Milan Szabo hodnotí sezonu SK Sico Jilemnice

14.05.2011 12:29:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Milan Szabo hodnotí sezonu SK Sico Jilemnice

Sezona sálových fotbalistů SK Sico Jilemnice byla dlouhá, když definitivní zakončení je čekalo až minulý týden na poháru UEFS v bulharském Primorsku. Na otázky k celé sezoně i pohárovým turnajům nám odpověděl předseda oddílu Milan Szabo.

V letošní Celostátní lize jste skončili pátí po základní části, tedy o dvě příčky lépe než loni. Byl jste spokojen nebo jste čekal víc?

Tak určité uspokojení s umístěním na 5. místě cítíme všichni zúčastnění, přesto musím uvést, že jsem tak trochu maximalista a tudíž jsem chtěl a cítil, že máme v určitých okamžicích na více. V tom nám ale zabránilo zranění stěžejních osob v průběhu Celostátní ligy (Kraus, Vašek), a také hodně i nestabilní docházka na jednotlivé turnaje Miroslava Krále, který byl hlavním tahounem v našem útoku, ovšem z 22 zápasů odehrál 6, což je tragicky málo.

Stejně jako loni jste byli zastaveni ve čtvrtfinále play off, loni to byl silný Chemcomex, letos možná hratelná Polička...

Ano, čtvrtfinále bylo letos, stejně jako loni pro nás konečnou stanicí, myslím si však, že v loňských zápasech s Chemcomexem Praha jsme hráli daleko vyrovnanější partii. V letošní zápasech s hratelnou Poličkou převážnou část hráčů družstva SK SICO nazastihla dobrá sportovní forma, někteří hráči byli dokonce moc přemotivováni a počítali, že musíme hráče Poličky snadno udolat a přehrát (Kraus, Král).

Co souboj s Poličkou rozhodlo?

Nepříliš dobře odehrané utkání v Jilemnici, kde se hlavně těžko prosazovali již zmínění hráči Kraus, Král a zbývající hráči, především útočníci Illner, Koudelka, Němec měli daleko do své dřívější formy. Jinak do Poličky jsme odjížděli ještě s utkáním něco provést, ale dohnat  tříbrankové vedení soupeře bylo silně zakořeněno v hlavách našich hráčů.

Které hráče byste pochválil za výkony v celé sezoně?

Nechtěl bych některým hráčům nějak ublížit, ale přesto musím vyzvednout  za přístup a kvalitně odvedené výkony Davida Paulů a překvapení celé sezony - nejmladšího hráče našeho týmu Filipa Kuříka. Ostatní jako Illner, Koudelka, Kraus, Kos, Němec a další bojovali, ale do top formy jim něco chybělo.

Ve finále českého poháru jste skončili čtvrtí, tedy znovu kousek od medailového úspěchu. Skvěle se přitom na turnaji dařilo Královi, kde chyběl onen pověstný krůček k úspěchu?

Finále ČEP v Českých Budějovicích, bylo především fyzicky náročné, neboť se hrálo pouze v jednom dnu a to při našem úzkém kádru, který se zúčastnil, bylo nad naše síly. K většímu úspěchu ale nebylo zas tak daleko, kdy jsme v semifinále dlouho prohrávali se soupeřem 0:2, ale ve velmi krátké době, právě i zásluhou Krále vyrovnali na 2:2 a právě tento hráč měl na svých sálovkách dvě velké šance rozhodnout a posunout náš tým do finále. Soupeř však krátce před koncem po rychlém protiútoku vsítil rozhodující branku, která nás posunula pouze do boje o 3. místo, které pak vyhrál šťastnější soupeř Chemcomex Praha.

Jilemničtí hráči spolu s vítězi turnajeSezonu jste nedávno zakončili jako jediní zástupci Česka v Poháru UEFS v Bulharsku. Jak byste hodnotil tento turnaj?

Turnaj o pohár UEFS v Bulharsku hodnotím velice střízlivě, zvláště z pohledu s jakým kádrem jsme tam odjeli, neboť ze základního kádru, který odehrál celou sezonu se omluvilo hned šest hráčů, takže nakonec odjeli i hráči, kteří již dvě a více sezon nehráli (Žďánský, Tomeš) a nebo vůbec nehráli (Marčík, Mlejnek) a nebo dokonce druhý brankář Šenold, který už pouze nastupuje v utkání veteránů. Přesto si myslím, že postup opět do čtvrtfinále byl zasloužený, ale uspět ve čtvrtfinále se soupeřem z Ruska Taganskij Ryad by bylo možno pouze za předpokladu účasti všech hráčů stabilního kádru a ještě s dobrou sportovní formou, neboť téměř všichni hráči Ruska, Běloruska, Ukrajiny jsou profesionálové, kteří si nic neplatí.  Naši hráči si oproti tomu hradili téměř 90% nákladů na účast - asi 14 tisíc Kč, a to ještě Rusové mají vypsány prémie za vítězství, každý hráč vítězného týmu obdržel dle jejich vyjádření 1 300 Euro.

Myslím, že jsme tam odehráli dvě kvalitní utkání a to s družstvem Champs Futsal Francie, kde o vítězství soupeře rozhodla lepší koncovka utkání a s vítězem Taganskij Ryad, kdy ještě v poločase byl výsledek 2:1 ve prospěch soupeře, ale v druhém poločase rozhodla lepší připravenost soupeře a nakonec zaslouženě zvítězil, ale naši hráči bojovali až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Během turnaje jste si stěžoval na žalostnou organizaci, opravdu bychom to mi Češi třeba v Jilemnici zvládli líp?

Ano, pořadatelé z Bulharska se opravdu nevyznamenali, jediné co bylo pozitivní, bylo ubytování a vcelku kvalitní stravování, ale vše ostatní bylo opravdu na velmi nízké úrovni. Například všichni hráči se převlékali v hledišti mezi sedadly, šatny totiž nebyly k dispozici a nemohli se osprchovat po utkáních. Nebyla zajištěná doprava do haly a z haly, z toho pramenily také zdravotní problémy našeho družstva. Když jsme v úterý odehráli utkání s italským družstvem, tak vzhledem k tomu, že venku silně pršelo a byla značná zima, požádal jsem pořadatele o zajištění dopravy, avšak Ti mi odpověděli, že žádnou nemají a tak jsme všichni v dešti vyrazili do hotelu. Druhý den před utkáním s Volchovem tři naši hráči pomalu nemohli mluvit, jak byli nachlazeni, nebyla k dispozici voda pro hráče v utkáních. Tak bych mohl pokračovat, myslím si a pevně věřím, že bychom to například v Jilemnici zvládli podstatně lépe, že by všichni zúčastnění mohli odjíždět s lepšími pocity než jsme odjížděli my.

Související články:

Jilemničtí futsalisté pátí na poháru UEFS v Bulharsku

Jilemničtí sálovkáři čtvrtí v poháru, Král nejlepší střelec

Jilemnice je vyřazena z letošní play off

Szabo: Neházíme flintu do žita, zkusíme ještě zabojovat

Jilemnice jde do předpokládaného souboje s Poličkou 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT