Ludmila Horká má dvě medaile z harrachovského šampionátu

28.03.2011 20:52:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Jilemnice,Harrachov

Ludmila Horká má dvě medaile z harrachovského šampionátu

Od pátku do neděle proběhlo v Harrachově Mistrovství České republiky juniorů a dospělých v běhu na lyžích. Z běžců našeho okresu si výtečně vedla juniorka Ludmila Horká, která zvítězila v závodě volnou technikou a podílela se i na stříbře ve štafetě.

V mužích byl v pátečním sprintu nejrychlejší favorizovaný, bývalý harrrahovský odchovanec, Dušan Kožíšek před reprezentačním kolegou Martinem Koukalem, třetí byl Lukáš Bauer, u kterého bylo mírné překvapení, že se závodu ve sprintu vůbec zúčastnil.

Ve spojeném závodě žen a juniorek vyhrála Martina Chrástková z Nového Města na Moravě a čtvrtá skončila juniorka Ludmila Horká z ČKS SKI Jilemnice, další závodníci z našeho okresu se umístili v první desítce.

V sobotním závodě volnou technikou předvedla skvělý výkon opět jilemnická Ludmila Horká, která jasně vyhrála kategorii juniorek a byla časem celkově šestá mezi ženami, zaostala jen minutu a půl za vítěznou Ivanou Janečkovou z Jablonce. Kategorii mužů kralovali reprezentanti z Dukly Liberec v čele s Lukášem Bauerem.

V nedělních mužských štafetách znovu vládla Dukla Liberec, v ženách bylo nejlepší družstvo SKI klubu Jablonec a druhá byla štafeta Libereckého kraje, z kterou běžely Ludmila Horká a Lucie Charvátová z Jilemnice, doplněné Sandrou Schützovou z Benecka.

Přestože příští týden proběhne na Horních Mísečkách Mistrovství republiky na dlouhých tratích, o výsledcích v soutěžích družstev je již rozhodnuto - Ligu dospělých vyhrál s přehledem jablonecký SKI klub. Totéž se podařilo jabloneckým dorostencům a v Superpoháru klubů SKI klub Jablonec n. N. opět potvrdil svoji dominanci.

Výsledky MČR v běhu na lyžích:

Sprint

Ženy a juniorky: 1. Chrástková (Nové Město), 2. Janečková, 3. Erbenová (obě SKI Jablonec), 4. Horká (SKI Jilemnice), ...6. Grohová (Krkonoše Vrchlabí), 10. Schützová (Benecko), 11. Chrástková (Jilemnice).

Muži: 1. Kožíšek, 2. Koukal, 3. Bauer (všichni Dukla Liberec), ...9. Máka (Krkonoše Vrchlabí), 10. Kubina (HSK Benecko).

Závod volnou technikou:

Ženy 10 km volně: 1. Janečková (SKI Jablonec) 22:28,1, 2. Moravcová (Ski Jablonec) 22:52,9, 3. Chrástková (Nové Město) 23:20,5.

Juniorky 10 km volně: 1. Horká (SKI Jilemnice) 23:58,1, 2. Nováková (Slovan Karlovy Vary) 24:04,7, 3. Preislerová (SKI Jablonec) 25:08,9.

Muži 10 km volně: 1. Bauer 31:31,5, 2. Jakš 31:47,5, 3. Horyna (všichni Dukla Liberec) 32:17,9.

Junioři 10 km volně: 1. Rypl (Sokol Stachy) 35:06,5, 2. Máka (Krkonoše Vrchlabí) 35:07,9, 3. Štochl (Teplice) 35:17,9, ...6. Pšenička (SKI Jilemnice) 35:57,7, 10. Kubina (HSK Benecko) 36:30,0, 12. Tomíček (SKI Jilemnice) 37:09,6.

Štafety:

Ženy - juniorky 4x 3 km volně: 1. SKI klub Jablonec (Erbenová, Moravcová, Janečková), 2. Liberecký kraj I. (Horká, Schützová, Charvátová), 3. Trutnov.

Muži - junioři 3x 6 km volně: 1. Dukla Liberec I. (Horyna, Jakš, Bauer), 2. Dukla Liberec II., 3. Nové Město.

Fotogalerie k MČR na partnerském portále Naše Jablonecko

Související články:

Mladí jilemničtí lyžaři dominovali ve finále běžeckého seriálu

Dorostenka Charvátová si na Moravě dojela pro dva tituly

FOTO: Nejmladší lyžaři soutěžili na Lízátkovém běhu

FOTO: Šampionát žactva ovládli běžci pořádající Jilemnice

Zpravodajství z dalších lyžařských závodů najdete v rubrice Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples
Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT