Medaile Za věrnost obdrželi i Alois Melich a Martin Rosina

26.10.2017 13:08:06 | Autor: Pavlína Bílková | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Semily,Liberecký kraj

Medaile Za věrnost obdrželi i Alois Melich a Martin Rosina

Ve středu 25. října 2017 byly v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji předány medaile Hasičského záchranného sboru ČR Za statečnost a věrnost. Za Liberecký kraj převzali medaile Za věrnost 1. stupně Alois Melich a Martin Rosina.

Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR. Tato ocenění se udělují u příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba rozhodl o udělení medailí a plaket 95 nominovaným.

Medaile Za statečnost je oceněním mimořádné odvahy a obětavosti při záchraně lidského života či majetku a v letošním roce byla udělena třem příslušníkům Hasičského záchranného sboru ČR.

Účelem udělení medailí Za věrnost II. stupně je ocenění příkladného plnění služebních povinností příslušníků ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let. U medailí „Za věrnost I. stupně" se jedná o délku služebního poměru 30 let. Celkem bylo v roce 2017 věrnostní medailí oceněno 50 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR.

Za Liberecký kraj převzali medaile Za věrnost I. stupně:

Podpraporčík Alois Melich působí u HZS ČR od 1. 8 .1984 a vykonává funkci hasič - technik spojové služby. Spojová služba ho provází celou pracovní dráhu, například v minulosti se podílel na vybudování radiové sítě pro Veřejný požární útvar Semily nebo byl spolutvůrcem jednotné radiové sítě pro všechny základní složky IZS okresu Semily. V rámci lektorské činnosti předává zkušenosti v oblasti spojení pro dobrovolné hasičské sbory a také provádí servis radiostanic a terminálů celého územního odboru Semily. Je velmi ochotný a i v době mimo výkon služby bez váhání operativně řeší opravy prvků systému spojení.

Plukovník Ing. Martin Rosina je příslušníkem HZS ČR od 1. prosince 1986, kdy nastoupil k Okresní správě Sboru požární ochrany. Po celou dobu trvání služebního poměru u HZS Libereckého kraje působí v oblasti prevence. V současné době je vedoucím oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin vzniku požárů na krajském ředitelství HZS Libereckého kraje. Aktivně pracuje i v dalších orgánech, například jako člen Bezpečnostní rady ORP Liberec nebo v Okresní odborné radě prevence OSH Liberec Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Svým vystupováním přispívá k dobrému jménu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT