Městská policie Semily se zaměřuje na prevenci dopravních nehod

28.10.2013 08:21:19 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Městská policie Semily se zaměřuje na prevenci dopravních nehod

Městská policie Semily věnuje s příchodem nového školního roku pozornost převážně prevenci dopravních nehod. V průběhu celého září dohlíželi strážníci MP na dopravní situaci na nejfrektovanějších přechodech u semilských základních škol. K prevenci však patří také setkání se žáky ZŠ formou besed, kterých v prvním školním měsíci strážníci absolvovali celkem osm.

Děti navštěvují strážníky MP i na jejich služebně, kde si mohou prohlédnout součásti výstroje a výzbroje strážníků a podívají se na kamerový systém. Právě na monitorech kamerového systému mohou, v návaznosti na besedy, vidět například ukázky chování chodců v silničním provozu.

„Prevence je nepovinnou, nicméně velmi důležitou složkou práce Městské policie. My se věnujeme převážně besedám se žáky semilských základních škol. Přestože jsme v minulosti několikrát přednášeli i seniorům a besedovali s dětmi předškolního věku, cílovou skupinou jsou pro nás žáci základních škol, případně studenti víceletého gymnázia, které zpravidla navštěvujeme v jejich třídách," vysvětlil vrchní strážník Městské policie Semily Václav Baudys.

Každá z přednášek má své téma i řád, je doplněna i obrazovým materiálem. Jen za loňský rok absolvovali semilští strážníci více než dvacet přednášek, z toho čtrnáct právě pro žáky semilských škol. „V letošním roce jsme prozatím na čísle 12, ale věřím, že se letos do škol ještě alespoň jednou vrátíme," přislíbil Václav Baudys.

Prvňáčci se zábavnou formou dozví jak se pohybovat po městě, ale i na přechodu pro chodce, kdo je to strážník městské policie a další důležité informace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Semily vychází vstříc rodičům, zřídilo na úřadě dětský koutek
Semilské sídliště Řeky bude mít lepší dopravní spojení na nemocnici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
13.08.: Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT