Malá výstava fotoobrázků v malé kapli s rozhledem do Českého ráje

04.08.2022 11:59:20 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Vyskeř,Český ráj

Malá výstava fotoobrázků v malé kapli s rozhledem do Českého ráje

Českorajský fotograf Marián Kábele po 13 letech uspořádal výstavu. Fotografie tištěné na plátně malých formátů vystavuje od 4. srpna 2022 přímo na místě s krásným rozhledem do Českého ráje - v kapli svaté Anny na Vyskři. Výstava je přístupná každý týden až do konce září vždy od čtvrtka do neděle.

Naposledy autor vystavoval v roce 2009

Poslední výstavu rodák z Českého ráje realizoval v Turnově a ve Dvoře Králové nad Labem v roce 2009. Na skupinové výstavě prezentoval fotografie z turné kapely Kryštof. O rok dříve vystavoval v srdci Českého ráje velkoformátové snímky ze svých cest po Srí Lance, ostrovní země, kterou tehdy sužovala desetiletí trvající občanská válka. Předtím to byla výstava velkoformátů věnující se životu na hudebních festivalech po celém Česku i Moravě.

Od té doby si dal fotograf přírody i života od vystavování trochu klidu, aby měl dostatek času pro dokumentování nových projektů a další práci. Mezi ně patří hlavně fotografování přírody, krajiny i měst Českého ráje či realizace zakázek pro klienty.

Fotografie na fotoobrazech, stěnách i v kalendářích

Svoji tvorbu autor prezentuje formou fotoobrazů, velkoformátových výzdob fotostěn například v hotelích i u klientů, vydává pohlednice, stolní i nástěnné kalendáře.

Fotografování popisuje na webu mariankabele.cz, kde rovněž publikuje tipy a postupy pro začínající fotografy, pro které pořádá fotokurzy a workshopy v Českém ráji i jinde.

Obrázky z ráje - 30 snímků z Českého ráje s prohlídkou kaple

Fotovýstava v kapli svaté Anny na Vyskři<br />Autor: Marián Kábele Na malé výstavě malých obrázků formátů 20× 20 a 20× 30 cm s názvem Obrázky z ráje mohou návštěvníci vidět zhruba 30 fotografických děl a zároveň si prohlédnout výzdobu kaple včetně několika maleb a soch.

Kaple svaté Anny na Vyskři se zvenku jeví poměrně malá, ale uvnitř je několik lavic pro účastníky mší či poutníky, kazatelna, oltář a dokonce i malý kůr.

Výstava je zároveň prodejní. Obrázky si mohou zájemci na místě zakoupit a rovnou odnést, například jako dárek pro své blízké. Autor má v plánu průběžně doplňovat nová díla.

Rozhled po kraji a pasoucí se kozy

Návštěvníci, turisté a poutníci mají možnost vystoupat ke kapli svaté Anny na Vyskři, prohlédnout si malé fotografie na plátně, prostory kaple a zároveň se z výšky 466 m n. m. rozhlédnout po kraji, což jim poměrně nově umožňuje náletů zbavený vrch. O spásání se na svazích Vyskře stará stádo koz.

Výstava vznikla s podporou Obce Vyskeř, díky ochotě starosty Jana Kozáka a pracovníků obce.

Otevírací doba kaple a výstavy

Výstava je otevřená v rámci otevírací doby kaple sv. Anny: srpen-září, čtvrtek-neděle, 10:00-12:00 14:00-17:30 hod. Vstupné do kaple 20 Kč / 10 Kč pro děti do 15 let.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT