Lyžaři a záchranáři resuscitovali muže na sjezdovce v Peci pod Sněžkou

27.03.2019 13:35:46 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Krkonoše

Lyžaři a záchranáři resuscitovali muže na sjezdovce v Peci pod Sněžkou

Záchranáři Horské služby Krkonoše museli v úterý 26. března kolem poledne provádět resuscitaci lyžaře na sjezdové trati Javor v Peci pod Sněžkou. K obnově životních funkcí muže došlo i díky všímavým svědkům a dalším lyžařům na sjezdovce, kteří sami začali s laickou resuscitací.

Informace na stanici horských záchranářů přišla od dalších lyžařů s tím, že na sjezdovce leží bezvládný muž. „Okamžitě k místu vyrazil nejbližší záchranář, který už během jízdy z dálky viděl, že u muže probíhá laická resuscitace. Proto ihned požádal o pomoc další naše členy s potřebným vybavením pro takový zásah," uvedl o okolnostech zásahu Tomáš Novák z Horské služby Krkonoše.

Záchranář na místě potvrdil zástavu krevního oběhu a telefonicky kontaktoval dispečink záchranné služby o probíhající resuscitaci. „Poté společně se svědky pokračoval v pokusech o obnovení srdeční činnosti. Po příjezdu dalšího člena HS nasadili muži automatizovaný externí defibrilátor. Ten postupně navrhl tři výboje a po posledním z nich se podařilo obnovit u lyžaře srdeční rytmus," popsal záchranu Tomáš Novák.

Na sjezdovou trať také zamířil vrtulník Letecké záchranné služby, který zde vysadil lékaře. „Ten si pacienta převzal a poté jej našim záchranářům pomohl šetrně převézt ke stanici HS. Zde přistál vrtulník, posádka muže naložila a transportovala k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení," doplnil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše, a poděkoval za velice účinnou pomoc všem zúčastněným, zejména svědkům, kteří bez okolků začali s resuscitací.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš, už po třiasedmdesáté!
Dvojice se zřítila cestou ze Sněžky, přečkala noc v Rudném Žlebu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.

Korunka z dílny Šenýr Bijoux opět zazářila na hlavě Miss Czech Republic

Ve slavnostní atmosféře Fóra Karlín se v sobotu 3. května rozhodlo o nových královnách krásy pro rok 2025. Všechny nové vítězky soutěže Miss Czech Republic byly ozdobeny výjimečnými křišťálovými korunkami, které již tradičně vznikly v rodinné šperkařské dílně Šenýr Bijoux Olgy Kopalové Rynešové. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Žibřidicích znovuzprovozní pohyblivou lunetu na vesnickém orloji
Přístavba turnovského zimního stadionu oficiálně otevřena
Píseň o hradu Valdštejn Martina Petišky
Autobus na Zlaté návrší vyjede i letos
Most přes Jizeru v Semilech bude od 16. května otevřen i pro řidiče

Nejčtenější články

14.05.: Most přes Jizeru v Semilech bude od 16. května otevřen i pro řidiče
14.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
13.05.: FOTO: Sedmihorky přestřílely v krajském přeboru domácí Bělou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT