Linka Sluchátko pomáhá řešit duševní obtíže

08.12.2021 11:44:14 | Autor: Marcela Jandová ve spolupráci Terapeutická linka Sluchátko | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Linka Sluchátko pomáhá řešit duševní obtíže

V době  pandemie v roce 2020 došlo v porovnání s rokem 2017 k trojnásobnému nárůstu depresí a sebevražd. Kapacita psychoterapeutických služeb v současné době zdaleka nedostačuje. Terapeutická linka Sluchátko, z. s. přichází s unikátním řešením, snaží se terapii detabuizovat a svou nízkoprahovostí učinit dostupnou všem.

Terapeutická linka Sluchátko, z.ú. poskytuje unikátní službu bezplatné psychoterapie po telefonu založenou na dostupnosti a nízkoprahovosti. Linka navazuje na činnost linky Anténa (realizované Českou asociací pro psychoterapii), která fungovala na jaře 2020 v první vlně koronavirové pandemie. Projekt tvoří sedm členů projektového týmu, 30 psychoterapeutů sloužících na lince (absolventů či frekventantů akreditovaných psychoterapeutických výcviků) a sedm supervizorů. Celý projekt je realizován převážně dobrovolnicky.

Podle mezinárodních průzkumů v době pandemie v roce 2020 došlo v porovnání s rokem 2017 k trojnásobnému nárůstu depresí a sebevražd. 20% z těch, kteří prodělají COVID - 19 zažije do 90 dnů po prodělání choroby příznaky některého z psychických onemocnění (např. úzkosti, deprese a nespavost). Ta ovlivňují duševní život jedince, jeho vztahy i jeho produktivitu.

Za první rok existence na Sluchátku telefon zazvonil 2903 krát, terapeuti s klienty protelefonovali více jak 550 hodin a spojení s linkou vyhledalo přes 290 nových klientů. Webové stránky služby navštěvuje měsíčně v průměru 3000 lidí. Nejčastějšími problémy, s jakými klienti na terapeuty obrací, jsou úzkosti, deprese, stres, ztráta v rodině, úmrtí blízkého člověka, vztahy s partnerem, rozchody, vztahy v rodině a problémy v práci.

Jak služba funguje?

Po vytočení čísla 212 812 540 v provozní době linky je klient spojen s jedním z psychoterapeutů. Ten se mu bude až 50 minut věnovat. Klient zůstává v anonymitě a může si rezervovat termín své další distanční psychoterapie. Rezervovat si terapii může též prostřednictvím webového formuláře. Této možnosti může využít až třikrát. V případě zájmu mu terapeut pomůže najít dostupnou navazující péči.

Terapeutická linka Sluchátko, z. s. je členem České asociace pro psychoterapii a spolupracuje s dalšími profesními organizacemi jako Českou asociací pracovníků linek důvěry, Adrou a dalšími.

Provozní doba linky 212 812 540:
Po 9:00-18:00
Út 10:00-12:00 18:00-20:00
St 9:00-18:00
Čt 9:00-20:00
Pá 9:00-15:00

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů
Podsemínský most se dočká obnovy, memorandum deklarují oba kraje
Nejvyšší bod střechy Gymnázia Turnov se opravuje
Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT