Lomnické středoškolačky vybojovaly ve městě piva a tužek bronz

18.06.2018 15:33:06 | Autor: Marie Smolíková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnické středoškolačky vybojovaly ve městě piva a tužek bronz

Tým Střední školy Lomnice nad Popelkou ve složení Marie Smolíková a Nela Knapová již podruhé reprezentoval školu v soutěži Vítejte u nás, kterou pořádá Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola v Českých Budějovicích.

S čerstvými dojmy z IX. ročníku soutěže s mezinárodní účastí se s námi podělila Marie Smolíková, žákyně 3. ročníku, oboru Cestovní ruch:

Když nám přišel e-mail s pozvánkou, neváhaly jsme ani minutu a přihlásily jsme se. Témata Když století kolem nás proletí a Přijeďte k nám, přijeďte za světem dětských zážitků, nás velice zaujala. Hned jsme se pustily do práce.

Při samotné soutěži vše šlo jak na drátku. Vylosování čísel a šup na podium. Nervozita byla na místě, ale po chvilce ji vystřídalo nadšení. Stroj času nás zavezl do minulosti a neslyšícím dětem jsme připravily dětský tábor. Atmosféra v sále byla úžasná, jelikož na jednom místě se sešlo tolik perfektních týmů. V kategorii Přijeďte k nám, přijeďte za světem dětských zážitků jsme se umístily na krásném třetím místě.

Soutěžní klání doplňuje doprovodný program. Zážitky z divadelního představení Brama Stokera Dracula na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově je těžké popsat. Nebyla nouze O emoce umocněné slabým deštíkem během první poloviny představení.

Příští rok se budeme připravovat na maturitu, a předáme tak pomyslnou štafetu mladším. Ať se snaží! Nemusí být hned na bedně. My jsme taky nějak začínaly.

Marie Smolíková, 3. ročník, studijní obor Cestovní ruch, SŠ Lomnice nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lomnické středoškolačky zavítaly na 58. Zlín Film Festival
Byla jsem průvodčí v historickém vlaku
Lomnické studentky objevovaly krásu dalšího veletrhu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podnikatelská ambulance bude připravena poradit v Turnově

Narazili jste v podnikání na nějaký problém? Nebo máte podnikatelský nápad a chcete probrat, zda se do něj pustit? Využijte rychlé a bezplatné poradny Lipo.ink! Během hodinové konzultace vám poskytneme první pomoc. Ať už s podnikáním začínáte, nebo máte zaběhnutou živnost či firmu, naše ambulance je tu pro vás. Na POP UP ambulanci se potkáte s konzultanty z podnikatelského inkubátoru Libereckého kraje Lipo.ink. Přijďte se s nimi poradit. Stačí si rezervovat termín. Koná se ve středu 22. dubna 2026 od 9 do 17 hodin ve Vzdělávacím centru Turnov.

Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště

První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Open Call 2026: Máte nápad, jak rozhýbat svoje okolí?
Přednáška v semilském muzeu připomene prezidenta Masaryka
Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy
Meziročně se podíl nezaměstnaných v kraji zvýšil o procento
Semilská rodačka vystavuje s největšími poklady Čech

Nejčtenější články

14.04.: VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
13.04.: Plán investic Městské sportovní Turnov pro rok 2026 je připraven
14.04.: Děti pečují o botanické lokality v Krkonoších

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT