Město Jilemnice se dohodlo se Správou KRNAP na budoucnosti muzea

21.12.2012 09:13:44 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Město Jilemnice se dohodlo se Správou KRNAP na budoucnosti muzea

Ve středu se na zastupitelstva města Jilemnice rozhodlo o budoucnosti Krkonošského muzea v Jilemnici, které nyní provozuje Správa KRNAP. Ta zůstane i nadále jeho zřizovatelem, Město Jilemnice se však bude výrazně finančně podílet na provozu muzea.

V okamžiku, kdy bude možné převést sbírky na město Jilemnice, předá Správa KRNAP městu i Krkonošské muzeum v Jilemnici. Nadále bude provozovat pouze lyžařskou expozici, k čemuž je vázána dohodou o partnerství uzavřenou za účelem vytvoření expozice financované z takzvaných Norských fondů.

„Včerejší jednání zastupitelstva ukončilo několik měsíců trvající nejistotu ohledně dalšího fungování tohoto muzea. Jsem rád a velmi děkuji jilemnickým zastupitelům za vstřícný postoj k situaci, která před námi stála. Správa KRNAP musela řešit podstatné snížení rozpočtu a do budoucna jsme nebyli schopni plně hradit provoz muzea v Jilemnici v podobě, v jaké jsme je dotovali uplynulé roky. Muzeum pro nás představovalo každoroční ztrátu 2-2,5 milionu korun," upřesnil ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Správa KRNAP i město Jilemnice si jsou vědomy prospěšnosti provozování Krkonošského muzea v Jilemnici a jsou si vědomy nutnosti zachovat muzeum, které je velkým přínosem pro zkvalitnění kulturního života ve městě i regionu. „Jsem rád, že jsem našli společnou řeč. Muzeum má zajištěnou budoucnost a zůstane výkladní skříní města Jilemnice, Správy KRNAP i celých Krkonoš. Vždyť patří k nejnavštěvovanějším muzeím v celých severních a severovýchodních Čechách," řekl starosta Města Jilemnice Vladimír Richter.

Zásadním faktem je navýšení příspěvku města. Nyní budou obě strany hradit náklady v poměru dvě třetiny město Jilemnice a jedna třetina Správa KRNAP. Zároveň s podpisem smlouvy zahájí Správa KRNAP jednání vedoucí k převedení muzejních sbírek na město. V nejbližší době také vznikne Rada partnerů muzea, která povede provoz a veškerou výstavní a další činnost muzea. Tuto Radu budou tvořit dva zástupci Správy KRNAP, dva zástupci města Jilemnice (starosta a místostarosta) a ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici.

Krkonošské muzeum v Jilemnici, včetně lyžařské expozice v nedávno zrekonstruované budově bývalého pivovaru, se zaměřuje na historii a národopis západních Krkonoš, počátky a vývoj českého lyžování, na osobnost hraběte Harracha a v galerijní oblasti především na dílo Františka Kavána. Jistotou je rozhodně to, že i po Novém roce zůstává Krkonošské muzeum v Jilemnici otevřeno návštěvníkům.

Související články:

Jilemnický zámek má svoje menší dvojče

Správa KRNAP už nechce dotovat muzeum v Jilemnici a předává ho městu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT