Maloskalští volejbalisté poprvé ve své historii ovládli druhou ligu
06.03.2024 23:11:50 | Autor: Patrik Preisler, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála
Volejbalisté Malé Skály v sobotu 2. března přijeli v rámci druhé ligy na palubovku týmu TJ Svitavy. Čekal se vyrovnaný souboj třetího s prvním týmem tabulky a zároveň se hostující celek přijel přiblížit svému vysněnému cíli v podobě celkového vítězství v soutěži, pokud by dokázal uhrát čtyři body z šesti.
TJ Svitavy - VK Malá Skála 1:3 (-20, 22, -21, -21)
V prvním setu byla k vidění spousta kvalitních výměn z obou stran a také precizní servis hostí, který nadělal velké problémy domácím hráčům ze Svitav. V průběhu setu se hra vyrovnala, Svitavští byli neustále pod tlakem díky kvalitnímu servisu hostujícího celku a téměř bez chybnou hrou na síti i v obraně. Výsledkem byl tedy vyhraný set pro Maloskalské hráče. Hned ve druhém setu došlo ke zvratu, hostujícím hráčům se přestalo dařit na podání a nevynucenými chybami, především na zmiňovaném podání, ale i na útoku. V koncovce hráčům trenéra Preislera nepomohlo ani střídání na postu smečaře, kdy za Anděla nastoupil Holubec, který se pokusil zvrátit nepříznivý stav pro hosty, ale nakonec ani tato změna na domácí nestačila a stav utkání byl tedy 1:1 na sety.
Maloskalští však věděli oč hrají a hned z kraje třetího setu se zvedli, snížili množství nevynucených chyb a navázali na výkon z prvního setu, kdy soupeře dokázali přehrát. Úspěšnost na útoku se zvedla hlavně zásluhou univerzála Zemana, který soupeře ničil přesnými a z velké výšky vedenými údery.
Čtvrtý set se nesl v duchu prvního a třetího setu, precizní servis a tvrdý útok hráčů Malé Skály znamenal konečné vítězství 3:1 na sety a připsání 3 bodů do tabulky.
Sestava Malá Skála: Preisler, Zeman, Anděl, Macháč, Kovář, Mařík a libero Folprecht. Střídali Pastuch, Holubec, Novák a Bukovjan.
TJ Svitavy - VK Malá Skála 2:3 (-9, -16, 25, 23, -15)
Do odpoledního zápasu udělal trenér Preisler hned čtyři změny. Na nahrávce začal Novák, na postu univerzála Pastuch a na liberu Bukovjan. Maloskalští vlétli do prvního setu ve stejném tempu jako v dopoledním zápase, bezchybným a razantním servisem, precizní hrou na útoku i v obraně dostali domácí pod tlak a bez sebemenšího problému si dokráčeli pro vítězství v prvním setu.
Druhý set se nesl ve stejné duchu jako set první, bezchybná hra a výborný příjem, o který se zasloužil především Bukovjan, pomohli Maloskalským borcům si v poklidu dojít pro vítězství v druhém setu a tím si i s jistotou dojít pro historicky první místo v druhé národní lize.
Ovšem ve třetím setu se borcům z Malé Skály nevydařil začátek. Velké množství nevynucených chyb znamenal pro Maloskaláky velkou bodovou ztrátu a hostující celek, který vrátil do hry svou nejlepší sestavu, začal diktovat tempo hry. Maloskalští se však bez boje nevzdali, dotáhli bodové manko, ale v koncovce se dařilo více domácím hráčům ze Svitav a tak těsně získali třetí set na svou stranu a zápas tím zdramatizovali.
Do čtvrté setu Maloskalští opět nevstoupil úplně ideálně, zhoršený příjem, lehké podání a nedůraz na útoku znamenal několika bodový náskok pro domácí Svitavy. V koncovce setu sáhl trenér Preisler pro dvojstřídaní na postu univerzála a nahrávače, ale ani tato změna nepřinesla zvrat v setu. To znamenalo srovnání skóre 2:2 na sety a o vítězi musel rozhodnout tie-break.
V pátém rozhodujícím setu se náskok obou týmu přeléval ze strany na stranu, chvíli drželi vedení domácí Svitavy a pak zase volejbalisté z Malé Skály. V koncovce setu však o vítězství Malé Skály rozhodl dvěma body na útoku kapitán Mařík, to znamenalo zisk pátého setu a konečné vítězství v zápase 3:2 pro hráče z Malé Skály.
„Jsme rádi, že se nám povedlo zajistit si první místo již dvě kola před koncem soutěže a můžeme zregenerovat před případnou kvalifikací o první ligu. I tentokrát jsme do poslední chvíle čekali, jak se sestava vykrystalizuje, neboť to vypadalo, že ze zdravotních důvodů nenastoupí náš stěžejní hráč a kapitán Martin Mařík. Všechno se však nakonec povedlo tak jak jsme si všichni představovali, takže můžeme s předstihem slavit," zakončil sobotní výlet do Svitav blokař Ondřej Kovář.
Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Anděl, Macháč, Kovář, Mařík a libero Bukovjan. Střídali Preisler, Zeman, Folprecht a Holubec.
2. liga - skupina B:
| 1. | VK Malá Skála | 33 | 23 | 4 | 2 | 4 | 88:36 | 2966:2560 | 79 | |
| 2. | TJ Jiskra Havlíčkův Brod | 31 | 18 | 2 | 1 | 10 | 69:46 | 2673:2477 | 59 | |
| 3. | TJ Sokol Mnichovo Hradiště | 33 | 13 | 6 | 3 | 11 | 69:62 | 2945:2911 | 54 | |
| 4. | TJ Svitavy | 33 | 14 | 3 | 4 | 12 | 67:63 | 2900:2832 | 52 | |
| 5. | VK Hronov | 31 | 13 | 6 | 0 | 12 | 64:53 | 2611:2555 | 51 | |
| 6. | TJ Sokol Letovice | 31 | 13 | 4 | 3 | 11 | 62:58 | 2639:2677 | 50 | |
| 7. | VK Dvůr Králové n. L. | 33 | 11 | 2 | 11 | 9 | 65:69 | 2903:2964 | 48 | |
| 8. | TJ Sokol Pardubice I. | 31 | 11 | 2 | 3 | 15 | 54:64 | 2607:2689 | 40 | |
| 9. | VK Choceň | 31 | 6 | 4 | 4 | 17 | 47:73 | 2595:2734 | 30 | |
| 10. | SCM-ČVS-U17 | 10 | 5 | 1 | 1 | 3 | 21:15 | 809:793 | 18 | |
| 11. | TJ Žďár n. S. | 31 | 1 | 2 | 4 | 24 | 22:89 | 2186:2642 | 11 |
Související články
Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
Maloskalští volejbalisté vedou tabulku II. ligy o 13 bodů
Pět bodů pro volejbalisty z Malé Skály
Dlouhá cesta na Moravu se ziskem jednoho bodu
Malá Skála uhájila první místo v dvojzápase proti Hronovu
Maloskalští volejbalisté drží v polovině soutěže první příčku v tabulce
Maloskalští stále na průběžném prvním místě tabulky 2. ligy
V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Maloskalští volejbalisté jsou stále na vítězné vlně
Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály
Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí
Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů
První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Nejnovější články
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Nejčtenější články
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.