Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení

16.05.2022 21:31:00 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení

Na počátku měsíce května oslavila Městská policie Semily 30 let od svého vzniku. Na svoji první pochůzku se vydala hlídka MP Semily již 6. května 1992. „O vznik Městské policie Semily se v době jejího zrodu zasadil Mojmír Stuchlík, který byl v roce 1992 zastupitelem a radním," vzpomněl Václav Baudys, vrchní strážník MP Semily. „Po zřízení MP Semily byl také osobou, která městskou policii řídila."

Současní i bývalí strážníci MP Semily se v pátek 6. května sešli na semilské radnici, aby zde u příležitosti výročí MP Semily jako poděkování převzali z rukou starostky města Semily Leny Mlejnkové a místostarosty Tomáše Sábla pamětní listy a drobné dárky.

Z historie MP Semily

První sídlo MP Semily bylo v budově Městské bytové správy na Komenského náměstí, čp. 113. Tam měli strážníci k dispozici jednu místnost, která byla úřadovnou, šatnou i místem pro odpočinek. Postupem času se MP Semily několikrát stěhovala, naposledy v roce 2012, do budovy Městského úřadu Semily na Riegrově náměstí č.p. 63, kde má úřadovnu dodnes.

Městskou policií Semily prošlo do současné doby 21 strážníků, v současnosti tvoří jednotku sedm členů. MP se nejčastěji zabývá řešením přestupků v dopravě (zákazy stání a zastavení, stání na chodnících, překročení nejvyšší dovolené rychlosti), proti veřejnému pořádku a přestupků proti majetku. Svá oprávnění může MP Semily vykonávat také v obcích, s kterými má uzavřenou veřejnoprávní smlouvu. „V současnosti máme s okolními obcemi uzavřeno pět takových smluv (Benešov u Semil, Chuchelna, Slaná, Háje nad Jizerou a Stružinec)," řekl Václav Baudys. „V některých obcích měříme rychlost silničních vozidel, v jiných provádíme úkony na základě žádosti starosty uvedené obce."

MP Semily od počátku disponuje jedním služebním vozidlem, v roce 2011 se dalším dopravním prostředkem hlídek MP stala jízdní kola. Ta slouží k přepravě strážníků na kratší vzdálenosti po městě.

Kamerový systém

S nástupem moderních technologií doznalo i technické vybavení MP výrazných změn. Psací stroje byly záhy nahrazeny počítači, do výbavy začaly přibývat také kamery monitorující dění ve městě. Provoz městského kamerového dohlížecího systému (dále jen MKDS) odstartoval v roce 2006. Na počátku to byly dva kamerové body a dvě operační pracoviště; jedno na MP a jedno na Policii ČR.

V následujícím roce byl systém rozšířen o tři kamerové body a v tomto stavu setrval dalších 10 let. „Od roku 2017 jsme začali MKDS rozšiřovat a modernizovat," připomněl Václav Baudys. „Staré kamery byly nahrazeny novými a systém se rozrostl na současných 16 kamer." Kamerový systém je v současnosti pod nepřetržitým dohledem. Jedno dohledové pracoviště je umístěno v budově Územního odboru PČR v Semilech, druhé na služebně městské policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští strážníci nezaháleli ani o letních prázdninách
V Semilech otevřeli rekonstruovanou speciální výslechovou místnost
Strážníkům v Semilech pomáhají sociální sítě, rychleji najdou majitele psů
Semilští strážníci budou nově zasahovat i v Hájích nad Jizerou
Práci strážníků v Semilech nově monitorují osobní kamery
Semilští strážníci zhodnotili rok 2011
Semilští strážníci od února přesídlí do nových prostor
Semilští strážníci řešili v loňském roce celkem 716 přestupků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V kraji pomáhají vyučujícím s nadanými dětmi proškolené metodičky

Již pátým rokem mohou školy a pedagogičtí pracovníci v Libereckém kraji využívat konzultací a podpory, kterou poskytují pracovnice projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Libereckém kraji, aby mohli co nejkvalitněji pečovat o nadané žáky. „Metodičky pomáhají s rozpoznáváním nadaných dětí ve třídě, doporučují nejvhodnější metody práce s nimi i s celou třídou, spolupracují s pedagogicko-psychologickými poradnami z celého kraje. Podporují nejen jednotlivé učitelky, ale umí také nabídnout systémová řešení ředitelům škol," popsal Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skončil 28. ročník Ještědu f Kleci. Jaký měl program a kdo zvítězil?
Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT