Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu

15.02.2020 11:30:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Jilemnice,Liberecký kraj

Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu

Česká republika má po překvapivém bronzu ze čtvrteční smíšené štafety další nečekanou medaili na probíhajícím mistrovství světa v biatlonu. Ve sprintu ji vybojovala jilemnická závodnice Lucie Charvátová, jejímž maximem ve Světovém poháru dosud bylo páté místo ze sprintu v prosinci 2015 v Hochfilzenu. V pátek v italské Anterselvě nestačila jen na Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou a Američanku Susan Dunkleeovou.

„Já jsem šťastná, je to nádherný pocit a doufám, že si to takhle udržím. Já jsem dneska byla v jiném rozpoložení, mně se hlavou vůbec nic nehonilo. Myslím, že takhle by měl vypadat biatlonový závod, že se hlavou nehoní žádné myšlenky," rozplývala se Charvátová před televizní kamerou po životním úspěchu.

Startovala s vysokým startovním číslem (80), což bylo v době, kdy již řada favoritek byla v cíli a televizní komentátor ČT již tradičně téměř vyhlašoval výsledky. Charvátová udělala jen jednu chybu vleže a pohybovala se v první dvacítce startovního pole. Stojku pak zvládla čistě za 22 vteřin a měla třetí nejrychlejší střelecký čas ze všech závodnic. Kdo viděl tento střelecký koncert, nevěřícně vzpomínal na několik nepovedených stojek v letošní sezoně.

Do posledního kola vyjížděla Lucka na druhém místě. Když to od trenérů slyšela, nechtěla tomu věřit, ale dala se do boje. Snažila se rozvrhnout síly, ale i tak na konci zjistila, že nemá už z čeho brát, ale cílem projela třetí a padla na zem vyčerpáním. Bronz uhájila o 4,3 sekundy před Ukrajinkou Olenou Pidhrušnou, která brnkala na nervy všem sportovním příznivcům, ale Lucka to ustála. Jak už mnohokrát o výsledcích v závodě rozhodovala střelba, tentokrát nefoukal příliš ostrý vítr, ale během několika mála okamžiků měnil směr, což činilo velké problémy téměř všem biatlonistkám.

Ve sprintu většinou rozhoduje střelba, a ta se příliš nepovedla dalším českým reprezentantkám. Bronzové medailistky ze čtvrteční smíšené štafety Eva Kristejn Puskarčíková a Markéta Davidová nenavázaly na den starou přesnou střelbu. Kristejn Puskarčíková minula dvakrát a obsadila 24. pozici. „Makula" objela dokonce tři trestná kola, dvě z toho po stojce. „Nebyly větrem. Může to být tím, že jsem blbě stála, že to do mě šilo ze všech stran. Ale snažila jsem se to nevnímat," přiznala před televizní kamerou Markéta, které se na ledovaté trati nejelo dobře, a skončila sedmatřicátá.

Ve sprintu zvítězila jedna z možných favoritek Norka Röiselandová, která získala první individuální medaili na mistrovství světa, ale ze světových šampionátů dosud měla ve sbírce „jen" čtyři zlata ze štafet.

Dalším překvapením bylo stříbro čtyřiatřicetileté Američanky Dunkleeové. Po bezchybné střelbě útočila na vítězství, ale v posledních stovkách metrů jí došly síly a nakonec na vítěznou Röiselandovou ztratila 6,8 sekundy.

Mistrovství světa v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Olsbuová Röiselandová (Nor.) 21:13,1 min. (1 tr. okruh), 2. Dunkleeová (USA) -6,8 (0), 3. Charvátová (ČR) -21,3 (1), 4. Pidhrušná (Ukr.) -25,6 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -30,5 (3), 6. Vittozziová -37,6 (2), 7. Wiererová (obě It.) -39,0 (2), 8. Preussová (Něm.) -40,8 (2), 9. Fialková (SR) -44,2 (1), 10. A. Gasparinová (Švýc.) -44,4 (0), ...24. Kristejn Puskarčíková -1:11,5 (2), 37. Davidová -1:32,1 (3), 70. Jislová (všechny ČR) -2:35,5 (4).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čeští biatlonisté vstoupili do MS senzačním bronzem
Lucie Charvátová získala na MS v letním biatlonu už druhou medaili!
Lucie Charvátová: Na mistrovství juniorů jsem prodala momentální formu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podsemínský most se dočká obnovy, memorandum deklarují oba kraje
Nejvyšší bod střechy Gymnázia Turnov se opravuje
Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT