Lomnice nečekaně zdolala Sedmihorky, Semily a Bozkov zklamaly

07.05.2017 21:01:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Krajský fotbalový přebor pokračoval zápasy už 20. kola. Lomničtí fotbalisté zabrali a proti Sedmihorkám v derby dokonce gólem v 90. minutě získali tři body. Semily v doslova barážovém utkání přivítaly Frýdlant a domácí fanoušky zklamaly, když celkem jasně prohrály 0:2. Bozkov v derby se Železným Brodem tahal za kratší konec a odvezl si porážku 4:1.

Lomnice - Sedmihorky 2:1 (0:0)

Po výprasku v minulém kole s Bozkovem sehráli Lomničtí asi nejlepší zápas jara. V úvodu domácí dvakrát podržel brankář Cink, na druhé straně hřiště Zboroň v úniku ze strany trefil boční síť a Janata tyč. Domácí poctivě a spolehlivě bránili, k čemuž přispěl i návrat Michal Drábka do sestavy po více než roce.

začátek druhého poločasu vyšel lépe hostům, kteří se ujali vedení proměněnou šancí Ložka. Domácím se povedlo střídání, když čerstvý Dlouhý našel Janatu, který přehodil gólmana Kubsche a vyrovnal na 1:1. Poté dvakrát znovu zachránil domácí při šanci Sedmihorek Cink a jednou útočník hostů na čáře trefil balon do Drahoňovského. V 90. minutě napálil Janata břevno a odražený míč dorazil  a vítězství Lomnici zajistil Kutek. Ten byl přitom na hřišti teprve minutu, když předtím vystřídal Drábka.

„Musím kluky pochválit, jak příkladně odbojovali zápas. Musím ještě navíc pochválit za výborné výkony Michala Drábka, kterého jsme přemluvili při všech našich zraněních k dočasnému návratu, Drahoňovského i Janatu," dodal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 50. Janata, 90. Kutek - 46. Ložek. Rozhodčí: Vrtal - Nádeník, Lopuszynski, ŽK: 4:1. Diváků: 50. Lomnice: Cink - Starý, Drábek (89. Kutek), Drahoňovský, Vohnout - Morávek (46. Fišar), Piry, Drusan, Heřmanský (69. Dlouhý) - Zboroň, Janata. Sedmihorky: Kubsch - Čermák, M. Marek, J. Marek (63. Špína), Kroupa (76. Lemak), Vaníček, Škréta, Ložek, Kodr, Pařízek, Vitkovič (46. Beneš).

Semily - Frýdlant 0:2 (0:2)

Utkání krajského přeboru SK Semily - TJ Slovan Frýdlant<br />Autor: Petr Ježek Při rozcvičování zjistil, že nebude moci nastoupit Zonyga, a zkušenost bohužel domácím scházela hned v úvodu. Domácí opatrný vstup totiž využili rychlým brejkem domácí a po nenápadném nahození a odrazech míč přeskočil gólmana Sedláčka a skončil až v síti - 0:1. To byla osmá minuta a diváci čekali, že se domácí konečně rozehrají, ovšem to byl omyl. V 16. minutě unikl Stýbal, domácí obránce se nechal přetlačit a nechal ho vystřelit - 0:2! Až do konce poločasu byli mladí domácí hráči zaskočení a nedokázali nic vymyslet.

Na začátku druhé části přece jen přišel domácí tlak, ale velkých šancí bylo poskrovnu, jedině Houžvička dokázal vepředu podržet míč, ale ze střel stály za záznam pouze dvě vysoko nad. Při třetí šanci v zápase mohli hosté definitivně rozhodnout, ale tentokrát Sedláček svůj tým podržel. V závěru se znovu čekal zvýšený tlak domácích, ale nepřišlo bohužel ani snížení.

„Takhle se o záchranu nebojuje, soupeř byl hladovější a zaslouženě vyhrál," byl po zápase zklamaný trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 8. Coufal, 16. Stýbal. Rozhodčí: Paulus - Horák, Řeháček, ŽK: 2:4. Diváků: 120. Semily: Sedláček - Hradecký, Seifert, Motejlek, Chlupáč (64. Pácalt) - Močkovský, Hájek, Grebeníček, Preissler (46. Lukeš) - Liška (81. Zelenka), Houžvička. Fotogalerie z utkání

Železný Brod - Bozkov 4:1 (1:0)

