Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků

01.12.2020 18:13:23 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků

Mikulášské slavnosti mají v Lomnici nad Popelkou dlouhou tradici, která započala v roce 2001, kdy navázali na oslavy konce století, tisíciletí a příchod milénia. Celý program byl, a stále je, určen zejména dětem. Letos nebyla možná přímá účast veřejnosti, proto vznikl online záznam.

Počet návštěvníků se postupem let zvyšoval, až se v posledních letech vždy v sobotu před první adventní nedělí na lomnickém náměstí scházelo několik tisíc diváků. Celodenní program s kulturními vystoupeními byl vždy završen příjezdem Mikuláše, rozsvěcením vánočního stromu a ohňostrojem. Každoročně bylo připraveno nějaké překvapení. Jednalo se například o slaňování čertů ze střechy muzea, čertovský orloj nebo projekci přímého obrazového přenosu na velké plátno.

Mikuláš se svou družinou přijížděl na různých „dopravních prostředcích" - žebřiňáku, automobilovém veteránu, kočáru taženém koňmi nebo automobilové plošině. „Letos, v průběhu podzimu, začalo být všem jasné, že typické slavnosti nebudou. Nechtěli jsme však zklamat dětské publikum, ani se omezit na rozsvícení stromečku s proslovem představitele města. Jako každoročně jsme pro dětské publikum chtěli také zapojit Mikuláše s jeho družinou," uvedl místostarosta Lomnice nad Popelkou Zdeněk Rajm.

Za neustálého sledování dodržování platných mimořádných protiepidemiologických opatření tak pro veřejnost v sobotních večerních hodinách na liduprázdném lomnickém náměstí vznikly Mikulášské slavnosti, které po navazujícím nočním zpracování byly v neděli 29. listopadu v 17 hodin spuštěny na YouTube kanálu „radek Lomnice".


Mikuláš do Lomnice s družinou přišel a přestože byl zaskočen prázdným náměstím, podařilo se za pomocí místních dětí vánoční strom rozsvítit. Tradiční vánoční hudba a zpěv u vánočního stromku zazněly sice pouze pro účinkující, ale díky internetu navodily vánoční atmosféru první adventní neděle v nejedné domácnosti.

Absenci ohňostroje letos jistě ocenili všichni milovníci zvířat, kteří na sociálních sítích avizovali, že místo toho přispějí na krmivo útulkům opuštěných zvířat. „Zájem o slavnosti, které za 24 hodin shlédlo více než 2,4 tisice diváků značí, že i letošní Mikuláš v Lomnici nad Popelkou nezklamal. Je to velká výzva pro příští 20. ročník," dodal místostarosta Lomnice.

Na vzniku snímku se podíleli nadšenci z Lomnice nad Popelkou a jejich přátelé. Při natáčení byla dodržena veškerá platná mimořádná protiepidemiologická opatření.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
Mikulášské slavnosti v Lomnici opět doplní pohádky, výstavy a ohňostroj

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na turnovské Pohovce zasedne imitátor Petr Jablonský
Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
Musica Fortuna bude mít Vánoční koncert v turnovském divadle
Vánoční řemeslnické trhy 2022 oživí Turnov 9. a 10. prosince
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu

Nejčtenější články

02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci
03.12.: V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT