Listopadová nabídka KC Kino Železný Brod

04.11.2018 15:47:17 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Listopadová nabídka KC Kino Železný Brod

V železnobrodském kině v listopadu uvádějí snímky Bohemian Rhapsody, Ten, kdo tě miloval, Grinch, Králové zlodějů, Po čem muži touží, Johny English znovu zasahuje, Čarodějovy hodiny či novou verzi legendy Robin Hood.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v listopadu 2018:

pátek 2. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

ZLATÝ PODRAZ (ČR, SR 2018)
Příběh o lásce, přátelství a naději začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty k tanečnici Michelle, s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, zásadně ovlivněný politikou, vrcholí v roce 1951, kdy je Evropa už dávno rozdělená železnou oponou.
Hrají: Filip Březina, Zdeněk Piškula, Jan Hartl a další, režie: Radim Špaček, pro děti do 12 let nevhodné, 106 minut, 120 Kč.

sobota 3. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

LOUSKÁČEK A ČTYŘI ŘÍŠE (USA 2018)
Klára hledá klíč ke skříňce, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit ji k tomu klíči zavede - jenže ten v mžiku zmizí v záhadném fantastickém světě. Právě tam se Klára setká s vojákem a louskáčkem Filipem, armádou myší a regenty, kteří spravují tři říše: Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá Perníkářka, získat Klářin klíč a vrátit nestabilnímu světu harmonii.
Hrají: Keira Knightley, Mackenzie Foy, Eugenio Derbez a další, režie: Lasse Hallström, 96 minut, 120 Kč.

sobota 3. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

BOHEMIAN RHAPSODY (GB, USA 2018)
Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je příběh jejich zpěváka. Film popisuje hudební dráhu od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985 a zároveň jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Hudba této skupiny byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.
Hrají: Rami Malek, Lucy Boynton, Joseph Mazzello a další, režie: Bryan Singer, Dexter Fletcher, pro děti do 12 let nevhodné, 134 minut, 130 Kč.

pondělí 5. 11. - 18.00 hodin PŘEDNÁŠKA

ZDENĚK LHOTSKÝ: Sarkofág pro královnu
Výtvarník a sklář Zdeněk Lhotský je od roku 1994 majitelem a uměleckým ředitelem studia pro výrobu tavené plastiky Lhotský s.r.o. na Pelechově u Železného Brodu. Zde sedm let vznikal i čtyřtunový skleněný sarkofág pro dánskou královskou rodinu. Studio tak pozvedlo laťku sklářského umění a ukázalo, že i malé české podnikymohou konkurovat světové špičce. Vstupné 50 Kč.

úterý 6. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

CLIMAX (FRA 2018)
Poslední noc v chatě uprostřed lesů. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrie, která na chvilku zmizela z očí... Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. Film na festivalu v Cannes zvítězil v sekci Quinzaine des Réalisateurs.
Hrají: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Kiddy Smile a další, režie: Gaspar Noé, mládeži do 18 let nepřístupné, 95 minut, 90 Kč.

pátek 9. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

TEN, KDO TĚ MILOVAL (ČR 2018)
Komediálně laděná rodinná detektivka na motivy knihy Marie Poledňákové vypráví příběh neúplatného policisty, který se však ironií osudu hned na začátku filmu přesunul do metafyzické podoby. Proto se jako duch musí spokojit s tím, že vyšetřování jeho posledního případu přeberou jeho děti, žena, maminka a jeden životně nepraktický praktický lékař...
Hrají: Soňa Norisová, Pavel Řezníček, Hynek Čermák a další, režie: Jan Pachl, 90 minut, 120 Kč.

sobota 10. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

GRINCH (USA 2018)
Na světě skutečně existují lidé, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam vyráží za nákupy, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, kteří jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den...
Režie: Yarrow Cheney, Scott Mosier, 86 minut, 120 Kč.

sobota 10. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

KRÁLOVÉ ZLODĚJŮ (GB 2018)
V dubnu 2015 došlo v Londýně k největší loupeži v historii Velké Británie. Z úschovny klenotů v Hatton Garden zmizely šperky a peníze za více než 200 milionů liber. Pátrání po lupičích však přineslo odhalení, které ve světě vyvolalo doslova senzaci - geniální loupež měl na svědomí gang důchodců...
Hrají: Michael Caine, Charlie Cox, Michael Gambon a další, režie: James Marsh, pro děti do 12 let nevhodné, 108 minut, 100 Kč.

úterý 13. 11. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO

PO ČEM MUŽI TOUŽÍ (ČR 2018)
Charismatický a ženami obletovaný cynik Karel byl do nedávna šéfredaktorem časopisu Playboy. Teď však dostal výpověď a na jeho místo je dosazena pohledná mladá žena. Karel vyřeší problém po chlapsku - opije se a ráno zjistí, že se stal ženou...
Hrají: Anna Polívková, Jiří Langmajer, Matěj Hádek a další, režie: Rudolf Havlík, 95 minut, 60 Kč.

úterý 13. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

KIBERA: PŘÍBĚH SLUMU (ČR 2018)
Kibera je jeden z největších slumů v Africe. Nachází se v Nairobi, hlavním městě Keni. Chybí zde státem zprostředkovávané služby, jako je tekoucí pitná voda, nebo kanalizace. Na fungující zdravotnictví, školství, nebo policii, se místní nemohou spolehnout. To ovšem neznamená, že všichni obyvatelé Kibery jsou odsouzeni k životu v neštěstí. Film ukazuje ty, kteří se rozhodli slum přetvořit v lepší místo...
Režie: Martin Páv, pro děti do 12 let nevhodné, 90 minut, 100 Kč.

pátek 16. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

JOHNNY ENGLISH ZNOVU ZASAHUJE (USA, FRA, GB 2018)
Penzionovaný tajný agent Johnny English, který se na stará kolena stal učitelem, je povolán opět do akce. Dokáže muž, pro kterého jsou zmatky, chyby a omyly základním pracovním nástrojem, obstát i v moderním světě?
Hrají: Rowan Atkinson, Olga Kurylenko, Emma Thompson, režie: David Kerr, film v českém znění, 88 minut, 120 Kč.

sobota 17. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

MALÁ ČARODĚJNICE (DE 2018)
Všem známý Večerníček o malé čarodějnici a jejím věrném havranovi se dočkal filmového zpracování! Jen několik set let „mladá" čarodějnice se chce podívat na slavný slet čarodějnic, který se každoročně koná na vzdálené hoře...
Hrají: Karoline Herfurth, Suzanne von Borsody, Eveline Hall, režie: Mike Schaerer, 103 minut, 100 Kč.

sobota 17. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

DÍVKA V PAVOUČÍ SÍTI (USA 2018)
Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série Milénium Stiega Larssona, se vrací na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze.
Hrají: Claire Foy, Sverrir Gudnason, Lakeith Stanfield a další, režie: Fede Alvarez, mládeži do 15 let nepřístupné, 111 minut, 120 Kč.

úterý 20. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

ONI A SILVIO (ITA 2018)
Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti stvořil velkolepé provokativní komediální drama, v němž se zaměřil na Silvia Berlusconiho...
Hrají: Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, režie: Paolo Sorrentino, mládeži do 15 let nepřístupné, 150 minut, 90 Kč.

pátek 23. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

BALÓN (DE 2018)
Rok 1979. Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a v utajení připravují velký plán útěku na západ - pokusí se přeletět do Západního Německa za pomoci vlastnoručně vyrobeného horkovzdušného balónu... Film podle skutečné události.
Hrají: Friedrich Mücke, Karoline Schuch, David Kross a další, režie: Michael Herbig, pro děti do 12 let nevhodné, film v českém znění, 120 minut, 120 Kč.

sobota 24. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

ČARODĚJOVY HODINY (USA 2018)
Desetiletý chlapec Lewis se po nenadálé události odstěhuje do tajemného panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají magii. Strýček zasvěcuje Lewise do světa kouzel, a ten mu pomáhá vypátrat záhadné hodiny...
Hrají: Jack Black, Cate Blanchett, Owen Vaccaro a další, režie: Eli Roth, 105 minut, 100 Kč.

sobota 24. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

MLADÍ ZABIJÁCI (USA 2018)
Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje". Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Lily si nakonec musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána.
Hrají: Odessa Young, Suki Waterhouse, Hari Nef a další, režie: Sam Levinson, mládeži do 15 let nepřístupné, 103 minut, 120 Kč.

úterý 27. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

ZLODĚJI (JAP 2018)
Osamu si přivydělává krádežemi a do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii i s dalšími členy domácnosti. Do rutiny krádeží však zasáhne osamělá holčička... Vítězný snímek letošního festivalu v Cannes je citlivým, vrstevnatým a rafinovaným dramatem o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých.
Hrají: Kirin Kiki, Sósuke Ikemacu, Lily Franky a další, režie: Hirokazu Koreeda, mládeži do 15 let nepřístupné, 121 minut, 90 Kč.

středa 28. 11. - 18.15 hodin PŘEDNÁŠKA ČKA

ALENA JEŽKOVÁ: Poutnice aneb Tři cesty do Santiaga
Spisovatelka Alena Ježková přijede představit svou novou knihu - cestopis, napínavý román a osobní deník poutníka v jednom. Pořádá místní skupina ČKA Český ráj.

pátek 30. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

ROBIN HOOD (USA 2018)
Robin, válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně se svým maurským přítelem Malým Johnem povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky.
Hrají: Taron Egerton, Jamie Dornan, Ben Mendelsohn a další, režie: Otto Bathurst, pro děti do 12 let nevhodné, 117 minut, 120 Kč.

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Listopadová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Listopadová nabídka kina Sféra v Turnově

Listopadová nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Listopadová nabídka Kina 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům
Hejtman Martin Půta se pyšní dekádou ve vedení Libereckého kraje

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT