Lomnice uhájila těsnou výhru a po základní části je třetí

10.01.2011 17:07:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Nečekané problémy měli hokejisté HC Lomnice nad Popelkou v neděli v posledním zápase základní části proti Frýdlantu. Po dvou třetinách o branku prohrávali, naštěstí ve třetí třetině se na domácím ledě vzchopili a obrátili skóre ve svůj prospěch.

Bohemians, PSK Liberec a Lomnice mají po základní části shodně 24 bodů, Lomničtí mají sice nejhorší skóre, ale díky minitabulce vzájemných zápasů jsou nakonec po základní části na třetím místě. Postup do první skupiny nadstavby měli jistý již dříve, takže se tím nic nemění.

Nyní se znovu začíná hrát od nuly po dvou zápasech každý s každým. Vítěz druhé části bude mít právo postupu do kvalifikace o druhou ligu, teprve poté bude následovat play off o přeborníka kraje, do které postoupí šest družstev, ovšem už bez Bohemians Praha.

První nadstavbovou skupinu tvoří HC Predators Česká Lípa, Bohemians Praha, PSK Liberec a HC Lomnice, ve druhé skupině o 5. - 7. místo bude hrát loňský finalista VTJ Liberec, HC Frýdlant a HC Jičín.

HC Lomnice - HC Frýdlant 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)

Skóre zápasu otevřel útočník hostů Vološín, ale v 8. minutě srovnal za domácí Holoska. Frýdlantští nečekaně zlobili a znovu je dostal do vedení ve 14. minutě J. Peřina po nahrávce Coufala. Za Lomnici vyrovnal Hájek, ale poslední slovo v první třetině měli hosté, když se trefil Mikoláš.

Podobný průběh měla i druhá třetina, Frýdlant si udržoval těsný náskok a domácí jen stále dotahovali. Klíčová byla poslední třetina, když Holoska, Doležal, Junek a Syrovátka postupně překonali brankáře Frýdlantu Proška a otočili utkání ve prospěch domácích.

Branky a nahrávky: 8. Holoska (Zeman), 15. Hájek (Syrovátka J., Vágenknecht), 26. Hájek (Syrovátka J.), 27. Berka (Holoska), 32. Vágenknecht (Holoska, Berka), 44. Holoska (Berka), 49. Doležal (Šulc), 56. Junek (Bartoš), 59. Syrovátka L. (Hájek) - 6. Vološín (Peřina J.), 14. Peřina J. (Coufal M.), 20. Mikoláš (Peřina P.,Peřina J.), 23. Vološín, 25. Vološín (Peřina J.), 25. Heinzl, 58. Pešek Rozhodčí: Lorenčík - Touš, Grundler . Vyloučení: 6/8 navíc Coufal, Mikoláš (oba Frýdlant) 10 minut. Využití: 1:1.V oslabení: 1:0. Diváků: 185. Lomnice nad Popelkou: Tříška (25. Skákalík) - Bartoš, Vágenknecht, Doležal, Semecký, Karásek,Zeman - Hájek, Syrovátka J., Syrovátka L. - Holoska, Berka, Junek - Majdič, Šulc, Stránský.

Další zápasy 14. kola: Bohemians - Jičín 7:2, VTJ Liberec - PSK Liberec 2:6.

Příští utkání hrají Lomničtí hokejisté v neděli 16. ledna od 19 hodin v Liberci proti PSK Liberec.