Lomničtí muži vybrakovali pražskou Tesla Arénu

08.12.2010 18:01:08 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pražská Tesla Aréna opět ukázala, že v letošní sezóně je rájem pro hostující celky. Stejně, jako se nedaří domácí Spartě, tak ani Bohemians zatím na "vlastním" ledu nehrají zcela podle svých představ a lomničtí hokejisté si odsud odvezli všechny body.

Lomnice nastoupila do utkání s veteránem Skákalíkem v brance a s jasným cílem na bodový zisk, který by ji přiblížil čtvrté příčce.

TJ Bohemians Praha - HC Lomnice 6:8 (2:3, 3:2, 1:3)

Již v 1. minutě kapitán Jakub Syrovátka zahájil galapředstavení lomnické první formace. Domácí odpověděli dvěma brankami a poprvé otočili vývoj utkání. Hostujících hráčů byl ale plný led a nejprve v 18. minutě a Jakub Syrovátka svoji druhou brankou v utkání vyrovnal. Do kabin se šlo ještě veseleji, když se na brankovišti prosadil Stránský a nejproduktivnější lomnický junior Junek se nemýlil - 2:3.

Druhou třetinu zahájili Lomničtí opět aktivně a Bláha zvýšil již na 2:4. Domácí se ale nehodlali vzdát. Ve 26. minutě snížili na 3:4 a v rozmezí 38.-38. minuty dvěmi brankami opět otočili vývoj skóre ve svůj prospěch. Za 38 sekund po vedoucí brance domácích se hosté znovu dočkali vyrovnání, když se podruhé trefil David Bláha 5:5.

Třetí třetina se tedy začínala od začátku. A byli to domácí, kteří najednou byli aktivnější. Lomničtí hráči byli zatlačeni do hluboké defenzivy a jen díky Skákalíkovi kapitulovali pouze ve 44. minutě, když odražený puk ranou z pravé strany vrátil za lomnického brankáře, ještě vloni prvoligový hráč Vrchlabí Hlaváček. Když už se zdálo, že lomnické akcie poklesly, vybojoval Junek téměř ztracený puk a Karásek vyrovnal na 6:6.

Lomničtí pokropeni živou vodou ožili a za 62 sekund strhla vedení zpět na lomnickou stranu Jakub Hájek po krásné souhře první řady. Domácí ještě zesílili svůj tlak, hosté hasili situace jen za cenu faulů a tak poslední čtyři minuty hráli pouze ve čtyřech. Obětavým výkonem podpořeným výborným Skákalíkem nakonec s vypětím všech sil jednogólový náskok ubránili a 6 sekund před sirénou definitivně uklidnil lomnické fanoušky Syrovátka, když dovezl puk do prázdné branky a zkompletoval svůj hattrick při domácí power-play.

Branky a nahrávky: 4. Hlaváček (Skácel), 7. Doskočil (Kaucký), 30. Vondrák, 38. Skácel (Stuchlík), 39. Krása (Schubert), 44. Hlaváček (Řeháček) - 1. Syrovátka, 18. Syrovátka (Bláha), 20. Junek (Stránský), 24. Bláha (Hájek), 40. Bláha (Kocourek), 53. Karásek (Junek), 54. Hájek (Bláha), 60. Syrovátka. Rozhodčí: Arazim - O´Brian, Šimonovský. Vyloučení:3:3 . Využití:1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Lomnice: Skákalík - Bartoš, Kocourek, Kotas, Bém, Doležal, Karásek - Hájek, Bláha D., Syrovátka J. - Majdič, Holoska, Šulc - Junek, Semecký, Stránský.

Další zápasy 10. kola: Jičín - Česká Lípa 2:8, Frýdlant - PSK Liberec 4:3.

Příští zápas hrají lomničté hokejisté v pátek 10. prosince ve Frýdlantu.