Lomnice pozlobila Bozkov, který se už dočkal vítězství v I.A třídě

27.05.2013 15:24:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Utkání s Lomnicí znamenalo pro Bozkov možnost definitivního rozhodnutí o prvním místě v tabulce I.A třídy, což se nakonec i přes vzepětí Lomnice ve druhém poločase stalo. Šanci na vynikající druhé místo si udržela po vítězství v Hejnicích i Mírová.

Zadařilo se i Horní Branné, která vyhrála v Mimoni. Opět řádil útočník Jakub Nýdrle, který tentokrát vstřelil „jen" dva góly. Z pojizerských celků kromě Lomnice nebodovala i Jilemnice, kterou silovým fotbalem přetlačila Stráž nad Nisou.

Bozkov - Lomnice 4:3  (3:0)

Začátek utkání byl vyrovnaný, domácí měli častěji míč na kopačkách, ale hosté se dobře pohybovali a využili každou příležitost k zaútočení. Ve 12. minutě přistál centr na ruce lomnického obránce a Bozkov dostal výhodu penalty, kterou Makula bezpečně proměnil - 1:0. Lomnice však nerezignovala a do Bozkova přijela hrát otevřený fotbal a ne pouze bránit. Přesto domácí získávali převahu a ve 23. minutě Mazánek uvolnil Liďáka, jehož centr hlavou trefil Nesvadba přesně - 2:0. Za minutu Mazánek připravil palebnou pozici pro Burnuse, střela však gólem neskončila. Ve 33. minutě si Kubán došel pro míč do středu hřiště a krásnou uličkou uvolnil Nesvadbu, a bylo to 3:0. Bozkov pod dojmem náskoku mírně polevil a Lomnice měla dvě šance ale snížit se jí nepodařilo.

Druhý poločas začali hosté aktivněji, přímý kop chytil Maňák a nebezpečnou hlavičkou hosté branku netrefili. V 56. minutě se přece jen hosté dočkali - přetažený roh vrátili do ohně a jemná teč skončila v brance bezmocného Maňáka - 3:1.Za tři minuty ovšem vedl Bozkov znovu o tři branky, Burnuse uličkou uvolnil snajpra Nesvadbu a na světě byl jeho hattrick - 4:1. Hosté se snažili něco s výsledkem udělat a poměrně dobře kombinovali, ale domácí veškeré nebezpečí včas odvraceli.

V 65. minutě během dvaceti vteřin trefil Plátek tyč a Makula břevno a vše vypadalo na poklidný závěr utkání. Lomnice však zabojovala a v 70. minutě po samostatném průniku trefil lomnický útočník tyč. O deset minut později srazil Červený pronikajícího útočníka a penaltu zahrávali i hosté - 4:2. V 88. minutě to bylo už jen o branku, Bozkov vyprodukoval několik hrubých chyb za sebou a Lomnice udělala ze závěru drama snížením na 4:3. Velký obrat už ale hosté nestihli. Bozkov si tímto vítězstvím zajistil první místo v I.A třídě Libereckého kraje.

„Utkání mělo dva rozdílné poločasy, v prvním jasně jak herně tak gólově dominoval Bozkov, ve druhém Lomnice předvedla dobrý výkon a nám zle v závěru zatopila, protože jsme závěr podcenili. Hostům patří dík za sympatický fotbalový výkon," uvedl po utkání asistent trenéra Bozkova Milan Mayer.

Branky: 12. Makula z penalty, 23., 33. a 59. Nesvadba - 56., 80. - 4:2 penalta, 88. - 4:3. Rozhodčí: ŽK: 2:2. Diváků: 120. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Feri, Kobrle -  Kubán (61. Kobrle), Burnus, Makula, Plátek - Mazánek (85. Hlava), Nesvadba (65. Linek). Lomnice:

Mimoň -Horní Branná 2:3 (1:1)

Domácí hráči začali utkání důrazně a s cílem dát první branku. Již ve 4. minutě se ze tří metrů útočník domácích hlavou zblízka netrefil. Po 15 minutách začal nápor domácích slábnout a hosté se dostávali stále častěji do blízkosti domácí branky. Ve 24. minutě Illner vyslal po levé straně Nýdrleho, a ten levou nohou k pravé tyči poslal hosty do vedení. Ve 35. minutě se opět uvolnil Nýdrle, dal gól, ale rozhodčí mával ofsajd. Mimoň častěji zahrávala standardní situace a na konci poločasu také po kopu z rohu hlavou vyrovnala na 1:1. Ve 44. minutě střelou z voleje z vápna Nýdrle branku domácích těsně minul a minutu na to šel domácí útočník sám na Hoffmana, ale ten ho na dvakrát vychytal!

Druhý poločas začal opět náporem domácích. V 54. minutě Hoffman vyrazil střelu po průniku domácího útočníka. Tři minuty na to Illner dobře napadal rozehrávku domácích, brankář udělal chybu a míč přihrál na dobře postaveného Nýdrleho, který ze 30 metrů přesně zakončil - 1:2. V 65. minutě po dobré kombinaci Nýdrle přihrál před branku a Pešina míč usměrnil za záda domácího brankáře na 1:3. Domácí se však nevzdávali, nadechli se k dalšímu náporu a výsledkem byl v 72. minutě gól hlavou na 2:3. Posledních 20 minut utkání se hrálo nadoraz, vítězství nakonec hosté s vypětím všech sil uhájili.

„Bylo to tvrdě odpracované utkání, o to větší radost všech byla nakonec. Děkujeme všem našim fanouškům (účastníkům zájezdu), kteří se s námi vypravili na toto utkání a velmi hlasitě nás povzbuzovali k vítěznému výkonu," uvedl k zápasu trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branky Horní Branné: 24. a 57. Nýdrle, 65. Pešina. Rozhodčí: M. Horáček,  ŽK: 3:1. Diváků: 120. Horní Branná: Hoffman - Gaudel (73. Fiedler), Vašek, Chlup - Kocourek, Pešina (80. Dusík), Zuzánek, Landiga - Nýdrle, Illner (83. Mečíř), Šimek.

Stráž n. N. - Jilemnice 2:1 (1:0)

V 8. minutě se poprvé měnilo skóre zápasu, kdy udělal obrovskou chybu při výkopu od branky brankář Černý, jeho míč letící při zemi zachytil na levé straně domácí útočník, který postupoval do šestnáctky a i přes tísnění obráncem vyslal nepovedenou křížnou střelu, kterou dorazil z malého vápna dobíhající domácí útočník L.Oberreiter - 1:0. Situace zaváněla ofsajdem, ale gól byl uznán a Jilemničtí museli hrát dál. Ve 40. minutě měli hosté obrovskou šanci srovnat skóre, kdy po faulu na Tonara zahrávali přímý kop. Střela Šimona Faistavera podél zdi na vzdálenější tyč ovšem o milimetry minula domácí branku.

V 60. minutě po rychlé akci na pravé straně a následném centru M. Schauera se dostával do brankové příležitosti Horáček, ale nepodařilo se mu ideálně zpracovat míč. V 65. minutě přišel druhý gól domácích. Po pravé straně unikl od půlící čáry jilemnické obraně záložník a nikým neobtěžován našel prudkým centrem na přední tyči na hranici malého vápna J. Havlíčka, který nezaváhal a bylo to 2:0. V závěru zápasu se více faulovalo než hrálo a hra se ještě více přiostřila. V 79. minutě vykřesali hosté jiskřičku naděje, kdy po závaru před domácí brankou domácí obránce surově fauloval Horáčka a z nařízené penalty se nemýlil Marek Šťastný - 2:1. V 80.min v obrovské šanci zaváhal domácí hráč, který z malého vápna ač neobsazen poslal hlavičku nad branku Jilemnice. Závěr zápasu už se nesl v duchu dlouhých nakopávaných balónů, ale potřebná šance na vyrovnání nepřišla a domácí si zaslouženě pohlídali vítězství.

„Věděli jsme, že ve Stráži to nebude jen o fotbale, ale hlavně o bojovnosti v osobních soubojích, bohužel domácí se této taktice přizpůsobili o poznání rychleji. Nám tyhle zápasy na sílu vůbec nesedí, a to se také potvrdilo. Prostě a jednoduše jsme si nechali lidově řečeno nakopat. Teď nás čekají 2 zápasy na domácí půdě a jestli chceme udržet umístění v klidném středu tabulky musíme předvést fotbalovější projev," uvedli po zápase za Jilemnici P. Schauer a M. Hradecký.

Branka Jilemnice: Šťastný. Jilemnice: Černý - Mečíř, Šťastný, Šnorbert, Paulů - M. Schauer (70. Baranyk), Jež, Faistaver (56. Hartych), Bergemann - Hadač (56. Horáček), Tonar.

Hejnice - Mírová 0:2 (0:1)

Už v 1. minutě vstřelil gól za Mírovou Špína, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. V 8. minutě po Benešově přihrávce znovu Špína překonal domácího brankáře a tentokrát regulérně - 0:1. Hosté byli nadále jasně lepší a při několika jejich šancích se zaskvěl domácí brankář Vykoukal. Hrálo se téměř jen na polovině domácích, kteří si v prvním poločase vytvořili jen jedinou vážnější akci.

Na začátku druhé půle se Hejničtí propracovali k dobré střele, ale tentokrát vytáhl výborný zákrok mírovský gólman J. Jíra. Z následného protiútoku Špína téměř slavil druhý gól, ale nešťastně si nastřelil ruku a gól tak znovu nebyl uznán. V 60. minutě nastřelil stále aktivní Špína břevno domácí branky. Konečnou podobu výsledku na 0:2 tak dal až v 89. minutě M. Jíra střelou ze 20 metrů.

„Takových šancí ke skórování jsme snad neměli v žádném utkání - napočítal jsem dobrých 13 šancí. Výsledkově to je sice pouze o dva góly, ale výhra nám udržela stále šanci na druhé místo i případný postup," dodal k utkání vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 8. Špína, 89. M. Jíra. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Holeček - Tokan (87. Taibr), Horák, M. Jíra, Beneš - Špína, D. Zelnický.