Ministr vnitra a hejtman zahájili stavbu areálu záchranných složek

08.10.2014 17:15:04 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Ministr vnitra a hejtman zahájili stavbu areálu záchranných složek

Ve čtvrtek 2. října byla oficiálně zahájena za účasti ministra vnitra Milana Chovance a hejtmana Královehradeckého kraje Lubomíra France výstavba nové stanice Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a střediska Zdravotnické záchranné služby ve Vrchlabí.

Dále se účastnili položení základního kamene nového areálu náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Slavomír Bell, starosty Vrchlabí Jan Sobotka, představitelé HZS Královéhradeckého kraje a ZZS Královehradeckého kraje, zástupci firmy Metrostav.

Objekt vyroste na západním pokraji města v místě bývalého Celního úřadu Policie ČR ve Valteřické ulici. Budova bývalého Celního úřadu bude rekonstruována na dvoupodlažní objekt hasičů, ke kterému budou přistavěny garáže pro šest hasičských vozidel. Na garáže bude navazovat další nová třípodlažní budova, která bude sloužit ZZS a kde budou také čtyři stání pro sanity. Na financování projektu nové stanice HZS a střediska ZZS v celkové hodnotě 58,839 milionů korun se podílí stát a částkou 18 milionů korun přispěl Královéhradecký kraj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Ve vrchlabské nemocnici otevřeli nové gastrocentrum
Kompostárna ve Vrchlabí zahájila zkušební provoz
Ve Vrchlabí vzniká nová hasičská zbrojnice
V Herlíkovicích zahájili stavbu přibližovací lanovky
FOTO: Ve Vrchlabí staví nový fotbalový stadion

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT