Lomničtí nezvládli souboj s libereckými policisty

24.11.2010 15:43:35 | Autor: Jaromír Dlouhý a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí nezvládli souboj s libereckými policisty

Důležité utkání s přímým konkurentem v boji o čvrté místo v krajské lize hokejisté Lomnice nezvládli a zaslouženě prohráli.  

O výsledku utkání rozhodli především zahozené šance v průběhu prvních dvou třetin a tragický výkon ve třetině třetí.

PSK Liberec – HC Lomnice n. P. 6:2 (2:1,2:1,2:0)

Utkání začali hosté aktivně, ale byli to domácí, kdo se ujal vedení. Přesilovkovou souhru zakončil v 5. minutě zblízka Šebesta. Lomničtí hráči se i nadále tlačili před Pyrochtu, ale domácí prostor před svojí brankou zahustili a do vážné šance je nepustili. Naopak při lomnické přesilové hře dobruslil lob od Černého Malinský a se štěstím zvýšil na 2:0. Jiskřičku lomnických nadějí vykřesal 2 sekundy před sirénou zblízka Lukáš Semecký.

Druhá třetina se odehrávala podle stejného scénáře. Lomničtí tlačili, ale dobře chytajícího Pyrochtu ohrožovali jen zdálky a domácí trestali okénka v jejich obranné hře. Ve 25. minutě zvýšil domácí Baran na 3:1. Naděje na úspěch svitla ve 31. minutě, kdy Tomáš Berka dotlačil puk za domácího brankáře 3:2. Ta však trvala pouze šest minut. V čase 36:07 se odraženého puku na modré čáře zmocnil Kapoun, vracející se po skončení svého trestu, a střelou po zemi překvapil Tříšku - 4:2.

O přestávce probíhala v kabině hostů taková bouřka, že hráči nestihli začátek třetí třetiny a tudíž ji zahájili v oslabení za pozdní nástup na led. Ve 45. minutě při hře 4 na 4 objel snadno Černý nejprve Syrovátku, který zaskakoval za obránce, a následně si vychutnal i Tříšku dlouhým blafákem 5:2. Za domácí uzavřel skóre s chutí hrající Malinský, který dokázal přetlačit u lomnické branky Zemana s Berkou. Vrcholem snažení hostů byla hra v šesti hráčích, která ale nebyla důsledkem hry bez brankáře, nýbrž špatným střídáním.

Branky:5. Šebesta ml.(Vozák), 15. Malinský (Černý), 25. Baran (Malinský) 37. Kapoun (Malinský), 45. Černý (Kapoun), 55. Malinský (Vorel) - 20. Semecký (Zeman), 30. Berka (Hájek). Rozhodčí:Hejl - Bosák, Záruba Vyloučení:6/6. Využití:1:1 Oslabení:1:0. Diváků: 50. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Tříška - Bartoš,Vágenknecht, Bém, Doležal, Kožnar - Hájek, Berka, Stránský - Karásek, Bláha, Syrovátka - Kotas, Semecký, Zeman.

Krajská liga mužů

1.

HC Predators Česká Lípa

6

6

0

0

0

49:20

18

2.

HC VTJ Liberec

7

4

0

1

3

53:48

13

3.

PSK Liberec

7

4

0

0

3

41:30

12

4.

TJ Bohemians Praha

5

3

0

0

2

31:23

9

5.

HC Lomnice n/Pop.

6

2

0

0

4

22:33

6

6.

HC Jičín

7

1

0

0

6

22:56

3

7.

HC Frýdlant

4

0

1

0

3

18:26

2


 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT