Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků

01.12.2020 18:13:23 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků

Mikulášské slavnosti mají v Lomnici nad Popelkou dlouhou tradici, která započala v roce 2001, kdy navázali na oslavy konce století, tisíciletí a příchod milénia. Celý program byl, a stále je, určen zejména dětem. Letos nebyla možná přímá účast veřejnosti, proto vznikl online záznam.

Počet návštěvníků se postupem let zvyšoval, až se v posledních letech vždy v sobotu před první adventní nedělí na lomnickém náměstí scházelo několik tisíc diváků. Celodenní program s kulturními vystoupeními byl vždy završen příjezdem Mikuláše, rozsvěcením vánočního stromu a ohňostrojem. Každoročně bylo připraveno nějaké překvapení. Jednalo se například o slaňování čertů ze střechy muzea, čertovský orloj nebo projekci přímého obrazového přenosu na velké plátno.

Mikuláš se svou družinou přijížděl na různých „dopravních prostředcích" - žebřiňáku, automobilovém veteránu, kočáru taženém koňmi nebo automobilové plošině. „Letos, v průběhu podzimu, začalo být všem jasné, že typické slavnosti nebudou. Nechtěli jsme však zklamat dětské publikum, ani se omezit na rozsvícení stromečku s proslovem představitele města. Jako každoročně jsme pro dětské publikum chtěli také zapojit Mikuláše s jeho družinou," uvedl místostarosta Lomnice nad Popelkou Zdeněk Rajm.

Za neustálého sledování dodržování platných mimořádných protiepidemiologických opatření tak pro veřejnost v sobotních večerních hodinách na liduprázdném lomnickém náměstí vznikly Mikulášské slavnosti, které po navazujícím nočním zpracování byly v neděli 29. listopadu v 17 hodin spuštěny na YouTube kanálu „radek Lomnice".


Mikuláš do Lomnice s družinou přišel a přestože byl zaskočen prázdným náměstím, podařilo se za pomocí místních dětí vánoční strom rozsvítit. Tradiční vánoční hudba a zpěv u vánočního stromku zazněly sice pouze pro účinkující, ale díky internetu navodily vánoční atmosféru první adventní neděle v nejedné domácnosti.

Absenci ohňostroje letos jistě ocenili všichni milovníci zvířat, kteří na sociálních sítích avizovali, že místo toho přispějí na krmivo útulkům opuštěných zvířat. „Zájem o slavnosti, které za 24 hodin shlédlo více než 2,4 tisice diváků značí, že i letošní Mikuláš v Lomnici nad Popelkou nezklamal. Je to velká výzva pro příští 20. ročník," dodal místostarosta Lomnice.

Na vzniku snímku se podíleli nadšenci z Lomnice nad Popelkou a jejich přátelé. Při natáčení byla dodržena veškerá platná mimořádná protiepidemiologická opatření.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
Mikulášské slavnosti v Lomnici opět doplní pohádky, výstavy a ohňostroj

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT