Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

07.07.2019 10:22:57 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

V březnu 2019 přišla na Město Turnov příznivá zpráva, že se uvolnily finance pro projekt Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově s registračním číslem CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_062/0003768 a způsobilých nákladech zhruba 22 milionů korun, který byl podáván do Integrovaného regionálního operačního programu do 46. výzvy Infrastruktura základních škol v únoru 2017 a byl dosud veden jako náhradní.

Během dvou let došlo k výraznému navýšení finančních prostředků v této oblasti a podařilo se ve velké míře pokrýt požadavky dalších žadatelů.

Aby bylo možné všechny naplánované aktivity zrealizovat, musela být nejprve schválena změna prodloužení projektu z března 2019 do prosince 2020. Technická dokumentace pro informační technologii vyžadovala aktualizaci vzhledem k rychlému vývoji v této oblasti. Realizace imobilních úprav v ZŠ Žižkova zahrnující výtah, rampy, bezbariérová WC v nákladech cca 3,9 milionu korun byla rozhodnuta městem předem bez ohledu na získání dotace.

„Letošní rok se tedy uskuteční zmíněné imobilní úpravy, modernizace konektivity všech tří základních škol Turnova s dosažením stanoveného standardu funkčnosti síťového prostředí a WIFI a dále pořízení počítačů a nábytku do tří počítačových učeben (ZŠ Skálova a ZŠ 28. října). Na rok 2020 je plánováno vybudování výtahu v ZŠ 28. října a modernizace dvou jazykových a dvou přírodovědných učeben v ZŠ Skálova a ZŠ Žižkova. Z hlediska lepšího profinancování akce budou podány celkem tři žádosti o platbu za jednotlivé etapy," upřesnila Eva Krsková z odboru rozvoje MěÚ Turnov.

Infrastruktura základních škol je dlouhodobě podfinancována, proto Ministerstvo pro místní rozvoj mělo eminentní zájem zajistit přesuny financí z nečerpaných oblastí do vzdělávání, a to se podařilo. Díky tomu i školy v Turnově se dočkají lepších podmínek pro výuku žáků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Předškoláci v Turnově prošli dopravní výchovou
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
Příběhy našich sousedů prezentovali v Turnově
Ředitelé turnovských škol budou pokračovat na svých pozicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Slavíme Evropský den chráněných území
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT