Maruška Špačková zazpívá na letním koncertě v lomnickém muzeu

17.08.2020 11:36:05 | Autor: Andrea Zikmundová | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Maruška Špačková zazpívá na letním koncertě v lomnickém muzeu

Jméno Marušky Špačkové nemusíme lomnické veřejnosti dlouho představovat. S touto oblíbenou „písničkářkou Českého ráje", jak je často také nazývána, se fanoušci v prostorách muzea sešli hned několikrát. Jednak v rámci jejich čtyř, dnes již tradičních vánočních Zpívání mezi betlémy, a také během několika slavnostních vernisáží konaných například v rámci zahájení výstav drahých kamenů a minerálů nebo pražské výtvarnice Mirky Mádrové.

Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje.

V současnosti se především prezentuje sama s vlastní autorskou tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě také nevyčerpatelnou a mnohovrstevnatou tematikou jakou je láska a partnerské vztahy.

Samostatně již vydala tři CD, první nazvané Písničky o Českém ráji (2016), druhé Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do vánoc (2017) - obě pokřtěná v rámci konaných vánočních koncertů v lomnickém muzeu. Její třetí hudební počin pod názvem V Českém ráji do třetice aneb, takhle si tu žijem spatřil světlo světa koncem minulého roku a měl být taktéž pokřtěný v lomnickém muzeu během plánovaného koncertu v květnu letošního roku. Nastalá situace kolem pandemie koronaviru ovšem znemožnila jeho konání.

Pořadatelé pevně doufají, že své věrné posluchače a zájemce o folkovou hudbu bude moci písničkářka Marie Špačková potěšit v rámci svého autorského vystoupení spojeného se křtem zbrusu nového CD, které si tu budete moci zakoupit. V programu zazní i skladby z její nejnovější tvorby vzniklé v době koronavirové krize, například My, co jsme křtění Jizerou, Až bude líp, Český ráj, O jaru a další.

Akce se koná ve čtvrtek 20. srpna od 17 hodin ve vstupní hale muzea. Výtěžek ze vstupného dobrovolného bude použit na restaurování některého vybraného sbírkového předmětu. Srdečně na tuto milou akci zvou její pořadatelé.

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT