Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

01.06.2014 18:15:54 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

Pod praporem města a Libereckého kraje se v sobotu v Lomnici nad Popelkou uskutečnil jubilejní 10. ročník Krajského Dne koně aneb Já mám koně. Stovky diváků sledovaly průvod koní a spřežení městem a pak jejich defilé na hřišti Tyršových sadech.

Letošní oslavy koní a lidí kolem nich okořenila účast rodaček z Lomnice nad Popelkou - režisérky Věry Plívové - Šimkové a její starší sestry, Vlasty Zděnovcové rozené Plívové. „Dohromady je dámám 165 let," hlásil moderátor. Herec Václav Vydra pak známé režisérce sedící v kočáře předal květiny k jejím nedávným kulatým narozeninám.

„Nevěděl jsem, že tu paní režisérka bude, ale jsem mile potěšen setkáním po 41 letech, kdy jsem s ní natáčel svůj první film Přijela k nám pouť. Tehdy jsem přijel na natáčení na kole, dnes pro změnu na koni," komentoval setkání Václav Vydra, který pak nahnal pořadatelům husí kůži, když nechal děti podlézat své dva „indiánské" koně.

Poté starosta města Vladimír Mastník poděkoval zasloužilým organizátorům, kteří se za 10 let Dne koně zasloužili o jeho mimořádný věhlas, a už se na trávník hrnuly koně - čtyřspřeží kladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, koňský fotbal v podání fjordských koní, westernová šou Míry Čemuse, ukázka práce s lasem a honáckým bičem, selská jízda a práce historickou zemědělskou technikou, těžký tah, ukázka práce koní s kládou, souhra koně a psa Andy Reinbergerové, barokní jízda dámy v sedle, ukázka anglického koňského póla a další a další. A také se konal 7. ročník oblastního přeboru v drezúře o pohár Českého ráje.  

Vendula Škrapová při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna Potlesk na otevřené scéně sklidila Vendula Šponarová ze stáje Studánky ve Varnsdorfu při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna. „Byla to krása a pastva pro oči," chválila jedna z návštěvnic.

Pro děti byly kromě neplánovanému podlézání Vydrových koní připraveny projížďky na koních v sedle, v kočáře, na žebřiňáku, základy výuky práce s lasem a bičem, vodění koní na lonži, tématické soutěže pro děti o ceny, řemeslné dílničky a téma „koně", ukázka hry koně

Pořadatelem prestižní a vydařené akce byly pod záštitou krajského radního pro zemědělství a životní prostředí Josefa jadrného Město Lomnice nad Popelkou s finanční podporou Libereckého kraje a Regionální Agrární rada Libereckého kraje a JK Mira Hnanice.

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2014

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT