Malá domácí scéna v Turnově uvádí v listopadu celkem čtyři koncerty

09.11.2022 13:03:15 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Malá domácí scéna v Turnově uvádí v listopadu celkem čtyři koncerty

Malá domácí scéna v klubu KUS v Turnově uvádí v listopadu celkem čtyři koncerty, třikrát v pátek a jednou v sobotu. Jedná se o koncerty kapel Lent Moyo & She´s in the Trees (4. 11.), Laxigal & Pavel Nawratovitz (11. 11.), Ba naopank (25. 11) a Bigbítek (26. 11.).

pátek 4. listopadu

Lent Moyo & She´s in the Trees
Lent Moyo je mezinárodní duo, které tvoří Boban a Sissi. Hrají svou vlastní tvorbu inspirovanou angloamerickou folkovou hudbou, ale jak je známe z dřívějška určitě dojde i na pár převzatých duetů od Boba Dylana a Joan Baez, a hlavně na vypracované dvojhlasy, které jsou pro Lent Moyo charakteristické.
She´s in the Trees je britská skupina z Liverpoolu...kapelu tvoří Amy Scott, Jules Watts a Tristan Apperley. Jak sami říkají, hrají "atmosférickou hudbu o složitosti prostého bytí..."
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

pátek 11. listopadu

Laxigal & Pavel Nawratovitz
Turnovská rocková kapela Laxigal vznikla před téměř patnácti lety, od té doby se v kapele vystřídalo mnoho členů, krom pevného jádra - Jožina a Franty. V dnešní době hrají ve čtyřčlenném složení. Martin - zpěv a kytara, Franta - vokály a kytara, Jožo - basa, Míra - bicí. „Hrajeme převážně převzaté věci, ale v našem repertoáru jsou i vlastní věci a na dalších pracujeme. Děkujeme všem fanouškům za podporu, kteří se dostaví na jakékoliv naše vystoupení."
Bubeník Pavel Nawratovitz se turnovskému publiku představil na letošním Kulturnovu, nyní si můžete jeho bubenickou show vychutnat na klubové scéně KUSu.
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

Ba naopank zahrají v turnovském klubu KUS pátek 25. listopadu

Ba naopank
Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou strnulost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Elektrizující nasazení, injekce živelnosti a skalpel vtipu přimějí i nejvychladlejší ležáky vstát a křepčit.
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

sobota 26. listopadu

 

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scényBigbítek
Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších.
Bigbítek slibuje pecky, které se nehrají na každé akci. Vše začalo v roce 1998, kdy uskupení čítalo čtveřici členů (Jarda Dvořák, Jarda Špína, Filip Valkoun a Roman Vaněk). Po téměř sedmiletém působení nastala pauza a personální změny. Od dubna roku 2014 byla činnost kapely obnovena pro příležitostné hraní a obohacena o zpěv Katky Matysové.
Malá (domácí) scéna / koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

Turnovská kultura v listopadu

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény

Ba naopank zahrají v turnovském klubu KUS

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT