Lomničák Portyk dokončil svůj první olympijský závod těsně za třicítkou

12.02.2014 20:40:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničák Portyk dokončil svůj první olympijský závod těsně za třicítkou

Závodníci v severské kombinaci vstoupili do olympijských bojů závodem na můstku HS106 a během na 10 km. Mezi čtyřmi českými reprezentanty byl nejlepší po skoku mladý Lomničák Tomáš Portyk na 13. příčce, který ovšem v běhu pěknou pozici nedokázal udržet.

Stále ještě sedmnáctiletý talent z LSK Lomnice nad Popelkou Tomáš Portyk ovšem skokem 97,5 metru potvrdil na můstku v areálu Russkije Gorki svou letošní výbornou skokanskou formu. „Pocity ze závodu mám dobrý hlavně ze skoku, protože být třináctý v takové konkurenci je pro mě super výsledek," komentoval výsledek po skoku Tomáš Portyk.

Tomáš tím nechal vzpomenout na své vítězství z roku 2012 na světové zimní olympiádě mládeže i nedávnou pátou příčku z MS juniorů. Neznalí fanoušci si najednou mohli i přes zcela odlišnou konkurenci dělat u televizních obrazovek naděje na ještě lepší celkové umístění.

Zato ostatním jeho kolegům se vedlo hůř. Pavel Churavý byl po skoku 22., když skočil 96,5 m, Tomáš Slavík 33. za 94 m a Miroslav Dvořák až 44. za pouhých 89,5 m - to po přepočtu znamenalo ztrátu na lídra 1:59 minuty. V čele se usadil suverén této sdruženářské sezony Němec Eric Frenzel se 103 m těsně sledován Japoncem Akito Watabem, který doskočil na značku 100,5 m.

Zranění prstu je díky péči lékařů snesitelné

Portyk vyrazil do stopy vstříc 10 km s obstřiky zlomeného prsteníčku na pravé ruce, pěknou pozici i díky tomuto hendikepu neudržel a postupně se propadl na 32. pozici, ale sám po svém prvním olympijském závodě v životě nesmutnil. „Jsem spokojený i s konečnou 32. pozicí, protože je to moje první olympiáda. Nemůžu si na nic stěžovat, spíše slavím to, že jsem se do Soči dostal, ale samozřejmě chci vždy zajet co nejlepší výsledek. Bohužel nemám moc natrénováno a díky té ruce toho moc nestihnu, ale určitě už je to s rukou lepší než na mistrovství světa juniorů, protože mi tu doktoři dost pomáhají," uvedl pro Naše Pojizeří Tomáš Portyk.

Vedoucí dvojice závodu, kterou od sebe na startu běhu dělilo šest vteřin, si své postavení na trati hlídala. Za nimi však nasadili k ďábelskému tempu stíhači v čele s Nory Klemetsenem, Krogem a Moanem, Italy Pittinem a Runggaldierem a Němci Rydzekem s Riesslem. Krátce před cílem běhu naplnil roli favorita Erik Frenzel, který v sezoně vyhrál sedm z jedenácti závodů. A skvělým závěrem triumfoval také v Soči. Třetí skončil v dramatické bitvě elitních běžců Nor Magnus Krog.

Nejlépe z Čechů nakonec doběhl veterán Pavel Churavý na 23. místě. Z dalších českých sdruženářů si jilemnický rodák Tomáš Slavík i Miroslav Dvořák svá umístění mírně vylepšili. Další individuální závod HS140/ 10 km čeká sdruženáře v úterý 18. února a bude se ho účastnit i mladý lomnický reprezentant, který svou ruku šetřit nehodlá. „Olympiáda je jednou za čtyři roky, takže jestli to ruka vydrží, pojedu vše. Za dobrý výsledek bych považoval 25. místo," dodal Portyk.

Severská kombinace - Gundersen HS106/10 km: 1. Frenzel (Něm.) 23:50,2, 2. A. Watabe (Jap.) -4,2, 3. Krog (Nor.) -8,1, 4. Pittin (It.) -9,3, 5. Moan (Nor.) -12,7, 6. Rydzek (Něm.) -17,3, 7. Runggaldier (It.) -19,7, 8. Riessle -29,4, 9. Edelmann (oba Něm.) -37,0, 10. Klemetsen (Nor.) -38,2, ...23. Churavý -1:41,9, 25. Slavík -1:53,2, 29. Dvořák -2:08,4, 32. Portyk (všichni Česko) -2:27,0.

Tomáš Portyk překonal bolest a na MS juniorů si doběhl pro pátou příčku

Další zpravodajství k zimním olympijským hrám: 

Gábina Soukalová bojovala o medaili, příště to už snad cinkne

Soukupa výborně zastoupil Moravec a čeští biatlonisté slaví další medaili

Lomnický Koudelka byl na středním můstku nejlepší z českých skokanů

Česko má zásluhou Jaroslava Soukupa první medaili na olympiádě

Běžkyně Karolína Grohová se už připravuje v dějišti olympijských her

Nikol Kučerová: Účast na olympiádě je můj splněný sen

Tomáš Portyk překonal bolest a na MS juniorů si doběhl pro pátou příčku

Do Soči míří 85 českých olympioniků, 12 z nich má vazby na Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT