Linka Sluchátko pomáhá řešit duševní obtíže

08.12.2021 11:44:14 | Autor: Marcela Jandová ve spolupráci Terapeutická linka Sluchátko | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Linka Sluchátko pomáhá řešit duševní obtíže

V době  pandemie v roce 2020 došlo v porovnání s rokem 2017 k trojnásobnému nárůstu depresí a sebevražd. Kapacita psychoterapeutických služeb v současné době zdaleka nedostačuje. Terapeutická linka Sluchátko, z. s. přichází s unikátním řešením, snaží se terapii detabuizovat a svou nízkoprahovostí učinit dostupnou všem.

Terapeutická linka Sluchátko, z.ú. poskytuje unikátní službu bezplatné psychoterapie po telefonu založenou na dostupnosti a nízkoprahovosti. Linka navazuje na činnost linky Anténa (realizované Českou asociací pro psychoterapii), která fungovala na jaře 2020 v první vlně koronavirové pandemie. Projekt tvoří sedm členů projektového týmu, 30 psychoterapeutů sloužících na lince (absolventů či frekventantů akreditovaných psychoterapeutických výcviků) a sedm supervizorů. Celý projekt je realizován převážně dobrovolnicky.

Podle mezinárodních průzkumů v době pandemie v roce 2020 došlo v porovnání s rokem 2017 k trojnásobnému nárůstu depresí a sebevražd. 20% z těch, kteří prodělají COVID - 19 zažije do 90 dnů po prodělání choroby příznaky některého z psychických onemocnění (např. úzkosti, deprese a nespavost). Ta ovlivňují duševní život jedince, jeho vztahy i jeho produktivitu.

Za první rok existence na Sluchátku telefon zazvonil 2903 krát, terapeuti s klienty protelefonovali více jak 550 hodin a spojení s linkou vyhledalo přes 290 nových klientů. Webové stránky služby navštěvuje měsíčně v průměru 3000 lidí. Nejčastějšími problémy, s jakými klienti na terapeuty obrací, jsou úzkosti, deprese, stres, ztráta v rodině, úmrtí blízkého člověka, vztahy s partnerem, rozchody, vztahy v rodině a problémy v práci.

Jak služba funguje?

Po vytočení čísla 212 812 540 v provozní době linky je klient spojen s jedním z psychoterapeutů. Ten se mu bude až 50 minut věnovat. Klient zůstává v anonymitě a může si rezervovat termín své další distanční psychoterapie. Rezervovat si terapii může též prostřednictvím webového formuláře. Této možnosti může využít až třikrát. V případě zájmu mu terapeut pomůže najít dostupnou navazující péči.

Terapeutická linka Sluchátko, z. s. je členem České asociace pro psychoterapii a spolupracuje s dalšími profesními organizacemi jako Českou asociací pracovníků linek důvěry, Adrou a dalšími.

Provozní doba linky 212 812 540:
Po 9:00-18:00
Út 10:00-12:00 18:00-20:00
St 9:00-18:00
Čt 9:00-20:00
Pá 9:00-15:00

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT