Mírová vládne po třech kolech tabulce I.A třídy

29.08.2011 20:48:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Lomnickým a překvapivě i Bozkovským fotbalistům se prozatím v I.A třídě nedaří, zato nováček Mírová je bez ztráty bodu na prvním místě tabulky. Alespoň bod za remízu získala z domácího utkání proti Velkým Hamrům Jilemnice.

Ve třetím kole Mírovští proti Krásné Studánce nepředvedli pěkný fotbal, spíš to byl boj, ale tři body za výhru, díky dvěma brankám Tokana, a vedení v tabulce jim rozhodně nikdo nevezme.

Mírová - Krásná Studánka 2:0 (0:0)

Na těžkém terénu za stálého deště se hrálo vyrovnané utkání, které mnoho fotbalové krásy neukázalo. Hosté v úvodu trefili břevno a Jírovu střelu místo brankáře vyrazil na čáře Brada.

V 54. minutě prodloužil Dědeček hlavou centr do šestnáctky k nabíhajícímu Tokanovi a ten  parádně zavěsil. Za osm minut Tokan slavil podruhé, když mu Horák vzorově připravil balon do šestnáctky a on si nejprve položil brankáře na zem a potom do prázdné zavěsil. V závěru domácí podržel gólman Mlejnek při snaze hostí o vstřelení gólu.

„Déšť, houževnatý soupeř, tři body doma, ale fotbalová krása nikde," stručně glosoval zápas vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 54.a 62. Tokan. Rozhodčí: Marek, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Mírová: Mlejnek - Mich. Kovář, Hejduk, Dědeček, Kochman - Horák, Jíra, Marc. Kovář, Taibr - D. Zelnický, Tokan (80. Trč).

Jilemnice - Velké Hamry 2:2 (1:0)

Jako na potvoru nastoupil s úvodním hvizdem na trávník také vytrvalý déšť, vítr a zima. Dresy však více ztěžkly Jilemnici a Hamry se zdály rychlejší a přesnější. Největší šance na otevření skóre měli z hostů Šimek, který zblízka nepropálil a Mihálik, jenž pádil zleva sám na jilemnického gólmana. Domácí ale ukázali velkou efektivitu, když jejich první povedená střela skončila v síti - k přímému kopu postavil Princ a trefil s odskokem o mokrý trávník přesně za tyč.

Jilemničtí dobře vstoupili i do druhé půle, v 59. minutě se Princ ve vápně zbavil dvou bránících hráčů a chladnokrevně zakončil - 2:0. Hamry ovšem zmobilizovaly všechny síly a hra na riziko jim přinesla své ovoce. V 73. minutě vybídl Průcha na levé straně k zakončení Říhu a narodil se jejich kontaktní gól. Poté Mihálikův přízemní centr před branku usměrnil krásným, chytrým a hlavně nečekaným způsobem Šimek. Následně šance střídala šanci na obou stranách, vyhrát mohl kdokoliv. Hosté totiž neupustili od trojobráncového bránění, hrnuli se do útoku za vítězstvím, a tak Jilemnice měla mnoho prostoru vstřelit rovněž vítěznou branku. Hamry podržel brankář Miček po chybě Kříže a na druhé straně střelu Pešata zblokovala domácí obrana.

Branky: 35. a 59 Princ - 73. Říha, 83. Šimek. Rozhodčí: Řeháček - Kadlec, Nešněra. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Jilemnice: Tuž - Šnorbert, Hadač, Mečíř, Schauer - Faistauer, Mach, Brož, Bergemann - Princ, Malý. Velké Hamry: D. Miček - Kříž, Průcha, L. Prousek, Zajíček (50. Říha) - Krejčí, Kobr, Pešat, Mihálik - Tomeš, Šimek.

Skalice - Bozkov 5:2 (3:0)

Hned ve 2. minutě zahodil tutovku Aster a podle pravidla nedáš - dostaneš se prosadili domácí. V 7. minutě po nepřesném zákroku Zemánka jej v brance zastoupil Červený, který vykopl míč z brankové čáry. Bozkovským se vůbec nedařilo a domácí toho využili dalšími dvěma brankovými zásahy ve 27. a 29. minutě.

Ve druhé půli bral hru poměrně často na své kopačky Petr Červený a hostům se začalo víc dařit i směrem dopředu. Hráli však příliš na riziko a v 56. minutě proměnili domácí další velkou šanci ve svůj čtvrtý gól. V 63. minutě se po rohu dostal ke střele Červený, ale brankář Skalice výborně chytil míč na zadní tyči. V 73. vybojoval u pravé lajny míč Mazánek a centrem našel ve vápně nikým nehlídaného Kubána, který z voleje přesně zakončil a snížil na 4:1.

V 77. minutě hyboval Liďák a domácí nastřelili tyčku. V 84. minutě přinesla gól spolupráce Pekárka s Červeným. Prvně jmenovaný vybojoval míč na hranici velkého vápna a Červený krásnou střelou snížil na 4:2. Jeden z posledních pokusů o vstřelení gólu si po faulu vzal na svá bedra střídající Leoš Coufal, míč však rozehrál velmi krátce. Z rychlého brejku si pak domácí definitivně pojistili vítězství v poměru 5:2.

„Začátek sezóny nás nezastihl v dobré formě, máme jeden bod po třech kolech a patří nám předposlední příčka. Myslím, že ambice po příchodu tvořivého Pekárka a střelce Astera byly trochu vyšší. Doufejme jen, že se vrátí všichni hráči z dovolené, po trestu za červenou i brankář Balatka a trenéři pošlou proti Lomnici na hřiště úspěšnou sestavu," uvedl po zápase za Bozkov Stanislav Doubek.

Branky Bozkova: 73. Kubán, 84. Červený. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Bozkov: Zemánek - Linek, Doubek, Liďák, Kubán, Pekárek, Burnus, Mazánek - Červený, Podzimek, Aster.

14.Lomnice3003  1:100

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola sezony 2011/ 2012