Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné se vydařil i přes nepřízeň počasí

21.09.2022 17:20:20 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Mříčná

Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné se vydařil i přes nepřízeň počasí

Již čtrnáctý ročník má za sebou pocta Oldy Nývlta Enduro pro děti, dospělé s licencí i bez a také pro veterány. Ve Mříčné se jelo už počtvrté. Letos opět organizátoři z AK Krakonoš Jilemnice s Acerbis MEFO ECC zavítali za místní fotbalový stánek do Mříčné, kde měli své sídlo a závody endura se pak konaly na nedaleké louce či poli. Trať byla obdobou loňského ročníku, ale počasí letos bohužel nepřálo pořadatelům ani jezdcům.

Pořadatelé názvem seriálu Memoriál Oldy Nývlta dávají hold jednomu ze zakladatelů místního autoklubu v Jilemnici, ale také jednomu z uznávaných časoměřičů a výborných organizátorů Oldy Nývlta. Dalším, kdo se dříve významně podílel na chodu autoklubu a endura byl již zesnulý Tomáš Kubát. Datum ustanovení místního autoklubu sahá až do roku 1946 a revoluci a pádu Svazarmu se znovu autoklub Krakonoš stal součástí Československého autoklubu. V některých letech se autoklub věnoval i závodům automobilů a od roku 2009 se opět začal věnovat závodům motocyklů Enduro.

Trať v sobotu i neděli zkrápěl déšť, a tak motorkáři měli své průjezdy náročným okruhem trochu složitější než v minulém ročníku. Místy byly vyjeté koleje, ze kterých nebylo radno se dostat, ale míst na předjíždění měli jezdci na trati i tak dostatek, bláto lítalo vzduchem a nekonečné provazy deště trochu kazily příjemnou atmosféru endurových závodů.

Enduro závod Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné<br />Autor: Vláďa Rožánek I přes nepřízeň počasí dorazili i diváci s deštníky, fandit mladým i starším motocyklovým nadšencům, bylo pro ně připraveno bohaté občerstvení s podporou pivovaru Rohozec. Sobotním dopolednem vyrazili na trať děti, které měly trať upravenou svému věku, dále pak následoval 150minutový závod hobby jezdců dvojic bez licence a od 14 hodin pak závod licencovaných jezdců dvojic a veteránů na 150 minut.

Druhý den startovali dopoledne licencovaní i jezdci bez licence ve trojicích, tedy maratón tříčlenných družstev. Dvěstěčtyřicetiminutový závod už dá jezdcům zabrat, na takto náročné zablácené trati, která ráno ještě vydatně promokla, se rádi vystřídají. Po závodě dostali úspěšní jezdci věcné dary a odjeli čistit svoje benzínové miláčky po závodu. Sláva vítězům, čest poraženým. Zvláštní poděkování patří organizátorům a sponzorům akce.

Závod ve Mříčné se i přes nepřízeň počasí vydařil a již teď se můžeme těšit na další Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Enduro jezdci mají za sebou třináctý Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné
FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
FOTO: Další díl seriálu KTM ECC se konal v Jilemnici a Mříčné
FOTO: V Memoriálu Oldy Nývlta v Mříčné startovalo 262 jezdců
FOTO: Seriál KTM ECC pokračoval na blátě v Mříčné

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zapomenuté malíře Semilska připomene nová výstava
Dubnová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ

Nejčtenější články

31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT