Listopadový Jazz pod Kozákovem s Rumlem a Kratochvílem

05.11.2022 19:05:11 | Autor: Tým Jazzu pod Kozákovem | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Listopadový Jazz pod Kozákovem s Rumlem a Kratochvílem

Listopadový Jazz pod Kozákovem s Onřejem Rumlem a Martinem Kratochvílem, takhle jednoduše se dají shrnout informace o druhé polovině hlavní akce podzimních měsíců v Semilech tj. Mezinárodní festival Jazz pod Kozákovem. Festivalem žije doslova celé město a dokonce i okolí.

Z výsledků návštěvnické ankety je jasné, že si Jazz pod Kozákovem našel své příznivce i za hranicemi našeho regionu a to nás nesmírně těší! Úvodem bychom se chtěli omluvit za, kvůli nemoci, narychlo zrušený koncert Jazz ve městě. Věříme, že jsme vám vše vynahradili projektem Fabrika Musica. Ohlasy byly skvělé. Děkujeme!

Každopádně jak jste u nás již zvyklí, festivalový program je teprve v polovině. Tak si pojďme společně představit, koho v listopadu a prosinci v Kulturním centru Golf uvítáme.

Hlavní jazzový víkend zahájíme v pátek 11. listopadu dopoledne Koncertem pro školy. Na žáky semilských i okolních základních a středních škol bude na sále KC Golf Semily čekat Big Band ZUŠ Liberec pod vedením Augustina Bernarda. Uskupení se pravidelně umisťuje na předních příčkách v soutěžích Základních uměleckých škol České republiky. Ve svém repertoáru mají skladby tradičně swingové, ale té díla řadící se k modernímu jazzu, jazz-fusion a hard-rocku. Moderátorské a dramaturgické žezlo zůstává i letos v rukou Nikoly Bartošové Pádivé. Improvizačním tancem edukační koncert doprovodí také tanečnice ze ZUŠ Semily.

Zůstaneme ještě u pátku 11. listopadu, ale přesuneme se lehce v čase. V 19:00 se pro celkem tři uskupení rozsvítí stage v bývalé restauraci KC Golf. Dominovat budou zahraniční interpreti v čele se slovenskou zpěvačkou a kytaristkou Eniesou a izraelským Liron Meyuhas Triem, které posluchačům nabídne jedinečný zážitek v podobně hudebního prolnutí několika světových kultur. Večer nazvaný CLUB PARTY zakončí turnovská kapela What the Funk, hrající nejpopulárnější popové a funkové hity. Tihle mladí muzikanti vás rozhodně nenechají sedět na židlích.

Na páteční CLUB PARTY naváže v sobotu 12. listopadu tradiční Slavnostní večer. Jsme moc rádi, že se nám podařilo do Semil pozvat dva velikány svých „řemesel". Tím prvním bude všestranný zpěvák a muzikant Ondřej Ruml v doprovodu Matěj Benko Quintetu. Společně uvedou projekt „Jdeme na Ježka", který vychází z oceňovaného alba „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha" z roku 2014. Legendou letošního ročníku Jazzu pod Kozákovem bude pianista Martin Kratochvíl. Společně se svojí kapelou Jazz Q divákům představí jazz-rockově laděný program odrážející jejich téměř šedesátileté umělecké počínání na tuzemské hudební scéně. Atmosféru sobotního večera doplní žákovský Miniband ZUŠ Semily pod vedením Martina Farského a semilské populární trio Šumný jazz. Milovníky dobrého vína a nejrůznějších pochutin jistě potěší možnost degustace od Malých vinařů Semily.

Každý rok jsme vám v těchto chvílích psali, že Slavnostní večer je poslední festivalovou akcí. Letos je to jinak! Čeká nás ještě jedna úplná novinka - Swingová tančírna, na kterou se můžete těšit v pátek 2. prosince. Součástí večera bude nejen swingová hudba v podání skvělého orchestru Prague Rhytm Kings, ale také prezentace dobových tanců. Profesionální tanečníci vás naučí, jak se tancovalo na zábavách v dobách první republiky.

Nesmíme zapomenout, že listopadová část festivalu se tradičně uskuteční v předvečer státního svátku 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii.

Přijďte k nám do KC Golf užít si nevšední hudební zážitky. Více informací a vstupenky získáte na www.jazzpodkozakovem.cz

Těší se na vás organizační tým JpK

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Druhý ročník Festivalu malých pivovarů pořádají ve FABRICE 1861
Podkrkonošský symfonický orchestr pod hvězdami ve FABRICE 1861
Jaký bude listopadový program semilského jazzového svátku
Fabrika Musica s trumpetistou Laco Deczim
Janek Ledecký zahraje ve Fabrice 1861 v Semilech
FOTO: Kapela Monkey Business probudila Kozákov!
Kultura v Semilech žije: Tentokrát si místní užijí Jazz pod okny
FABRIKA 1861 ožila festivalem Jazz pod Kozákovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj opět ocení pedagogické pracovníky

Po dvouleté pauze se znovu uskuteční tradiční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení nacházejících se na území Libereckého kraje. Akce se koná u příležitosti připomenutí Dne učitelů. Již 19. ročník této události se začíná ve čtvrtek 30. března 2023 od 16 hodin v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje. „Do 14. ledna 2023 bylo možné nominovat pedagogické pracovníky ze škol a školských zařízení, a to do tří kategorií, kterými jsou Výrazný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost a Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji," vysvětlil náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nepotřebné věci opět dostaly druhou šanci. Na kraji vytřídili 80 pytlů
Připomeneme si 110. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty
Hodina Země 2023 bude také v Turnově
Kariéru Otty Bedřicha hraběte Harracha osvětlí Ondřej Capoušek
Harlej dojede do bozkovské sokolovny

Nejčtenější články

24.03.: Připomeneme si 110. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty
23.03.: Na turnovské Špéře jsou aktivní
22.03.: S rezervou Pardubic vyválčily Přepeře bod za remízu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT