Minižákyně sehrály Mikulášský turnaj

21.12.2010 18:58:09 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Minižákyně sehrály Mikulášský turnaj

S týdenním zpožděním mohl turnovský oddíl házené uspořádat pro své nejmenší členky Mikulášský turnaj, kterého se kromě domácího družstva zúčastnilo dalších pět celků.

„Turnaj byl věnován vzpomínce na Lubomíra France, který byl jedním ze zakládajících členů házenkářského oddílu v Turnově. Byl to sportovec, skvělý člověk a trenér, který se podílel na výchově řady dívčích generací, od nejmenších po současné turnovské družstvo žen. Dne 7. ledna 2010 nás ve věku 73 let opustil," upřesnila za pořadatele Vlaďka Ševrová. 

Sestava minižákyň TJ Turnov na fotografii: Stojící: 10 - E. Mlejnková, 7 - J. Krupařová, 15 - L. Nosková, 14 - A. Chmelíková, 17 - R. Poslušná, 9 - L. Kaaová. Dole: N. Sojková, 8 - A. Hrancová, K. Brožová, 13 - E. Berndtová, 4 - V. Hrdinová a brankářka: T. Duchoňová.

Do Turnova přijela nejsilnější házenkářská družstva z hlavního města - Slavia Praha, Háje Praha A a B, TJ Sokol Kobylisy a Astra Praha a podle ohlasů po turnaji účastníci cestování v nepříznivém počasí rozhodně nelitovali. „Turnaj byl hrán v příjemné předvánoční atmosféře a byl opravdu mikulášský. Organizace se ujaly turnovské dorostenky, které se v převlecích staraly celý den o časomíru a odměňovaly po každém zápase malé hráčky sladkostmi," dodala Ševrová.

Mikulášský balíček dostala každá účastnice, družstva na 1. až 3. místě družstva obdržela dortík (Mikuláše, anděla a čerta) a dárek si převzala nejlepší brankářka turnaje (Vyhnanovská Lucie z Astry Praha), a také hráčky, která byla zvoleny trenéry nejlepšími v každém družstvu. Z turnovského družstva byla takto oceněna brankářka Tereza Duchoňová.

„Z výsledků je patrné, že střelba našeho družstva je velkou slabinou. Dobré je, že ani vysoké porážky turnovské holčičky neodradily a nevzaly jim do házené chuť, a že rodiče konstatovali mírné zlepšení oproti podzimnímu turnaji v Praze," uvedla po turnaji Vlaďka Ševrová.

Výsledky domácího týmu: TJ  Turnov - Slavia Praha 2:5, - Háje Praha A 0:10, - Háje Praha B 4:7, Sokol Kobylisy II 2:12, - TJ Astra Praha 0:10.

Konečné pořadí: 1. HC Háje Praha A 10 bodů (skóre 60:6), 2. TJ Sokol Kobylisy II 7 (41:32), 3. TJ Astra Praha 7 (24:26), 4. DHC Slavia Praha 4 (28:27), 5. HC Háje Praha B 2 (18:43), 6. TJ Turnov 0 (8:44).

Sestava TJ Turnov (branky): T. Duchoňová - K. Brožová (3), N. Sojková (2), V. Hrdinová (1), A. Chmelíková (1), L. Nosková (1), E. Berndtová, A. Hrancová, L.Kaanová, J. Krupařová, E. Mlejnková, R. Poslušná.    

Sestava dorostenek TJ Turnov
Sestava dorostenek TJ Turnov: Stojící: 2 - P. Bártová, A. Šafářová, 3 - C. Davidová, 14 - V. Ševrová. Dole: 4 - P. Šachová, 13 - M. Hadincová, 8 - L. Ševrová, 5 - E. Kučerová a brankářka: 1 - V. Horáčková.

Možnost předvést malým házenkářkám "opravdovou" házenou měly turnovské dorostenky, které se střetly v přátelském utkání s hráčkami stejné věkové kategorie hrajícími 2. ligu žen. Proti celku Astry Praha se postavilo šest turnovských dorostenek, které byly doplněny dvěma staršími žákyněmi a svojí bývalou trenérkou. Ač tedy bylo turnovské družstvo oslabeno, nevedlo si proti druholigovému celku vůbec špatně a poločas dokonce skončil vedením domácích 7:5. Do vítězného konce však Turnovačky dobrý úvod nedotáhly a utkání skončilo remízou 12:12.

„Děkujeme touto cestou všem, kteří pomohli turnaji po finanční stránce (Hrdinovi a Petřiví),  děkujeme rodičům, kteří vypomohli se zajištěním věcných cen a sladkostí (Brožovi a Krupařovi), rodičům, kteří zapůjčili obleky (Mlejnkovi a Šimicovi) a rodičům, kteří vypomohli s tiskem potřebných materiálů. Poděkování patří i trpělivým rozhodčím - Milošovi a Alešovi Podzimkovým a celému družstvu dorostenek za veškerou pomoc a ochotu v průběhu sobotního turnaje," řekla na závěr za všechny organizátory Ševrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT