Lomničáky čeká o prázdninách Léto na zámku

27.06.2014 16:06:54 | Autor: Zdeňka Breuerová | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničáky čeká o prázdninách Léto na zámku

Panáček Seváček a skřítek Suchárek jsou patroni letošního Léta na zámku v Lomnici nad Popelkou. Program dalšího ročníku cyklu kulturních akcí zde začíná v sobotu 28. června a potrvá do 31. srpna. Součástí jsou výstavy, koncerty, ale i promítání letního kina.

Také pro letošní turistickou sezonu připravilo Kulturní a informační středisko na zámku v Lomnici nad Popelkou další ročník letního cyklu akcí Léto na zámku 2014, který se v loňském roce setkal s velkým úspěchem, protože jeho celková návštěvnost činila na 1200 lidí.

Připravena je opět celá řada akcí, v některých se pro jejich loňský úspěch pokračuje, jiné budou zajímavými novinkami, případně překvapením. Na návštěvníky opět (letos v každou lichou hodinu) čekají krátké procházky zámkem s průvodcem a s krátkým výkladem a také výstavy (včetně Seváčkovy zámecké herny), kterých bude hned pět, aby byly uspokojeny různé cílové skupiny návštěvníků lomnického zámku. V dalším kulturním programu figuruje promenádní koncert s dechovou hudbou Táboranka na nádvoří zámku nebo 2. ročník letního zámeckého kina tamtéž, ale i několik novinek - Letní zámecká školička se závěrečnou pohádkou pro děti nebo Seváčkovo loučení s létem.

Přijďte se blíže seznámit také se skřítkem Suchárkem (vyobrazeným Kamilem Brožem), který především děti provede po zámku a seznámí je s pověstí, jak to možná kdysi vlastně bylo, že se v Lomnici začaly péct Lomnické suchary... Novinkou letošního léta by měl být také na nádvoří umístěný stojan se zmenšeným obrázkem zámku s výřezy okének pro fotografování hlavně dětských návštěvníků. Děti, ale i jejich doprovod jistě bude zajímat informace, že také v letošním roce bude lomnický zámek razítkovacím místem hry Za pověstmi českého ráje. Razítko do cestoknížky získají po zakoupení vstupenky na výstavu.

Vstupné do zámku: výstavy a herna v přízemí; výstava ve sklepení; výstava v 1. patře: 20 a 30 Kč, všechny výstavy (celý zámek) nebo krátká prohlídka zámku + 10 Kč, rodinné vstupné (min. dvě děti) 80 Kč. Sleva: kupón Šťáva - 1+1 vstupenka (normální) zdarma + upomínkový předmět; kupón Kam na výlet - k zakoupené vstupence na výstavu prohlídka zdarma nebo upomínkový předmět. Pokladnu letos opět naleznete za pravým bočním vchodem do zámku z nádvoří. Otevírací doba Léta na zámku 2014: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, neděle 13 - 16 hodin.

Výstavy v rámci Léta na zámku 2014

Lomnické děti si mohou přijít pohrát do zámecké herny Přízemí zámku

Do 31. 8. 2014: Seváčkovo zámkohraní
Přijďte si hrát na zámek aneb Kdo si hraje, nezlobí. Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou ve spolupráci s firmou Beneš a Lát, a. s. - VISTA vás zve na akci Seváčkovo zámkohraní. Čeká na vás prodejní prezentace výrobků a hraček (stavebnice Seva, panáčků Seváčků, Monti system ad.) firmy Beneš a Lát, a. s. - VISTA a Seváčkova zámecká herna pro děti, které mohu dle libosti a své fantazie sestavovat různé skládačky a stavby. V průběhu výstavy probíhá soutěž Seváčkův kvíz o 10 hodnotných cen. Další informace

Mladí lomničtí modeláři se pochlubí svými výrobky Do 31. 8. 2014: Jak se dělají modely aneb Jak zábavně trávit volný čas...
Výstava papírových modelů budov, chaloupek, zámků, aut, lodí; železniční modelářství (kolejiště) včetně ukázky tvorby krajiny; plastikové modely aut, lodí, vojenské techniky..., které vytvořili členové kroužku papírového modelářství při DDM Sluníčko Lomnice n. Pop., z DDM Rokytnice nad Jizerou a Liberec. Pořadatel: KIS Města Lomnice n. Pop. a DDM Sluníčko. Další informace

28.6. - 31.8.2014: Byl jednou jeden Korálek...
Prodejní výstava doplňků z fima a korálkové výšivky Zuzky Sůvové z Lomnice nad Popelkou.
Pohádková postavička Korálku vás provede výstavou, zavítáte jednak na dětskou oslavu (ukázka dětské párty tabule, dívčí čelenky a barevných dětských šperků), jednak se můžete nechat inspirovat přírodou (květinové, zvířecí a jiné šperky), okouzlit šperky s geometrickými prvky nebo se vydat na svatbu a ve velké večerní (slavnostní tabule a slavnostní doplňky včetně čelenek, vyšívaných pásků aj.).

Skleněná plastika prozáří lomnické zámecké sklepení Zámecké sklepení

Do 14. 9. 2014: Marian Volráb - Skleněná plastika
Výstava známého českého skláře Mariana Volrába. Přírodní a základní tvary skleněných objektů tavených ve formách, později přebrušovaných, malovaných a mnohdy razantně prořezávaných se vynořují ze tmy sklepního zámeckého prostředí. Sklo se zde vznáší, je pevně vklíněno, nebo se jen dotýká. Některé objekty jsou vystaveny vůbec poprvé a krásný prostor jen umocňuje jejich křehkost a snovost. Další informace

Zámecká minigalerie - salonky - 1. patro zámku

Na lomnickém zámku odhalují tvorbu fotografky Markéty Horké

Do 31. 8. 2014: Markéta Horká - Retrospektiva aneb 25 let mého fotografování
Výstava lomnické fotografky Markéty Horké, která představuje její nesmělé fotografické začátky až po dnešní tvorbu. Uvidíte fotografie různých žánrů: reportáží, krajiny, atelierní i další tvorbu. Třeba se na fotografiích najdete i vy! Článek a fotogalerie z vernisáže

Další akce v rámci Léta na zámku 2014

Lomnické děti odehrají na závěr zámecké Divadelní školičky pohádku

7. 7. - 10. 7.2014: Letní divadelní školička
Pro děti i mládež - zámek - loutková scéna a DDM Sluníčko. Od divadla, pantomimy k loutkovému divadlu... to vše a mnohem více se naučíte v divadelní školičce, která bude ukončena ve čtvrtek 10.7. od 15 hodin vystoupením všech účastníků představením pro veřejnost na zámku. Určeno pro děti od 6 do 18 let. Přihlášky a další informace přímo v DDM Sluníčko. Cena letní divadelní školičky je 400 Kč. Pozvánka na závěrečné vystoupení divadelní školičky

10. 7. 2014 od 17.00: Promenádní koncert s dechovou hudbou Táboranka
Léto na zámku 2014 - zámek Lomnice n. Pop. - nádvoří. Prodej vstupenek v ceně 60 Kč před začátkem akce na nádvoří zámku.

23. 8. 2014: Rocková hudební sobota
Zámek Lomnice n. Pop. - nádvoří. Koncert rockových skupin na nádvoří lomnického zámku v rámci Zámeckých hudebních sobot. Účinkují kapely: Hallodrn (Chuchelna), Ronin (Lomnice m. Pop.), Neo Mr. Day (Lomnice n. Pop.), Bere dech (Nová Ves n. Pop.), Garage + Tony Ducháček. Výčet nemusí být úplný, změna programu vyhrazena. Pořadatel: AION Lomnice n. Pop. a KIS Města Lomnice n. Pop., 739 568 347.

Letní zámecké kino

12. 8. - 17. 8. 2014, vždy od 21 hodin (po setmění):
Zámek Lomnice nad Popelkou - nádvoří. Promítání každý den a za každého počasí...
I letos pro vás Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou připravilo již 2. ročník Zámeckého letního kina v rámci cyklu akcí Léto na zámku 2014.

Přibalte si s sebou dobrou náladu a deku nebo polštářek pro pohodlné sezení na lavičkách, abyste si mohli v pohodlí vychutnat filmovou projekci. Občerstvení zajištěno. Vstupné na jednotlivá představení: 80 Kč. Pokladna otevřena vždy od 20 hodin před každým promítáním.
Generálním partnerem letního zámeckého kina je Rydval Elektro s. r. o.

Program:
12.8. - Nostalgické letní kino - Noc na Karlštejně
13.8. - Premiérové letní kino - Parádně pokecal
14.8. - Rodinné letní kino - Babovřesky 2
15.8. - Kultovní letní kino - Pulp Fiction: Historky z podsvětí
16.8. - Westernové letní kino - Nespoutaný Django
17.8. - Česká klasika na závěr - Revival
Kompletní nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Akce v rámci Lomnického kulturního léta na zámku
24. 7. - Mozartissimo - představení slavných árií z Mozartových oper.
25. 7. - Ej, ženy, ženy, poraďte že mi - písně a tance z moravsko-slezského pomezí.

Pozvánky na jednotlivé akce:

Srpnová nabídka Městského kina v Lomnici

Červencová nabídka Městského kina v Lomnici

Skleněná plastika prozáří lomnické zámecké sklepení

Mladí lomničtí modeláři se pochlubí svými výrobky

Lomnické děti si mohou přijít pohrát do zámecké herny

Na lomnickém zámku odhalují tvorbu fotografky Markéty Horké

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Kulturní akce v Pojizeří: 

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě o prázdninách

Lomničáky čeká o prázdninách Léto na zámku

Prázdninové akce Kulturního centra Golf Semily

Prázdninové kulturní akce v Turnově

Tipy na výlety a zajímavé akce v okolí:

Sdružení Český ráj opět připravilo prázdninovou nabídku na každý den

Aktivní dny v Železném Brodě opět přináší program na každý den

Jízdy parních vlaků Českým rájem potěší o prázdninách děti i dospělé

Prázdniny začaly, s vyšším zájmem počítají i na hradech a zámcích

Oslavte léto na Troskách, třeba při západu slunce

Na Valdštejně se o prázdninách můžete setkat s vévodou Albrechtem

Putování za lidovými stavbami je dobrým tipem na prázdniny a dovolené

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT