Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

01.06.2014 18:15:54 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

Pod praporem města a Libereckého kraje se v sobotu v Lomnici nad Popelkou uskutečnil jubilejní 10. ročník Krajského Dne koně aneb Já mám koně. Stovky diváků sledovaly průvod koní a spřežení městem a pak jejich defilé na hřišti Tyršových sadech.

Letošní oslavy koní a lidí kolem nich okořenila účast rodaček z Lomnice nad Popelkou - režisérky Věry Plívové - Šimkové a její starší sestry, Vlasty Zděnovcové rozené Plívové. „Dohromady je dámám 165 let," hlásil moderátor. Herec Václav Vydra pak známé režisérce sedící v kočáře předal květiny k jejím nedávným kulatým narozeninám.

„Nevěděl jsem, že tu paní režisérka bude, ale jsem mile potěšen setkáním po 41 letech, kdy jsem s ní natáčel svůj první film Přijela k nám pouť. Tehdy jsem přijel na natáčení na kole, dnes pro změnu na koni," komentoval setkání Václav Vydra, který pak nahnal pořadatelům husí kůži, když nechal děti podlézat své dva „indiánské" koně.

Poté starosta města Vladimír Mastník poděkoval zasloužilým organizátorům, kteří se za 10 let Dne koně zasloužili o jeho mimořádný věhlas, a už se na trávník hrnuly koně - čtyřspřeží kladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, koňský fotbal v podání fjordských koní, westernová šou Míry Čemuse, ukázka práce s lasem a honáckým bičem, selská jízda a práce historickou zemědělskou technikou, těžký tah, ukázka práce koní s kládou, souhra koně a psa Andy Reinbergerové, barokní jízda dámy v sedle, ukázka anglického koňského póla a další a další. A také se konal 7. ročník oblastního přeboru v drezúře o pohár Českého ráje.  

Vendula Škrapová při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna Potlesk na otevřené scéně sklidila Vendula Šponarová ze stáje Studánky ve Varnsdorfu při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna. „Byla to krása a pastva pro oči," chválila jedna z návštěvnic.

Pro děti byly kromě neplánovanému podlézání Vydrových koní připraveny projížďky na koních v sedle, v kočáře, na žebřiňáku, základy výuky práce s lasem a bičem, vodění koní na lonži, tématické soutěže pro děti o ceny, řemeslné dílničky a téma „koně", ukázka hry koně

Pořadatelem prestižní a vydařené akce byly pod záštitou krajského radního pro zemědělství a životní prostředí Josefa jadrného Město Lomnice nad Popelkou s finanční podporou Libereckého kraje a Regionální Agrární rada Libereckého kraje a JK Mira Hnanice.

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2014

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT