Měření rychlosti ve Fučíkově ulici v Turnově

11.02.2024 22:57:37 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Měření rychlosti ve Fučíkově ulici v Turnově

Ve Fučíkově ulici v Turnově vznikla zóna 30, znamená to snížení povolené maximální rychlosti a také nové zpomalovací prvky. Zvýšená kontrola úseku zatím ukazuje, že řidiči tato opatření příliš nerespektují.

V souvislosti s výstavbou sjezdu a nájezdu ve Fučíkově ulici došlo také k úpravám přímo na (nově) městské komunikaci. Opatření mají zpomalit provoz a co nejvíce omezit užití pro tranzitní nákladní dopravu. Nová mimoúrovňová křižovatka v ulici Fučíkova má nákladní dopravu navádět přímo k průmyslovému areálu a úprava rychlosti celkově zklidnit provoz v obytné zóně.

Jak prokázalo měření rychlosti, které na konci ledna prováděla Městská policie Turnov, řada řidičů zatím nová opatření příliš nerespektuje. Ve čtvrtek 25. ledna městská policie v době měření zachytila 53 aut, z nichž 47 překročilo povolenou rychlost. Podobně to vypadalo v pátek 26. ledna, kdy z celkových 55 naměřených, 46 vozidel jelo více než 30 km/h (včetně přípustné tolerance). V pondělí 29. ledna to bylo 47 z 56 vozidel!

Městská policie Turnov měří certifikovaným laserovým měřičem ATS, využívá softwarový systém Scarabeus, který velmi urychlil přestupkové řízení. Řidiče pouze upozorňujeme, že pokud dopravní značka neuvádí jinak, musíte v jakékoli obci dodržovat předepsanou rychlost, která je maximálně 50 km/h. V místě, kde je určena rychlost, tedy např. 30km/h, byste tím spíše měli dát nohu z plynu. A to s ohledem k vaší kapse, ale také ke spoluobčanům, kteří v lokalitě bydlí. Namátkové měření v ulici Fučíkova bude pokračovat a zvažují se další dopravní opatření, která ke zklidnění provozu v této ulici pomohou.

Připomínáme - jestliže překročíte maximální povolenou rychlost o 5 km/h a více, zaplatíte pokutu. Ta je na místě 1 000 korun a ve správním řízení až 2 500 korun. Jakmile bude rychlost vyšší o 6 až 19 km/h, je pokuta stejná jako v prvním případě, avšak připočítají se také dva body. V případě, že v obci překročíte rychlost o 20km/h a více, připravte si do 2 500 Kč na místě a v případě správního řízení to může být až 5 000 korun, k tomu navíc ještě tři body.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Scarabeus nově pomáhá také při kontrole parkování v Turnově
S měřením rychlosti v Turnově pomáhá Scarabeus

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT