Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

03.02.2023 14:00:04 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Retenční nádrž k zachycení dešťové vody vybuduje v tomto roce v lokalitě Na Vinici město Semily. Právě tato semilská lokalita je územní studií určena k výstavbě rodinných domů. Problémem místa je však nepropustné jílovité podloží, do nějž se voda velmi málo vsakuje, a její odtok tak probíhá velmi pomalu.

„Retenční nádrž slouží pro zadržení určitého množství dešťové vody a chrání kanalizační systém nebo vodní tok před zahlcením srážkovou vodou z přívalových dešťů," vysvětlila Marta Nedvědová z odboru rozvoje a správy majetku MěÚ Semily.

V místě bude vybudován retenční prostor o objemu cca 460 m3. Vypouštění z retenčního prostoru bude následně zajištěno spodní výpustí, která bude ústit do stávající šachty dešťové kanalizace v křižovatce ulice Na Vinici a Mikoláše Alše. „Pokud by v případě extrémních srážek došlo k naplnění nádrže, bude možné otevřít regulační prvek a urychlit vypouštění retenčního prostoru," dodala Nedvědová.

Společně s realizací retenční nádrže město vybuduje novou dešťovou kanalizaci, která bude propojovat dešťovou kanalizaci z 1. etapy stavby (rok 2020) se stávající dešťovou kanalizací v ul. Mikoláše Alše. Nové vedení je navrženo v délce 118 m a v jedné z šachet bude speciální ventil, který bude regulovat odtok vody na 3 l/s. Vyšší přítoky budou bočním přepadem svedeny do retenčního prostoru.

Stavbu provede společnost Stavby Flamberg s.r.o., Hostinné, cena díla byla vysoutěžena ve výši 3 133 106,34 Kč s DPH. Práce na výstavbě retenční nádrže budou zahájeny v březnu letošního roku, stavba by měla být dle harmonogramu dokončena v závěru měsíce května.

Akce je podpořena dotací z rozpočtu Libereckého kraje ve výši 600 tisíc Kč, z programu Podpora retence vody v krajině.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum oživí Velikonoční jarmark
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT