Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné se vydařil i přes nepřízeň počasí

21.09.2022 17:20:20 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Mříčná

Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné se vydařil i přes nepřízeň počasí

Již čtrnáctý ročník má za sebou pocta Oldy Nývlta Enduro pro děti, dospělé s licencí i bez a také pro veterány. Ve Mříčné se jelo už počtvrté. Letos opět organizátoři z AK Krakonoš Jilemnice s Acerbis MEFO ECC zavítali za místní fotbalový stánek do Mříčné, kde měli své sídlo a závody endura se pak konaly na nedaleké louce či poli. Trať byla obdobou loňského ročníku, ale počasí letos bohužel nepřálo pořadatelům ani jezdcům.

Pořadatelé názvem seriálu Memoriál Oldy Nývlta dávají hold jednomu ze zakladatelů místního autoklubu v Jilemnici, ale také jednomu z uznávaných časoměřičů a výborných organizátorů Oldy Nývlta. Dalším, kdo se dříve významně podílel na chodu autoklubu a endura byl již zesnulý Tomáš Kubát. Datum ustanovení místního autoklubu sahá až do roku 1946 a revoluci a pádu Svazarmu se znovu autoklub Krakonoš stal součástí Československého autoklubu. V některých letech se autoklub věnoval i závodům automobilů a od roku 2009 se opět začal věnovat závodům motocyklů Enduro.

Trať v sobotu i neděli zkrápěl déšť, a tak motorkáři měli své průjezdy náročným okruhem trochu složitější než v minulém ročníku. Místy byly vyjeté koleje, ze kterých nebylo radno se dostat, ale míst na předjíždění měli jezdci na trati i tak dostatek, bláto lítalo vzduchem a nekonečné provazy deště trochu kazily příjemnou atmosféru endurových závodů.

Enduro závod Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné<br />Autor: Vláďa Rožánek I přes nepřízeň počasí dorazili i diváci s deštníky, fandit mladým i starším motocyklovým nadšencům, bylo pro ně připraveno bohaté občerstvení s podporou pivovaru Rohozec. Sobotním dopolednem vyrazili na trať děti, které měly trať upravenou svému věku, dále pak následoval 150minutový závod hobby jezdců dvojic bez licence a od 14 hodin pak závod licencovaných jezdců dvojic a veteránů na 150 minut.

Druhý den startovali dopoledne licencovaní i jezdci bez licence ve trojicích, tedy maratón tříčlenných družstev. Dvěstěčtyřicetiminutový závod už dá jezdcům zabrat, na takto náročné zablácené trati, která ráno ještě vydatně promokla, se rádi vystřídají. Po závodě dostali úspěšní jezdci věcné dary a odjeli čistit svoje benzínové miláčky po závodu. Sláva vítězům, čest poraženým. Zvláštní poděkování patří organizátorům a sponzorům akce.

Závod ve Mříčné se i přes nepřízeň počasí vydařil a již teď se můžeme těšit na další Memoriál Oldy Nývlta ve Mříčné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Enduro jezdci mají za sebou třináctý Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné
FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
FOTO: Další díl seriálu KTM ECC se konal v Jilemnici a Mříčné
FOTO: V Memoriálu Oldy Nývlta v Mříčné startovalo 262 jezdců
FOTO: Seriál KTM ECC pokračoval na blátě v Mříčné

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT