Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

11.11.2022 20:41:32 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám listopadový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Krajské kolo středních škol v atletice
V úterý 4. října proběhlo v Turnově krajské kolo středních škol v atletice. Družstvo dívek po vítězství v okresním kole obsadilo celkové 7. místo. Chlapci, kteří byli v okresním kole druzí, obsadili také sedmou pozici.

Okresní kolo v přespolním běhu
Ve čtvrtek 6. října se na jilemnické „Hraběnce" uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše družstvo ve složení Adam Malý (7.O), Patrik Mazánek (3.), Tomáš Zajíc (2.) a Tomáš Pekárek (1.) celkově vyhrálo a postoupilo do krajského finále. Mezi jednotlivci se na medailové pozice dostali Adam Malý (1. místo) a Tomáš Pekárek (3. místo). Krajské kolo se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou ve středu 19. října. Chlapci ve složení Adam Malý (7.O), Tomáš Zajíc (2.), Tomáš Pekárek (1.), Petr Flössel (8.O) a Ondra Zajpt (8.O) obsadili 6. místo. Mezi jednotlivci vybojoval Adam Malý čtvrtou pozici.

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA EXPO v Liberci
Naše gymnázium jsme ve dnech 13. až 15. října prezentovali na veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA EXPO v Liberci. Naši školu představili zájemcům Mgr. Lukáš Rambousek, Ing. Luboš Hlava a studenti Šimon Kratzer a Jan Seliger ze 4. ročníku. Zájemcům o studium na našem gymnáziu od školního roku 2022/2023 s předstihem sdělujeme, že v přijímacím řízení budeme moct přijmout 30 studentů do čtyřletého a 30 studentů do osmiletého studijního programu. Možná se zdá, že na přijímací řízení je ještě brzy, čas ovšem běží neuvěřitelným tempem. Avizujeme, že tradiční „Den otevřených dveří Gymnázia Semily", který je určen zejména uchazečům o studium, plánujeme na sobotu 7. ledna 2023. V tento den Vám podrobně vysvětlíme podmínky přijímacího řízení, budete si moct prohlédnout školu a pohovořit s ředitelem, zástupcem ředitele a pedagogy školy. Pro zájemce je připraven přípravný kurz k přijímacím zkouškám (více na www.giosm.cz).

Listopadové akce

Adaptační kurz na Benecku
Třída kvinta se ve dnech 31. října až 2. listopadu zúčastní adaptačního kurzu na Benecku. Náplní kurzu budou hry vedoucí k poznání nových spolužáků a stmelení třídního kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Jitka Strnadová a Mgr. Lucie Pavlatová.

Konzultační seminář pro maturanty
Na středu 2. listopadu připravujeme konzultační seminář pro maturanty. Setkání s ředitelem a zástupcem ředitel školy proběhne v aule 6. vyučovací hodinu. Studentům budou předány informace k maturitám v roce 2023, podrobně jim vysvětlíme také postup při vyplňování přihlášek k maturitě (kompletní přihlášku musí maturanti podat nejpozději do 1. prosince 2022) a odpovíme na dotazy, které se budou týkat maturitních zkoušek.

Základní kolo Logické olympiády
V průběhu října se konalo základní kolo Logické olympiády. Zájemci psali on-line test. Mezi nejlepší řešitele v kategorii B (2. stupeň ZŠ) patřili Juraj Polakovič a Jakub Matura z 4.O. Oba postoupili do krajského kola, které se uskuteční 4. listopadu v Liberci. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Pekárková.

Národní srovnávací testy SCIO
V pátek 4. listopadu absolvují studenti maturitních tříd národní srovnávací testy SCIO z vybraných předmětů. Testování z obecně studijních předpokladů se zúčastní také studenti 3. ročníku a septimy.

Burza středních škol a pracovních příležitostí
V úterý 8. listopadu od 8:00 do 17:00 hod. se v prostorách KC Golf Semily bude konat burza středních škol a pracovních příležitostí, na které se naše škola bude také prezentovat. Uchazeči o studium na semilském gymnáziu mohou například i při této příležitosti získat informace k přijímacímu řízení v roce 2023, ke školním vzdělávacím programům gymnázia atd.

Koncert pro školy v KC Golf Semily
V pátek 11. listopadu od 10:00 hod. se studenti kvarty a studenti hudební výchovy z 1. a 2. ročníku, kvinty a sexty zúčastní výchovného koncertu pro školy v KC Golf Semily v rámci festivalu "Jazz pod Kozákovem". Vystoupí Big Band ZUŠ Liberec, taneční obor ZUŠ Semily, slovem bude provázet bývalá studentka gymnázia Nikola Bartošová. Máme se opět na co těšit!

Čtvrtletní porada pedagogů
Čtvrtletní porada pedagogů proběhne v úterý 15. listopadu od 16:00 hod. Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2022-2023. (VOJ)

Ředitelské volno
V pátek 18. listopadu bude z provozních a technických důvodů vyhlášeno tzv. ředitelské volno. Výuka v tento den nebude probíhat.

Setkání pedagogů s rodiči
V úterý 22. listopadu od 16:00 v aule a poté ve třídách proběhne setkání pedagogů s rodiči našich žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách).

Debata s Janem Prušinovským
V úterý 29. listopadu se na naše gymnázium vrátí scenárista a režisér Jan Prušinovský, tvůrce filmů Kobry a užovky, Chyby nebo seriálů Okresní přebor či Most! Se studenty bude mluvit o vzniku scénářů, natáčení i o svém novém snímku Grand Prix (následně bude premiérově uveden v kině Jitřenka) nebo o dokončovaném seriálu pro ČT Dobré ráno, Brno! Debata s Janem Prušinovským určená studentům literárního semináře a všem dalším zájemcům proběhne v multimediální učebně od 14:30 hod.

Vybrané informace na prosinec:

- vánoční prázdniny začnou v pátek 23. prosince (vyučování v novém kalendářním roce začne v úterý 3. ledna)

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Jaké byly říjnové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT