Městská knihovna Semily rozdala ceny vítězům literární soutěže

19.06.2024 17:57:56 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Městská knihovna Semily rozdala ceny vítězům literární soutěže

Divadelní sál semilské radnice ožil v úterý 21. května setkáním amatérských spisovatelů. Ceny za literární soutěž 2023/24 převzali ti nejlepší z rukou poroty, ředitelky Městské knihovny Semily a starostky města Leny Mlejnkové, tradiční patronky soutěže.

Sedmý ročník soutěže, která od svých počátků nese motto Slovo je jako otisk tvého nitra, letos zaregistroval rekordních 130 literárních prací od amatérských autorů ve věku od 6 do 82 let. Vítězové vzešli ze tří kategorií dětské prózy, stejného počtu kategorií prózy dospělých a z kategorie básně, která byla zastoupena nejhojněji počtem 50 textů.

Ocenění získali atraktivní ceny: poukazy do knihkupectví či elektra, knihy, diplom a dárkovou tašku. Cenami do soutěže přispělo také město Semily. Originálním dárečkem byl ručně háčkovaný přívěšek se sovou, nebo úsměvné háčkované zvířecí záložky z domácí dílny paní Jany Holcové. Slavnostní atmosféru finále největší soutěže pořádané knihovnou podtrhla účast literárně dramatického oboru z místní ZUŠ pod vedením paní Sváti Bezpalcové, která s dětmi připravila četbu ukázek vítězných textů.

Vítězové všech kategorií Literární soutěže<br />Autor: Archiv Městská knihovna v SemilechČím byl sedmý ročník soutěže jiný? „Rozhodně množstvím přihlášených prací - padl dosavadní rekord 71 textů z roku 2022," uvedla Jitka Šedinová, ředitelka semilské knihovny. „Tento ročník spojovalo téma cesta, a ač nebylo povinné, chopila se ho většina soutěžících."

Vlivem sdílení výzvy na sociálních sítích se do literární soutěže zapojili soutěžící z celé ČR, raritou byla soutěžící až z Japonska. „Je velká radost slyšet, že v takové ohromné konkurenci dokázali zazářit i semilští autoři," podělila se o své dojmy starostka města Bc. Lena Mlejnková. „Zhruba polovina cen zůstala ´doma´. Na stupních vítězů jsme ověnčili děti ze ZŠ I. Olbrachta a Komenského, ZŠ Riegra, studentky z waldorfské školy, naše milé dospěláky - někteří už jsou stálicemi literární soutěže, jiní s cenou odcházeli poprvé."

Literární soutěž Městské knihovny Semily je určena pouze amatérským spisovatelům (tj. těm, kteří dosud nepublikovali). „Sedmý ročník rozhodně nebyl poslední - sledujte www.knihovnasemily.cz, aby vám neunikla nová výzva," dodala na závěr Jitka Šedinová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenář roku semilské knihovny je Jindřich Matura
Semilská knihovna se věnuje mediální gramotnosti dětí i dospělých
Toulky za lidovkou představili autoři v semilské knihovně
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023
Slavnostně pokřtí knihu o internaci řeholníků v semilské nemocnici
Literární soutěž semilské knihovny zná své vítěze

Ke stažení

Jména vítězů Literární soutěž 2023/ 24

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT