Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

05.11.2011 16:46:37 | Autor: Gymnázium Semily | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Poprvé vám přinášíme výběr z programu Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Některé akce souvisejí s programy místního kina nebo muzea. Informace jsou určeny hlavně studentům, takže až zájem čtenářů rozhodne, zda budeme kalendář akcí zařazovat pravidelně.

 

Kalendář akcí gymnázia Ivana Olbrachta v listopadu 2011:

Třetí ročník Dne prevence kriminality

Čtvrtek 3. listopadu
Pro děti ze šestých tříd semilských škol bude od 8 hodin připraveno v KC Golf šest stanovišť, na kterých se seznámí s problematikou kyberšikany a dozví se, jak tomuto nebezpečí čelit. Nositelem projektu je Město Semily prostřednictvím Pracovní skupiny pro prevenci sociálně patologických jevů mezi dětmi a mládeží.

Zeměpisná exkurze 4. ročníku do pivovaru ve Svijanech

Čtvrtek 10. listopadu
Exkurze se uskuteční v rámci výuky celku "Průmysl  České republiky".

Les Centadol

Úterý 15. listopadu
V budově semilského kina a knihovny se bude konat projekt Města Semily a Pracovní skupiny pro prevenci sociálně patologických jevů mezi dětmi a mládeží s názvem Les Centadol. Tento projekt je určen pro vybrané žáky 8. a 9. tříd semilských ZŠ a 1. ročníků SŠ. Pro účastníky projektu budou připraveny skupinové aktivity zaměřené na sebereflexi a odpovědnost k sobě i k druhým a diskuse nad možnými zdroji problémového chování. Na závěr účastníci zhlédnou filmové představení, které se zvoleným tématem úzce souvisí. Začátek akce je v 8 hodin.

Čtvrtletní pedagogická rada

Úterý 15. listopadu od 14.00 hodin
Pedagogická rada bude hodnotit chování a prospěch studentů za 1.čtvrtletí tohoto školního roku. Informace o chování a prospěchu žáků za 1.čtvrtletí školního roku 2011-2012 poskytne škola rodičům v úterý 22. listopadu od 16.00 hodin.

Stužkovací večírky

Sobota 12. listopadu
Stužkovací  večírek  studentů  oktávy  proběhne 12.11.2011 od 19.00 hodin v  restauraci  na Nouzově.

Středa 16. listopadu
Maturita se rychle blíží. Druhou akcí maturitních tříd je Stužkovací večírek. Ve 4. ročníku se toto pasování na maturanta uskuteční 16.11.2011 v Chuchelně v hostinci u Vega.

Ozvěny festivalu Česká radost v českých kinech

Od 9. do 13. listopadu
V kině Jitřenka přehlídka vybraných festivalových dokumentárních filmů, které byly letos uvedeny v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2011.  Semily se tak budou podílet vedle Prahy, Brna a Zlína spolu s dalšími českými městy na doprovodném programu Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Jihlava 2011. Organizátoři spolu s vedením Jitřenky vyšli vstříc lákavé nabídce vybraných filmů tohoto festivalu a uvedou pět snímků předních českých dokumentaristů. GIO bude usilovat o to, aby na jeho půdě proběhly besedy s některými tvůrci, či dokonce aktéry vybraných snímků.

Večer s Tomášem Vorlem

Čtvrtek 24. listopadu
Poté, co se studenti literárního semináře v listopadu budou věnovat českému divadlu 2.poloviny 20.století a zvlášť vývoji a poetice divadla Sklep, představí se jim 24. listopadu jeden z jeho zakládajících členů Tomáš Vorel, mimo jiné filmový režisér, tvůrce snímků Cesta z města, Kouř, Gympl nebo Pražská pětka. Na besedu ho doprovodí filmový dramaturg Jan Gogola st. (Kouř, Je třeba zabít Sekala), který navštívil gymnázium už v loňském roce spolu s režisérem Václavem Marhoulem.          

Vánoční jarmark

Sobota 26. listopadu
Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Pojizerskou galerií se uskuteční už v sobotu 26. listopadu 2011 a bude trvat od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentuje škola pravidelně od roku 2002. Šestkrát se už také zúčastnila Vánočních trhů v Libštátě, i tam budete moci její stánek letos opět spatřit. Na obě akce letos připravuje vedle několika osvědčených typů vánočního zboží dílka zcela nová. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Rusová. S organizací prodeje budou, stejně jako v minulých letech, pomáhat kolegyně Staňková a Štefánková.

Na prosinec gymnázium připravuje:

Účast  studentů  v kampani „Červená stužka", která souvisí se  „Světovým dnem prevence proti AIDS" (1.12.)

Zájezd na divadelní představení v angličtině (7.12.)

Související články:

FOTO: Studenti gymnázia strávili týden v partnerském Weißwasseru

FOTO: Studenti gymnázia strávili týden v partnerském Weißwasseru

Maturanti zvládli pochod se ctí, pomáhalo i sluníčko

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT