Ministerstvo podpoří malé podniky a kreativce. Žádat lze i v našem kraji

27.05.2023 07:15:46 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Ministerstvo podpoří malé podniky a kreativce. Žádat lze i v našem kraji

Pomoc v propagaci malým a středním podnikům v propagaci, zlepšení prezentace jejich výrobků, zvýšení konkurenceschopnosti a zároveň podpora podnikatelů - kreativců, kteří se pohybují v marketingové branži. Takový je cíl výzvy nazvané Kreativní vouchery, kterou vyhlásilo ministerstvo kultury z Národního plánu obnovy. Zapojit se do ní mohou i zájemci z Libereckého kraje.

Investice se uskuteční prostřednictvím systému poukázek na podporu takzvaných měkkých inovací v malých a středních podnicích, jako například návrh webových stránek, design produktů a služeb, grafický design či marketingové strategie.

„Zejména pro malé firmy o několika lidech bývá marketing jak z personálních, tak finančního hlediska velmi náročná oblast v rámci jejich podnikání. Vítám proto možnost podpory, protože může pro tyto firmy znamenat významný impulz a zároveň může pomoci prosadit se nadaným začínajícím kreativcům," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kreativní vouchery podpoří práci v oblastech architektury, interiérového designu a designu nábytku, průmyslového a produktového designu, módního, grafického, webového a světelného designu, designu služeb i UX designu. Dalšími oblastmi jsou film, video, televize, hudba, zvuk, fotografie, herní průmysl, informační a komunikační technologie, kulturní dědictví, marketingové strategie, on-line marketing, práce s texty a řemesla.

Žádat mohou malé a střední podniky se sídlem nebo zapsanou provozovnou na území Libereckého kraje a s prokazatelnou historií minimálně od 26. ledna letošního roku. Příjem žádostí o podporu končí 31. července, nejzazší datum pro ukončení projektu je 30. září. Pro Liberecký kraj je vyčleněno osm milionů korun.

Maximální dotace na jeden kreativní voucher neboli projekt je nejvýše 85 % z celkové výše odměny za službu kreativce; DPH není způsobilý výdaj. Minimální výše podpory je padesát tisíc korun bez DPH, maximální dvě stě tisíc korun bez DPH.

„Ministerstvo kultury chce podpořit minimálně 40 malých a středních podniků. Přínosem této výzvy je jak podpora žadatelů - podniků, kterým Národní plán obnovy uhradí významnou část výdajů, tak kreativců, kteří se svou prací mohou více zviditelnit a rozšířit tak okruh svých zákazníků," řekl Jiří Ulvr, radní libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: V kraji mají nejméně odpadu znovu Dalešice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT