Malá výstava fotoobrázků v malé kapli s rozhledem do Českého ráje

04.08.2022 11:59:20 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Vyskeř,Český ráj

Malá výstava fotoobrázků v malé kapli s rozhledem do Českého ráje

Českorajský fotograf Marián Kábele po 13 letech uspořádal výstavu. Fotografie tištěné na plátně malých formátů vystavuje od 4. srpna 2022 přímo na místě s krásným rozhledem do Českého ráje - v kapli svaté Anny na Vyskři. Výstava je přístupná každý týden až do konce září vždy od čtvrtka do neděle.

Naposledy autor vystavoval v roce 2009

Poslední výstavu rodák z Českého ráje realizoval v Turnově a ve Dvoře Králové nad Labem v roce 2009. Na skupinové výstavě prezentoval fotografie z turné kapely Kryštof. O rok dříve vystavoval v srdci Českého ráje velkoformátové snímky ze svých cest po Srí Lance, ostrovní země, kterou tehdy sužovala desetiletí trvající občanská válka. Předtím to byla výstava velkoformátů věnující se životu na hudebních festivalech po celém Česku i Moravě.

Od té doby si dal fotograf přírody i života od vystavování trochu klidu, aby měl dostatek času pro dokumentování nových projektů a další práci. Mezi ně patří hlavně fotografování přírody, krajiny i měst Českého ráje či realizace zakázek pro klienty.

Fotografie na fotoobrazech, stěnách i v kalendářích

Svoji tvorbu autor prezentuje formou fotoobrazů, velkoformátových výzdob fotostěn například v hotelích i u klientů, vydává pohlednice, stolní i nástěnné kalendáře.

Fotografování popisuje na webu mariankabele.cz, kde rovněž publikuje tipy a postupy pro začínající fotografy, pro které pořádá fotokurzy a workshopy v Českém ráji i jinde.

Obrázky z ráje - 30 snímků z Českého ráje s prohlídkou kaple

Fotovýstava v kapli svaté Anny na Vyskři<br />Autor: Marián Kábele Na malé výstavě malých obrázků formátů 20× 20 a 20× 30 cm s názvem Obrázky z ráje mohou návštěvníci vidět zhruba 30 fotografických děl a zároveň si prohlédnout výzdobu kaple včetně několika maleb a soch.

Kaple svaté Anny na Vyskři se zvenku jeví poměrně malá, ale uvnitř je několik lavic pro účastníky mší či poutníky, kazatelna, oltář a dokonce i malý kůr.

Výstava je zároveň prodejní. Obrázky si mohou zájemci na místě zakoupit a rovnou odnést, například jako dárek pro své blízké. Autor má v plánu průběžně doplňovat nová díla.

Rozhled po kraji a pasoucí se kozy

Návštěvníci, turisté a poutníci mají možnost vystoupat ke kapli svaté Anny na Vyskři, prohlédnout si malé fotografie na plátně, prostory kaple a zároveň se z výšky 466 m n. m. rozhlédnout po kraji, což jim poměrně nově umožňuje náletů zbavený vrch. O spásání se na svazích Vyskře stará stádo koz.

Výstava vznikla s podporou Obce Vyskeř, díky ochotě starosty Jana Kozáka a pracovníků obce.

Otevírací doba kaple a výstavy

Výstava je otevřená v rámci otevírací doby kaple sv. Anny: srpen-září, čtvrtek-neděle, 10:00-12:00 14:00-17:30 hod. Vstupné do kaple 20 Kč / 10 Kč pro děti do 15 let.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10

Nejčtenější články

08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
09.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT