Městský úřad v Semilech propustí šest zaměstnanců

23.02.2011 18:28:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Městský úřad v Semilech propustí šest zaměstnanců

Celkový počet zaměstnanců Městského úřadu byl nově na únorovém zasedání Rady města stanoven na 77, takže od 1. května 2011 dojde ke snížení o šest zaměstnanců.

„Ke snížení dochází za účelem zvýšení efektivity práce úřadu a to jak v oblasti samosprávy, tak i v oblasti výkonu přenesené působnosti - státní správy," uvedl tajemník Městského úřadu Semily Miloš Sladký. Do počtu 77 zaměstnanců nejsou zahrnuti strážníci městské policie ani pracovníci veřejně prospěšných prací, kterých se tak propouštění týkat nebude.

Státní dotace na výkon státní správy meziročně klesla od 17,4 procenta, což znamená 3,4 milionu korun a snížením počtu zaměstnanců se městský úřad snaží tento finanční výpadek vyrovnat.

„Zvyšování efektivity práce bude mít příznivý dopad na zvýšení průměrných platů zaměstnanců - ale ne plošně, ne všem zaměstnancům. Cílem je úřad složený z odpovídajícím způsobem ohodnocených profesionálních sebevědomých zaměstnanců," doplnil dále semilský tajemník a dodal: „Vedoucím jednotlivých odborů bude daná možnost výrazně odměnit pracovníky, kteří dlouhodobě dosahují vysoké výkonnosti a aktivně plní úkoly i nad rámec svých povinností, například při organizování Semilské pouti nebo Semilského pecnu."

Další zprávy z ekonomiky najdete přímo zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT