Lidové zvyky na Lomnicku připomene Hana Macháčková

06.11.2024 09:34:38 | Autor: az, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lidové zvyky na Lomnicku připomene Hana Macháčková

Jaké panovaly lidové zvyky na Lomnicku za časů našich předků? Byly stejné jako v jiných oblastech, nebo se lišily? To a mnohé další nám objasní na své přednášce etnoložka Regionálního muzea a galerie v Jičíně Hana Macháčková příznačně nazvané Lidové zvyky našich předků na Lomnicku. Akce se uskuteční v lomnickém muzeu ve čtvrtek 7. listopadu od 17 hodin.

Co bylo součástí štědrovečerní magie a věštění, jaké zvyky provázely jednotlivé svátky církevního roku, aby byla zajištěna dobrá úroda, dívka získala toho pravého ženicha a zabránilo se nekalým kouskům čarodějnic?

Vstupné je dobrovolné. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Skleněný vesmír Jana Exnara představí v jabloneckém muzeu

Rozměrné objekty z taveného skla, malby, grafiky a poprvé též novinkové tavené kresby představí od 6. listopadu v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie jedna z hvězd českého sklářského nebe Jan Exnar. Více podrobností na Našem Jablonecku

Liberecký kraj pomůže mladým na prahu samostatného života

Projekty zaměřené na sociální politiku podpoří Liberecký kraj. Konkrétně se jedná o aktivity zapsaného spolku Liga otevřených mužů a společnosti GetBizDone. Rada kraje na svém jednání schválila dotace v celkové výši 85.000 korun. „Oba projekty v sobě spojují profesionalitu a lidskost. Ať už jde o mladé lidi bez stabilního rodinného zázemí nebo o seniory, kteří potřebují každodenní pomoc. Takové iniciativy mají smysl a Liberecký kraj je rád podpoří," uvedla Anna Provazníková, radní pro resort sociální věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 15. podzimního kola
Nejen o zahradníku Vojtěchu Maškovi a jeho rodině
Kam za sportem a zábavou o víkendu 15. až 17. listopadu
Celkem milion korun předala žena z Pojizeří podvodníkům
Krajský úřad otevře náplavku. Ta zpřístupní řeku Nisu v centru Liberce

Nejčtenější články

14.11.: Mostek přes Huťský potok je opraven
13.11.: Kraj letos investoval přes 26 milionů do obnovy kulturních památek
14.11.: Celkem milion korun předala žena z Pojizeří podvodníkům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT