Mazgal a Tomeš se stali v České Lípě krajskými přeborníky

16.06.2011 11:10:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mazgal a Tomeš se stali v České Lípě krajskými přeborníky

V sobotu se konaly na stadionu v České Lípě přebory Libereckého kraje jednotlivců v atletice v kategoriích dorostu, juniorů i dospělých. Z Turnova se účastnilo 20 atletů a titul krajského přeborníka získal hned dvakrát Jaromír Mazgal a jednou Jan Tomeš.

Junior Jaromír Mazgal (na snímku) zvítězil výkonem 57,57 metrů v hodu diskem, konkurenci nenašel ani ve vrhu koulí, kde mu stačilo na výhru 17 metrů a 78 centimetrů.

Z dalších turnovských vrhačů si vedli dobře i dorostenec Jiří Porš, který byl druhý ve vrhu koulí (13,48)  i v hodu diskem (39,18), Adam Kříž byl ve stejné kategorii třetí v hodu diskem (35,48) a druhý v hodu kladivem (37,45). Ve stejné disciplíně, tedy kladivu byl ve své kategorii druhý i junior Jan Formáček (51,70).

Turnovákům se ale kromě vrhů dařilo i v jiných disciplínách. Z běžců se stal krajským přeborníkem Jan Tomeš v kategorii mužů na 400 metrů v čase 50,06, třetí ve stejném závodě doběhl Tomáš Krištof v čase 51,67. Krištof byl poté ještě druhý v běhu na 200 metrů (22,93).

Z děvčat byla nejúspěšnější dorostenka Bohuslava Bílková, která na 100 metrů doběhla druhá v čase 13,52 a druhý doběhl i dorostenec Jiří Iluska na 300 metrů překážek  v čase 42,77. Medailového stupně ještě dosáhl dorostenec Leoš Hlubuček ve skoku do dálky díky výkonu 580 centimetrů.

O víkendu proběhne v Ostravě Mistrovství České republiky juniorstva a dorostu, kde budou startovat někteří turnovští závodníci. Největší medailové šance bude mít opět Jaromír Mazgal v disku i kouli, v běhu na 1500 metrů pak má ambice na dobré umístění Kateřina Čermáková.

Související články: 

Atletické přebory velmi úspěšné pro žáky z Pojizeří

Atletické přebory velmi úspěšné pro žáky z Pojizeří

Turnovští atleti drží v extralize průběžnou osmou příčku 

Turnovští atleti drží v extralize průběžnou osmou příčku

FOTO A VIDEO: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty

FOTO: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty

Více zpráv z běhů a atletiky hledejte přímo v rubrice Atletika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vychází nové číslo Turistických novin Českého ráje

Sdružení Český ráj vydává letošní letní číslo oblíbených Turistických novin Českého ráje, které opět přinášejí inspiraci všem, kdo se chystají objevovat krásy tohoto jedinečného regionu. V novinách najdete rozhovor s hercem a moderátorem Honzou Diblíčkem, který má k Českému ráji osobní vztah a v rozhovoru se se čtenáři podělí o své oblíbené trasy i místa, kde rád „vypíná" od každodenního shonu. „Nechybí přehled regionálních produktů, které stojí za ochutnání i za to si je odvézt domů - od tradičních pochoutek po originální řemeslné výrobky. Noviny také přinášejí tipy na výlety pro rodiny, pěší i cyklisty, a představují i méně známá zákoutí kraje, která stojí za objevování," doplnila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Advaita v Turnově rozšiřuje provozní dobu

Advaita, z. ú., bude nově služby v Turnově poskytovat také ve čtvrtek v čase od 9 do 17 hodin. Poradna má prostor v budově na ulici Žižkova 2031, Turnov. Na poradny se mohou obracet lidé, kteří řeší problémy související se závislostí na drogách, včetně alkoholu. Nabízí pomoc také lidem, kteří se dostali do problémů kvůli hazardnímu hráčství či sázení nebo kteří ztrácejí kontrolu nad hraním počítačových her či užíváním internetu. Objednat se můžete na e-mailu: turnov@advaitaliberec.cz nebo telefonicky na recepci Centra adiktologických služeb 603 829 730 nebo u terapeutky Bc. Blanky Budinské, tel. 720 158 739.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další ročník soutěže Cestovatelský fotodeník je vyhlášen
V Dolánkách u Turnova vymění svodidla pro zvýšení bezpečnosti
Řidič způsobil v Semilech karambol před semaforem a pak zmizel
Krajská hygiena sleduje kvalitu vod ke koupání
ŘSD pořádalo koordinační schůzku staveb budoucí komunikace I/35

Nejčtenější články

20.06.: Řidič způsobil v Semilech karambol před semaforem a pak zmizel
20.06.: V Dolánkách u Turnova vymění svodidla pro zvýšení bezpečnosti
19.06.: ŘSD pořádalo koordinační schůzku staveb budoucí komunikace I/35

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT