Listopadový Jazz pod Kozákovem s Rumlem a Kratochvílem

05.11.2022 19:05:11 | Autor: Tým Jazzu pod Kozákovem | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Listopadový Jazz pod Kozákovem s Rumlem a Kratochvílem

Listopadový Jazz pod Kozákovem s Onřejem Rumlem a Martinem Kratochvílem, takhle jednoduše se dají shrnout informace o druhé polovině hlavní akce podzimních měsíců v Semilech tj. Mezinárodní festival Jazz pod Kozákovem. Festivalem žije doslova celé město a dokonce i okolí.

Z výsledků návštěvnické ankety je jasné, že si Jazz pod Kozákovem našel své příznivce i za hranicemi našeho regionu a to nás nesmírně těší! Úvodem bychom se chtěli omluvit za, kvůli nemoci, narychlo zrušený koncert Jazz ve městě. Věříme, že jsme vám vše vynahradili projektem Fabrika Musica. Ohlasy byly skvělé. Děkujeme!

Každopádně jak jste u nás již zvyklí, festivalový program je teprve v polovině. Tak si pojďme společně představit, koho v listopadu a prosinci v Kulturním centru Golf uvítáme.

Hlavní jazzový víkend zahájíme v pátek 11. listopadu dopoledne Koncertem pro školy. Na žáky semilských i okolních základních a středních škol bude na sále KC Golf Semily čekat Big Band ZUŠ Liberec pod vedením Augustina Bernarda. Uskupení se pravidelně umisťuje na předních příčkách v soutěžích Základních uměleckých škol České republiky. Ve svém repertoáru mají skladby tradičně swingové, ale té díla řadící se k modernímu jazzu, jazz-fusion a hard-rocku. Moderátorské a dramaturgické žezlo zůstává i letos v rukou Nikoly Bartošové Pádivé. Improvizačním tancem edukační koncert doprovodí také tanečnice ze ZUŠ Semily.

Zůstaneme ještě u pátku 11. listopadu, ale přesuneme se lehce v čase. V 19:00 se pro celkem tři uskupení rozsvítí stage v bývalé restauraci KC Golf. Dominovat budou zahraniční interpreti v čele se slovenskou zpěvačkou a kytaristkou Eniesou a izraelským Liron Meyuhas Triem, které posluchačům nabídne jedinečný zážitek v podobně hudebního prolnutí několika světových kultur. Večer nazvaný CLUB PARTY zakončí turnovská kapela What the Funk, hrající nejpopulárnější popové a funkové hity. Tihle mladí muzikanti vás rozhodně nenechají sedět na židlích.

Na páteční CLUB PARTY naváže v sobotu 12. listopadu tradiční Slavnostní večer. Jsme moc rádi, že se nám podařilo do Semil pozvat dva velikány svých „řemesel". Tím prvním bude všestranný zpěvák a muzikant Ondřej Ruml v doprovodu Matěj Benko Quintetu. Společně uvedou projekt „Jdeme na Ježka", který vychází z oceňovaného alba „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha" z roku 2014. Legendou letošního ročníku Jazzu pod Kozákovem bude pianista Martin Kratochvíl. Společně se svojí kapelou Jazz Q divákům představí jazz-rockově laděný program odrážející jejich téměř šedesátileté umělecké počínání na tuzemské hudební scéně. Atmosféru sobotního večera doplní žákovský Miniband ZUŠ Semily pod vedením Martina Farského a semilské populární trio Šumný jazz. Milovníky dobrého vína a nejrůznějších pochutin jistě potěší možnost degustace od Malých vinařů Semily.

Každý rok jsme vám v těchto chvílích psali, že Slavnostní večer je poslední festivalovou akcí. Letos je to jinak! Čeká nás ještě jedna úplná novinka - Swingová tančírna, na kterou se můžete těšit v pátek 2. prosince. Součástí večera bude nejen swingová hudba v podání skvělého orchestru Prague Rhytm Kings, ale také prezentace dobových tanců. Profesionální tanečníci vás naučí, jak se tancovalo na zábavách v dobách první republiky.

Nesmíme zapomenout, že listopadová část festivalu se tradičně uskuteční v předvečer státního svátku 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii.

Přijďte k nám do KC Golf užít si nevšední hudební zážitky. Více informací a vstupenky získáte na www.jazzpodkozakovem.cz

Těší se na vás organizační tým JpK

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Druhý ročník Festivalu malých pivovarů pořádají ve FABRICE 1861
Podkrkonošský symfonický orchestr pod hvězdami ve FABRICE 1861
Jaký bude listopadový program semilského jazzového svátku
Fabrika Musica s trumpetistou Laco Deczim
Janek Ledecký zahraje ve Fabrice 1861 v Semilech
FOTO: Kapela Monkey Business probudila Kozákov!
Kultura v Semilech žije: Tentokrát si místní užijí Jazz pod okny
FABRIKA 1861 ožila festivalem Jazz pod Kozákovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT