Lomnická Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

19.01.2015 08:02:56 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnická Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

„Továrnu na sny" - objekt bývalé tkalcovny rodiny Mastných v Lomnici nad Popelkou, navštíví v úterý 20. ledna z iniciativy členky Rady Libereckého kraje Ivany Hujerové Martin Dušek, jednatel Agentury regionálního rozvoje a Marek Pšenička, projektový manažer a správce databáze Brownfields/ Greenfields Libereckého kraje.

„Z hlediska rozvoje kraje jde o velmi zajímavý brownfields, jinak řečeno dnes nepoužívanou industriální budovu. Věřím, že současní majitelé s naší pomocí ji budou smysluplně renovovat a využívat," uvedla důvod návštěvy radní s tím, že současní majitelé továrny, umělci Pavel Doležal a Jitka Trevisan, zde začali postupně budovat ateliér pod názvem „5D ateliér", který se zaměřuje na uměleckou kovovýrobu.

Odborníci na evropské zdroje z Agentury regionálního rozvoje spolu s nimi budou zvažovat možnosti žádat o dotace, pomocí kterých by se tento objekt mohl rekonstruovat a poté fungovat.

„Podle mých informací by majitelé továrny rádi využili zázemí továrny pro vytvoření několika levných pokojů a jednoho či dvou loftů pro potřebu firmy a přátel. Plánují také vybudovat vlastní kantýnu. Část budovy pak chtějí využít pro „občasné" zpřístupnění muzea, ve kterém by umístili svou rodinnou sbírku historických motocyklů Raleigh," popsala současnou situaci Ivana Hujerová a zdůraznila, že kraj se bude všemi silami oběma umělcům snažit pomoci, aby objekt i s pomocí dotací byl znovu ozdobou města. „Věřím, že naši odborníci z agentury najdou možnosti, jak rekonstrukci realizovat," přeje si radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT