Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

07.07.2019 10:22:57 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

V březnu 2019 přišla na Město Turnov příznivá zpráva, že se uvolnily finance pro projekt Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově s registračním číslem CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_062/0003768 a způsobilých nákladech zhruba 22 milionů korun, který byl podáván do Integrovaného regionálního operačního programu do 46. výzvy Infrastruktura základních škol v únoru 2017 a byl dosud veden jako náhradní.

Během dvou let došlo k výraznému navýšení finančních prostředků v této oblasti a podařilo se ve velké míře pokrýt požadavky dalších žadatelů.

Aby bylo možné všechny naplánované aktivity zrealizovat, musela být nejprve schválena změna prodloužení projektu z března 2019 do prosince 2020. Technická dokumentace pro informační technologii vyžadovala aktualizaci vzhledem k rychlému vývoji v této oblasti. Realizace imobilních úprav v ZŠ Žižkova zahrnující výtah, rampy, bezbariérová WC v nákladech cca 3,9 milionu korun byla rozhodnuta městem předem bez ohledu na získání dotace.

„Letošní rok se tedy uskuteční zmíněné imobilní úpravy, modernizace konektivity všech tří základních škol Turnova s dosažením stanoveného standardu funkčnosti síťového prostředí a WIFI a dále pořízení počítačů a nábytku do tří počítačových učeben (ZŠ Skálova a ZŠ 28. října). Na rok 2020 je plánováno vybudování výtahu v ZŠ 28. října a modernizace dvou jazykových a dvou přírodovědných učeben v ZŠ Skálova a ZŠ Žižkova. Z hlediska lepšího profinancování akce budou podány celkem tři žádosti o platbu za jednotlivé etapy," upřesnila Eva Krsková z odboru rozvoje MěÚ Turnov.

Infrastruktura základních škol je dlouhodobě podfinancována, proto Ministerstvo pro místní rozvoj mělo eminentní zájem zajistit přesuny financí z nečerpaných oblastí do vzdělávání, a to se podařilo. Díky tomu i školy v Turnově se dočkají lepších podmínek pro výuku žáků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Předškoláci v Turnově prošli dopravní výchovou
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
Příběhy našich sousedů prezentovali v Turnově
Ředitelé turnovských škol budou pokračovat na svých pozicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT