Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici

31.01.2023 19:37:44 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici

Ve středu 25. ledna se konalo další z jednání Parlamentu mládeže města Turnova, tentokrát za účasti vedení města. Společná diskuze o dění ve městě přinesla řadu nových pohledů oběma stranám.

Parlament mládeže města Turnova funguje již od roku 2013, jeho členy jsou zástupci turnovských základních a středních škol, koordinátorkou Mgr. Bára Suchá. Činnost parlamentu patří mezi tradiční aktivity Zdravého města Turnov a místní Agendy 21. Vlastní školní parlament mají základní školy a některé střední školy. Do školního života vnáší nové prvky, ať s charitativním nebo edukativním podtextem, mohou také zasáhnout do rozvoje školy či celého města. V loňském roce vznikla samostatná kapitola participativního rozpočtu Tvoříme Turnov určená právě parlamentům. Jejich návrhy by se brzy měly dočkat realizace.

Jednání Parlamentu mládeže města Turnova za účasti vedení města<br />Autor: Marcela Jandová Středeční setkání přineslo zajímavé náměty ze strany parlamentu. Parlament se například zabýval problematikou bezdomovectví a možnostmi řešení, které by mladí rádi viděli. Místostarostka Petra Houšková jim zase přiblížila reálnou situaci ve městě a představila kroky, které město v této problematice podniká. Na druhou stranu také vysvětlila hranice možností, které město v této oblasti má.

Mezi velká témata odpoledne patřila protidrogová prevence. Řešila se možná podoba kampaně, která by přiblížila nebezpečí závislostí nejmladší generaci, a to očima jejich vrstevníků. Mluvilo se nových návykových látkách, například o nikotinových sáčcích i látce Kratom a pro vedení města bylo přínosem, slyšet, jaké povědomí o situaci v Turnově mají mladí lidé.

Mezi lehčí témata odpoledního setkání pak patřily plány na Majáles, který by také letos parlament rád upořádal. Zástupci parlamentu se také pochlubili novým logem, které by rádi začali užívat. Mluvilo se o komunikaci města s veřejností prostřednictvím sociálních sítí. V této souvislosti přišlo na řadu téma nové mladé redakce, která by do budoucna mohla mapovat dění ve městě očima mladých lidí prostřednictvím instagramu nebo jiné trendové platformy. Sledujte instagramový profil mlady_turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žáci ZŠ Turnov Žižkova si vyzkoušeli práci poslanců ve sněmovně
Na krajském úřadě se opět sešly žákovské parlamenty
Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni
Zástupci žákovských parlamentů se sešli na krajském úřadu
Mladí parlamentáři si předávali zkušenosti
Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích
Mladí Turnováci mohli projevit své názory
Parlament mládeže města Turnova má za sebou první oficiální zasedání

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum oživí Velikonoční jarmark
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT