Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků

01.12.2020 18:13:23 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Mikulášské slavnosti proběhly v Lomnici tentokrát bez diváků

Mikulášské slavnosti mají v Lomnici nad Popelkou dlouhou tradici, která započala v roce 2001, kdy navázali na oslavy konce století, tisíciletí a příchod milénia. Celý program byl, a stále je, určen zejména dětem. Letos nebyla možná přímá účast veřejnosti, proto vznikl online záznam.

Počet návštěvníků se postupem let zvyšoval, až se v posledních letech vždy v sobotu před první adventní nedělí na lomnickém náměstí scházelo několik tisíc diváků. Celodenní program s kulturními vystoupeními byl vždy završen příjezdem Mikuláše, rozsvěcením vánočního stromu a ohňostrojem. Každoročně bylo připraveno nějaké překvapení. Jednalo se například o slaňování čertů ze střechy muzea, čertovský orloj nebo projekci přímého obrazového přenosu na velké plátno.

Mikuláš se svou družinou přijížděl na různých „dopravních prostředcích" - žebřiňáku, automobilovém veteránu, kočáru taženém koňmi nebo automobilové plošině. „Letos, v průběhu podzimu, začalo být všem jasné, že typické slavnosti nebudou. Nechtěli jsme však zklamat dětské publikum, ani se omezit na rozsvícení stromečku s proslovem představitele města. Jako každoročně jsme pro dětské publikum chtěli také zapojit Mikuláše s jeho družinou," uvedl místostarosta Lomnice nad Popelkou Zdeněk Rajm.

Za neustálého sledování dodržování platných mimořádných protiepidemiologických opatření tak pro veřejnost v sobotních večerních hodinách na liduprázdném lomnickém náměstí vznikly Mikulášské slavnosti, které po navazujícím nočním zpracování byly v neděli 29. listopadu v 17 hodin spuštěny na YouTube kanálu „radek Lomnice".


Mikuláš do Lomnice s družinou přišel a přestože byl zaskočen prázdným náměstím, podařilo se za pomocí místních dětí vánoční strom rozsvítit. Tradiční vánoční hudba a zpěv u vánočního stromku zazněly sice pouze pro účinkující, ale díky internetu navodily vánoční atmosféru první adventní neděle v nejedné domácnosti.

Absenci ohňostroje letos jistě ocenili všichni milovníci zvířat, kteří na sociálních sítích avizovali, že místo toho přispějí na krmivo útulkům opuštěných zvířat. „Zájem o slavnosti, které za 24 hodin shlédlo více než 2,4 tisice diváků značí, že i letošní Mikuláš v Lomnici nad Popelkou nezklamal. Je to velká výzva pro příští 20. ročník," dodal místostarosta Lomnice.

Na vzniku snímku se podíleli nadšenci z Lomnice nad Popelkou a jejich přátelé. Při natáčení byla dodržena veškerá platná mimořádná protiepidemiologická opatření.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
Mikulášské slavnosti v Lomnici opět doplní pohádky, výstavy a ohňostroj

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT