Memoriál Ludvíka Daňka bude po dvou letech opět v květnovém termínu

22.05.2022 19:35:43 | Autor: AC Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Memoriál Ludvíka Daňka bude po dvou letech opět v květnovém termínu

Po dvou letech se uskuteční Memoriál Ludvíka Daňka opět v květnovém termínu, přesněji 24. května od 15 hodin. V roce 2020 musel být tento svátek atletiky v Libereckém kraji úplně zrušen, o rok později zase přeložen na září. Nyní se diváci mohou těšit na velmi kvalitně obsazený atletický mítink v obvyklém termínu. Sportovní příznivci by se opět měli dočkat nejlepších českých atletů a diskařů světového formátu.

V hlavní disciplíně dne, hodu diskem by mělo startovat minimálně šest zahraničních závodníků, které na mítink pozve manažer Imrich Bugár. Tito závodníci by měli být doplněni o nejlepší české diskaře minulého ročníku - Marka Bártu (63,31 m) či dvojčata Forejtovi. Na stovce bychom mohli očekávat souboj českých rekordmanů Zdeňka Stromšíka a Jana Veleby. Pořadatelé budou usilovat i o start účastníka zimních Olympijských her v Pekingu ve čtyřbobu Dominika Záleského. To však není ze sprintů zdaleka vše, díky doplněné trati na 300 metrů se můžeme těšit na nejlepší české čtvrtkaře. Představí se zde několikanásobný halový mistr Evropy a světa Pavel Maslák či nejlepší čtvrtkař letošní halové sezóny Patrik Šorm.

Již tradičně se v Turnově chystá velmi rychlá mužská osmistovka. Start přislíbili Lukáš Hodboď (1:45,74 min) a Filip Šnejdr (1:46,33 min). Na ženské půlce se schyluje k souboji dvou nejlepších běžkyň posledních let. Finalistka Olympijský her z Tokia Kristýna Mäki (2:02,29 min) zde vyzve Dianu Mezulíaníkovou (2:02,45 min), obě závodnice Olympu Praha. Do srdce Českého ráje se velmi rád vrací také Radek Juška (811 cm), který zde skočil již překonaný český rekord. Největším vyzyvatelem by mu měl být polský dálkař Mateusz Jopek (820 cm). Premiéru na Městském stadionu Ludvíka Daňka by si měla odbýt juniorská mistryně světa ve skoku o tyči Amálie Švábíková (450 cm) v souboji nejlepších českých tyčkařek. Na závěr mítinku se představí také největší hvěžda turnovské atletiky Eliška Martínková, která při uplynulém víkendu v Poděbradech splnila nominační kritéria pro start na MS v Eugene v chůzi na 20 km.

Diváci se mají letos rozhodně na co těšit, atletický svátek v Turnově se navíc uskuteční v týdnu, kdy město slaví 750 let od svého založení.

Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově (24. květen 2022)

Časový pořad:
15:20 4x 100m ženy
15:30 4x 100m muži
15:35 Dálka ženy
15:45 Smíšená žákovská štafeta LKAS 8x 200m
16:00 Slavnostní zahájení
16:15 100 m ženy
16:20 Tyč ženy + muži U23
16:30 Disk muži
16:50 100 m muži
17:10 Dálka muži
17:20 400 m př. muži
17:35 Vrh koulí muži
17:40 1. blok vyhlášení
18:00 300 m muži
18:10 Oštěp ženy
18:20 800 m muži
18:40 800 m ženy
18:50 3000 m chůze open
19:10 2. blok vyhlašení
19:20 Tombola

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Obrazem: Memoriál Ludvíka Daňka 2021
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 se koná již v úterý 14. září!
Epidemiologická opatření přesunula Memoriál Ludvíka Daňka na září
Atletický Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově v roce 2020 neproběhne
Diskař Imrich Bugár, manažer turnovského mítinku, oslavil 65 let
Memoriál Ludvíka Daňka tentokrát skrápěl déšť
FOTO: Memoriál Ludvíka Daňka poprvé vyhrál Jamajčan Dacres
FOTO: Wierig na Daňkově memoriálu utnul sérii výher Malachowského
Foto i video: Malachowski popáté ovládl disk na Daňkově memoriálu
FOTO: Potřetí v řadě kraluje na Daňkově memoriálu Piotr Malachowski
Obrazem: Vítězství na Memoriálu Ludvíka Daňka obhájil Piotr Malachowski
FOTO: Daňkův memoriál propršel, přesto diváci viděli skvělé výkony
FOTO: Diskaři Hartingovi chybělo 59 cm k rekordu Daňkova memoriálu
FOTO: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Advent v semilské Fabrice 1861
Přípravy staveb turnovských sportovních hal se daly do pohybu
Kam za sportem a zábavou od 20. do 23. prosince
FOTO: Skauti rozváželi Betlémské světlo, znovu pojedou 20. prosince
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova

Nejčtenější články

17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
18.12.: Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
20.12.: Kam za sportem a zábavou od 20. do 23. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT