Lucie Bílá a její hosté uctili radiodárkem Vladimíra Komárka

07.06.2012 15:01:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Lucie Bílá a její hosté uctili radiodárkem Vladimíra Komárka

Radiodárek je zábavný pořad, který pravidelně vysílá Český rozhlas. Hlavním hostem posledního dílu byla zpěvačka Lucie Bílá, která s dalšími pozvanými zavzpomínala na malíře Vladimíra Komárka. Celý pořad se natáčel ve středu 6. června v semilském KC Golf.

Lucie Bílá zazpívala pro semilské diváky i posluchače několik písní převážně v lyrickém duchu, tak aby dojem souzněl s poetičností pojizerského výtvarníka, kterému byl rozhlasový radiodárek věnován. Svůj výjimečný hlasový rozsah předvedla až v závěrečné a výtečné písni Hallelujah. Na klavír nejpopulárnější českou zpěvačku doprovázel Petr Malásek a celý pořad moderoval Alexander Hemala. Několik písní zazpíval i semilský smíšený sbor Jizerka pod vedením sbormistryň Aleny Brádlové a Nadiy Ladkany.

Lucie Bílá a její hosté uctili radiodárkem Vladimíra KomárkaV zábavné hodince Českého rozhlasu 2 Praha kromě Lucie Bílé vzpomínali na Vladimíra Komárka místostarostky města Semily Marcela Volšičková a Lena Mlejnková, emeritní primář semilské nemocnice Georgios Karadzos, bývalý kronikář města a ředitel gymnázia Ivana Olbrachta Miloš Plachta a také známý výtvarník Michail Ščigol, žijící a tvořící v nedaleké Železnici. Pár postřehů mimo program pak o svém manželovi připojila i Růžena Komárková.

Podle zpráv si město, ve kterém se pořad bude natáčet, vybrala sama Lucie Bílá, která má chalupu na nedaleké Malé Skále. Jak se ale přiznala, tak chalupu kvůli jejímu vytížení využívá pro odpočinek spíše její rodina. Přesto se populární česká zpěvačka vyznala několikrát z lásky ke zdejšímu kraji a příjemný večer zakončila slovy: „Jsem Semilačka, mám to tu ráda a nenechám si to vzít. Mě se jen tak nezbavíte."

Pořad Radiodárek věnovaný Vladimíru Komárkovi by měl Český rozhlas vysílat na stanici 2 Praha v neděli 24. června v 11.05.

Kompletní nabídka akcí KC Golf Semily v červnu

Semilský sbor Jizerka zvítězil na mezinárodní soutěži v Belgii

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT