Ministerstvo podpoří malé podniky a kreativce. Žádat lze i v našem kraji

27.05.2023 07:15:46 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Ministerstvo podpoří malé podniky a kreativce. Žádat lze i v našem kraji

Pomoc v propagaci malým a středním podnikům v propagaci, zlepšení prezentace jejich výrobků, zvýšení konkurenceschopnosti a zároveň podpora podnikatelů - kreativců, kteří se pohybují v marketingové branži. Takový je cíl výzvy nazvané Kreativní vouchery, kterou vyhlásilo ministerstvo kultury z Národního plánu obnovy. Zapojit se do ní mohou i zájemci z Libereckého kraje.

Investice se uskuteční prostřednictvím systému poukázek na podporu takzvaných měkkých inovací v malých a středních podnicích, jako například návrh webových stránek, design produktů a služeb, grafický design či marketingové strategie.

„Zejména pro malé firmy o několika lidech bývá marketing jak z personálních, tak finančního hlediska velmi náročná oblast v rámci jejich podnikání. Vítám proto možnost podpory, protože může pro tyto firmy znamenat významný impulz a zároveň může pomoci prosadit se nadaným začínajícím kreativcům," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kreativní vouchery podpoří práci v oblastech architektury, interiérového designu a designu nábytku, průmyslového a produktového designu, módního, grafického, webového a světelného designu, designu služeb i UX designu. Dalšími oblastmi jsou film, video, televize, hudba, zvuk, fotografie, herní průmysl, informační a komunikační technologie, kulturní dědictví, marketingové strategie, on-line marketing, práce s texty a řemesla.

Žádat mohou malé a střední podniky se sídlem nebo zapsanou provozovnou na území Libereckého kraje a s prokazatelnou historií minimálně od 26. ledna letošního roku. Příjem žádostí o podporu končí 31. července, nejzazší datum pro ukončení projektu je 30. září. Pro Liberecký kraj je vyčleněno osm milionů korun.

Maximální dotace na jeden kreativní voucher neboli projekt je nejvýše 85 % z celkové výše odměny za službu kreativce; DPH není způsobilý výdaj. Minimální výše podpory je padesát tisíc korun bez DPH, maximální dvě stě tisíc korun bez DPH.

„Ministerstvo kultury chce podpořit minimálně 40 malých a středních podniků. Přínosem této výzvy je jak podpora žadatelů - podniků, kterým Národní plán obnovy uhradí významnou část výdajů, tak kreativců, kteří se svou prací mohou více zviditelnit a rozšířit tak okruh svých zákazníků," řekl Jiří Ulvr, radní libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT