Město Tanvald pořádalo již 29. ročník Tanvaldských slavností
20.09.2022 15:04:06 | Autor: Petr Hampl | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj
Na samý závěr léta Město Tanvald připravilo již 29. ročník Tanvaldských slavností. Akce se uskutečnila od pátku 9. do soboty 10. září 2022.
Páteční program byl v hudebním duchu, kdy k tanci a poslechu zahrála kapela Kompress Pavla Černého v areálu požární zbrojnice SDH Tanvald Šumburk.
Sobotní celodenní program začal v 9 hodin na Městském stadionu na Výšině hasičskou soutěží O pohár starosty města Tanvaldu. Potom v areálu Kempu Tanvaldský Špičák byl celý den rozmanitý program pro veřejnost. Do areálu kempu jezdil vyhlídkový vláček. Pro děti byly připraveny soutěže, dílničky, prezentace kroužků SVČ v Tanvaldě, dále lezecká stěna, cyklistická dráha - pumptrack, skákací hrad a loutkové divadlo.
Během dne proběhl v kempu pestrý hudební program, vystoupily například kapely Swing Grass Revival, Kapelníci, Anna Julie Slováčková, Robin Mood, Přehmat a The Broken Dam. Vystoupení měla také ZUŠ Tanvald. Vrcholem večera byl ohňostroj. Slavnosti moderoval David Jelínek. Těšíme se už na příští jubilejní ročník Tanvaldských slavností.
Související články
Rekordní účast na 26. ročníku soutěže O pohár starosty města Tanvaldu
Tanvaldské slavnosti 2022 přinášejí opět hudbu i hasičskou soutěž
FOTO: Tanvaldské slavnosti 2021 se vydařily
Jubilejní Tanvaldské slavnosti se opravdu vydařily
Obrazem: Tanvaldské slavnosti opět potěšily přes tisícovku návštěvníků
Obrazem: 23. Tanvaldské slavnosti
Tanvaldské slavnosti 2015 obrazem
Obrazem: Tanvaldské slavnosti 2014
Obrazem: Tanvaldské slavnosti 2011
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 100 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Novým náměstkem hejtmana pro dopravu bude od ledna Daniel David
Maloskalští volejbalisté nevezou ze Dvora Králové ani bod
Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
Hejtmanský vánoční mošt vynesl 7611 korun pro Hospic svaté Zdislavy
Předvánoční večer s klasikou rozezní Pojizerskou galerii
Nejčtenější články
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.