V dalším jarním derby se utkali Bozkovští s mužstvem ze sousedního Železného Brodu. Hostům chyběli opět dva klíčový hráči - v obraně Tuma a v bráně za Kanavala nastoupil Králíček. Až do 14. minuty si ani jedna strana nevytvořila žádnou šanci, hra se přelévala pouze mezi vápny. Poté se dostal k dobré střele Landyš, kousek od velkého vápna vystřelil těsně nad břevno. V 16. minutě po faulu na Bejdu kopali hosté přímý kop, ale míč nikdo netečoval. Ve 20. minutě nacentroval zprava ve velkém vápně před bránu Plátek, ale těsně před Řeháčkem odhlavičkoval domácí hráč do bezpečí. Bozkovští byli v tuto chvíli lepší, ve 21. minutě po přihrávce od Hypiuse naběhl Plátek podél velkého vápna směrem k praporku, odtud nacentroval na Řeháčka, ale ten nedokázal mezi dvěma obránci míč zpracovat a nezakončil, pouze přihrál na Bejdu, a ten vystřelil přímo na gólmana. První vážnou šanci měli domácí ve 27. minutě, když Kysela běžel sám na Králíčka, ale ten jeho střelu vyrazil. Ve 30. minutě byl blízko ke skórování Landyš, když ve velkém vápně vystřelil pravačkou, ale jeho střela šla kousíček vedle tyče. Ve 33. minutě po chybě obrany se řítili na bránu tři hráči domácích, a ani dobíhající Plátek jim nedokázal zabránit a P. Havel nakrátko Králíčka prostřelil - 1:0. Za čtyři minuty mohl být stav opět nerozhodný, když Bejda vystřelil kousek od vápna, ale brankář míč vyrazil a domácí hráč ho odkopl do autu. Ve 40. minutě kopal přímý kop kousek od velkého vápna Makula, ale jeho pokus projel vedle pravé tyče.

Ve 47. minutě po tvrdém faulu na Makulu kopal Červený přímý kop, ale nic z něho nebylo. V 50. minutě se dostal míč k nehlídanému Šimkovi, ale ten vystřelil z rohu velkého vápna vysoko nad břevno. V 53. minutě se hosté přece jen dočkali vyrovnání, když Makula nacentroval míč do vápna, kam už si nabíhal Řeháček a hlavou uklidil míč do šibenice. Za minutu nato Hypius po přímém kopu hlavičkoval vysoko nad břevno. V 60. minutě si domácí vzali vedení zpět, když Kotlár vystřelil z velkého vápna a trefil se kousíček od levé tyče přímo do brány. Domácí mohli navýšit v 61. minutě, když běžel jejich hráč přímo na gólmana, ale Králíček skvěle vyrazil.  V 72. minutě po centru do vápna chyběli Řeháčkovi centimetry k tečování míče do brány. V 77. minutě měl šanci domácí hráč, když po centru od Aubrechta hlavičkoval vedle brány. V 82. minutě kopal Červený přímý kop, ale trefil se přímo na brankáře. A za další dvě minuty utekl obraně a prostřelil vyběhnutého Králíčka P. Havel a definitivně překazil šanci na bodový zisk pro hosty. Šanci na zkorigování výsledku ještě měl v 86. minutě Řeháček, kdy mohl dorážet po hlavičce Vrchovského do brány. Místo toho vítězství domácích nadobro zpečetil v 88. minutě nehlídaný Šefr před bránou hostí, když na něho přišel centr od Havla a on Králíčka nablízko prostřelil. Minutu před koncem ještě kopali hosté přímý kop a z něho následoval kop rohový. Ani ten nepřinesl pro hosty užitek a poté rozhodčí hru ukončil.

„První poločas jsme měli několik šancí a byli jsme i herně lepší a soupeře jsme do šancí nepouštěli, bohužel jsme jednou propadli v obraně a inkasovali gól. Druhý poločas se nám podařilo vyrovnat, ale neuhlídali jsme to a opět jsme inkasovali a po druhém gólu domácích převzali iniciativu právě Brodští. Je to velká škoda, v prvním poločase jsme byli lepší, ve druhém poločase to bylo víceméně vyrovnané, ale hloupými chybami jsme posadili domácí na koně a oni nás trestali v podobě gólů. Příští týden máme těžkého soupeře z Velkých Hamrů, ale pokusíme se bodovat," uvedl za bozkovský tým Michal Nesvadba.

Branky: 33. a 84. Havel, 60. T. Kotlár, 88. Šefr - 53. Řeháček. Rozhodčí: Šmíd - Jacik, Linhart, ŽK: 1:3. Diváků: 110. Železný Brod: Kopal - Král, Kysela (51. Šefr), Aubrecht, Picek, Havrda, Šilhán, Šimek, Maryško, T. Kotlár, P. Havel (89. Š. Makula). Bozkov: Králíček - Vanc, Hypius, Bejda, M. Havel (74. Vrchovský), K. Makula, Landyš (65. Mazánek), Lakatoš (87. Dolejš), Červený, Řeháček, Plátek.