Lomnická Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

19.01.2015 08:02:56 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnická Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

„Továrnu na sny" - objekt bývalé tkalcovny rodiny Mastných v Lomnici nad Popelkou, navštíví v úterý 20. ledna z iniciativy členky Rady Libereckého kraje Ivany Hujerové Martin Dušek, jednatel Agentury regionálního rozvoje a Marek Pšenička, projektový manažer a správce databáze Brownfields/ Greenfields Libereckého kraje.

„Z hlediska rozvoje kraje jde o velmi zajímavý brownfields, jinak řečeno dnes nepoužívanou industriální budovu. Věřím, že současní majitelé s naší pomocí ji budou smysluplně renovovat a využívat," uvedla důvod návštěvy radní s tím, že současní majitelé továrny, umělci Pavel Doležal a Jitka Trevisan, zde začali postupně budovat ateliér pod názvem „5D ateliér", který se zaměřuje na uměleckou kovovýrobu.

Odborníci na evropské zdroje z Agentury regionálního rozvoje spolu s nimi budou zvažovat možnosti žádat o dotace, pomocí kterých by se tento objekt mohl rekonstruovat a poté fungovat.

„Podle mých informací by majitelé továrny rádi využili zázemí továrny pro vytvoření několika levných pokojů a jednoho či dvou loftů pro potřebu firmy a přátel. Plánují také vybudovat vlastní kantýnu. Část budovy pak chtějí využít pro „občasné" zpřístupnění muzea, ve kterém by umístili svou rodinnou sbírku historických motocyklů Raleigh," popsala současnou situaci Ivana Hujerová a zdůraznila, že kraj se bude všemi silami oběma umělcům snažit pomoci, aby objekt i s pomocí dotací byl znovu ozdobou města. „Věřím, že naši odborníci z agentury najdou možnosti, jak rekonstrukci realizovat," přeje si radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT