Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.11.2021 07:10:01 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám listopadový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Pochod maturantů Gymnázia Ivana Olbrachta letos už pojednačtyřicáté

Pochod maturantů
Vážení učitelé, milí studenti a přátelé školy. Chtěli bychom vám moc poděkovat za hojnou účast na našem pochodu maturantů. Krásné počasí přilákalo na trasy rovných 300 účastníků a pozor, to je vůbec nejvíce, co se kdy na tento pochod vydalo. Vytrvalých cyklistů bylo 11. Na dětské trase si zasportovalo 48 malých olympioniků, sedmikilometrovou trasu zdolalo 207 lidí
a třináctikilometrovou 34 odvážlivců. Nejstaršímu účastníkovi bylo 74 let a byla mu předána láhev výborné slivovice. Nejmladší turistce byly dokonce necelé 2 roky a dostala krásného plyšáka. Hlavní příčky soutěže o letošní nejzastoupenější třídu obsadila na 3. místě kvinta, na druhém místě sexta a první místo získala septima. Septima byla zastoupena 12 účastníky, kteří tvořili 80% studentů z celé třídy. Dort, vlastnoručně upečený paní učitelkou Kubíkovou, jim byl předán ve škole, kde jim pogratulovali třídní učitelé obou maturitních ročníků. Jejich výhra byla zvěčněna společnou fotkou. Ještě jednou děkujeme všem za účast a snad se spolu příští rok sejdeme jako spoluúčastníci na 42. ročníku pochodu maturantů.
(Dita Bartušková ze 4. ročníku a Vít Chlupáč z oktávy)

pIšQworky
Máme za sebou školní kolo logické soutěže pIšQworky a známe vítěze i poražené. Dne 7. října 2021 všem ukázali záda a s přehledem vyhráli Pekelní pytlíci ve složení Hejduk, Hošková, Chmelík, Buriánová, David (všichni oktáva). Jediný vážný soupeř, který dokázal vítěze potrápit, byl na druhém místě vGUS ve složení Malý, Krause, Hašek, Bartoň V., Bartoň K. (oktáva a sexta). Tyto dva týmy postupují do dalších (online) klání o postup do celorepublikového grandfinále v Brně. Blahopřání si ještě zaslouží nadějní kvintáni Dingo (Hlava K, Movsesjanová, Chmelíková, Brázdilová, Rypl). Děkuji všem za účast a těším se na další ročníky.

Educa Expo Liberec
Naše gymnázium jsme ve druhém říjnovém týdnu prezentovali na veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí Educa Expo v Liberci. Naši školu představili zájemcům Mgr. Lukáš Rambousek, Ing. Luboš Hlava a studenti Kateřina Janevová a Michal Stránský ze 4. ročníku. Zájemcům o studium na našem gymnáziu od školního roku 2022/2023 s předstihem sdělujeme, že v přijímacím řízení budeme moct přijmout 30 studentů do čtyřletého a 30 studentů do osmiletého studijního programu. Možná se zdá, že na přijímací řízení je ještě brzy, čas ovšem běží neuvěřitelným tempem. Avizujeme, že tradiční „Den otevřených dveří Gymnázia Semily", který je určen zejména uchazečům o studium, plánujeme na sobotu 8. ledna 2022. V tento den Vám podrobně vysvětlíme podmínky přijímacího řízení, budete si moct prohlédnout školu a pohovořit s ředitelem, zástupcem ředitele a pedagogy školy.

Listopadové akce

Simulace Zastupitelstva města Semily
V pondělí 1. listopadu se 15 až 20 studentů vyšších ročníků gymnázia zúčastní „Simulace Zastupitelstva města Semily". Účastníci se nejprve seznámí s fungováním veřejné správy a samosprávy a poté se rozdělí do politických skupin podle výsledků voleb do zastupitelstva města. Následovat bude jednání zastupitelstva o 4-6 bodech programu, které zastupitelstvo v poslední době reálně řešilo. Nejúspěšnější studenti budou odměněni.

Beseda s Jaroslavem Rudišem
Ve středu 3. listopadu se na gymnázium po několika letech opět vrátí spisovatel a scenárista Jaroslav Rudiš (Nebe pod Berlínem, Alois Nebel, Národní třída). Stane se tak nedlouho poté, co mu v domovském českém nakladatelství Labyrint vyšel nový román Winterbergova poslední cesta (původně napsaný německy), a poté, co z rukou německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera obdržel vysoké státní vyznamenání Spolkový kříž za zásluhy. Nejen o těchto svých posledních úspěších bude Jaroslav Rudiš mluvit s našimi studenty od 14:30 hod. v multimediální učebně. Součástí setkání bude i autorské čtení a autogramiáda.

Jazz pod Kozákovem
V pátek 12. listopadu od 10:00 hod. se studenti hudební výchovy (1. a 2. ročníku, kvinty a sexty) zúčastní výchovného koncertu pro školy v KC Golf Semily v rámci festivalu Jazz pod Kozákovem. Vystoupí Jazztet ZUŠ Jablonec nad Nisou, taneční obor ZUŠ Semily, slovem bude provázet bývalá studentka gymnázia Nikola Bartošová. Máme se opět na co těšit!

Čtvrtletní porada pedagogů
Čtvrtletní porada pedagogů proběhne ve čtvrtek 18. listopadu od 16:00 hod. Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2021-2022.

Setkání pedagogů s rodiči
Na čtvrtek 25. listopadu od 16 hodin v aule a poté ve třídách plánujeme setkání pedagogů s rodiči našich žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách). Všichni věříme, že se vzhledem k aktuální epidemiologické situaci budeme moct setkat. Sledujte prosím průběžně naše webové stránky (www.giosm.cz).

Vybrané informace na prosinec:

- nejpozději 1. prosince se maturanti musí přihlásit k maturitě, kterou budou konat v květnu 2022
- vánoční prázdniny začnou ve čtvrtek 23. prosince (vyučování v novém kalendářním roce začne v pondělí 3. ledna)

Jaké byly říjnové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Do sezony vstupují turnovští hokejisté. Vede je nový trenér Pavel Hanuš
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
Velmi těsný volební výsledek v Jilemnici. Čtyři strany mají tři mandáty

Nejčtenější články

25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT