Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici

19.10.2018 21:38:11 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici

Jako neférové jednání od vítěze voleb a starosty Turnova Tomáše Hockeho hodnotí Hnutí ANO v Turnově výsledek povolebního vyjednávání. S tímto hodnocením ale nesouhlasí starosta Tomáš Hocke z Nezávislého bloku ani Jana Svobodová, která přestoupila z ANO 2011 právě do Nezávislého bloku. Sami si udělejte obrázek z tiskových prohlášení všech tří stran sporu.

Tiskové prohlášení ANO 2011:

„Vítězný Nezávislý blok přetáhl hned po volbách dvojku naší kandidátky Janu Svobodovou do svých řad. Je to rána pod pás. Samozřejmě to vypovídá také o morálním profilu naší bývalé kolegyně. Přesto odcházíme se vztyčenou hlavou. Budeme spravedlivou opozicí, která nebude torpédovat dobré nápady, ale tvrdě bude hlídat každý krok vedení města," komentoval výsledek voleb lídr kandidátky Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO získalo v komunálních volbách v Turnově pět zastupitelských křesel. V povolebním vyjednávání se nabízelo pokračování úspěšné koalice z uplynulého volebního období. Místo řešení programu se ale začalo „handlovat" o personálním obsazení. Koalice dokonce řeší zavedení třetího místostarosty.

„I přes náš odmítavý postoj, jsme nakonec navrhli Janu Svobodovou jako našeho kandidáta na místostarostku a s určitými podmínkami, které by musela plnit. Ta ale raději zahodila veškeré principy a zásady a přešla do tábora vítěze voleb," vysvětluje trojka kandidátky Michal Kříž.

Informaci o ukončení vyjednávání o koalici a přestupu Jany Svobodové do vítězného tábora oznámil Hnutí ANO stávající starosta Tomáš Hocke v úterý 9. října večer. „Argumentem ukončení vyjednávání o společné koalici byla třeba i podpora vlády komunisty na vládní úrovni. Považujeme to zástupný argument už jen proto, že pro naší dlouholetou členku Janu Svobodovou, která teď převlékla triko, neplatí," vysvětluje Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO v Turnově je připraveno na opoziční práci. Stále mu zůstávají 4 zastupitelské posty, které obsadí Jaroslav Knížek, Tomáš Roubiček, Miroslav Reichl a Michal Kříž. „Jde nám o rozvoj Turnova, který se nesmí zastavit kvůli několika ambiciózním jedincům. Takže budeme konstruktivní opozicí. Budeme ale také pečlivě analyzovat všechny kroky vedení města," uzavírá Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO skončilo při jeho historicky prvních komunálních volbách v Turnově v roce 2014 druhé se ziskem 14,13 % hlasů. Ve dvoučlenné koalici, která stabilně vedla město celé funkční období, mělo 5 zastupitelů. Celé období se při vysokých investicích do rozvoje podařilo díky nízkým úrokovým sazbám udržet zadlužení města na podobné úrovni jako v roce 2014. Za poslední 4 roky s předpokladem roku 2018 se do městské infrastruktury v Turnově investovalo celkem 510 milionů korun a Turnov se v celorepublikovém žebříčku stal letos 10. nejlepším místem k životu v Česku a nejlepším místem k životu v Libereckém kraji.

Prohlášení Nezávislého bloku:

V této chvíli nechci a nemohu komentovat probíhající koaliční jednání. Hnutí ANO skončilo v komunálních volbách v Turnově na 3. místě s počtem 5 mandátů. V rámci prvotních vyjednávání o budoucí koalici nebyl nalezen další partner, který by byl ochoten podpořit tento projekt. Domnívám se, že záměrem každého vedení města by mělo být najít silnější podporu pro vedení města než je jeden či dva hlasy nad příslovečnou polovinou. Já se snažím takový projekt nalézt. Historie ukáže, zda bude dobrý. Kromě výše uvedeného, mohu potvrdit i své vymezení vůči podpoře hnutí ANO na vládní úrovni ze strany komunistů. Toto vymezení vnímám nejen ze strany mé osoby, ale i dalších kolegů z Nezávislého bloku. Osobní důvody paní Jany Svobodové, které ji vedly do řad nezařazených zastupitelů nebudu komentovat.

Nicméně bych rád poděkoval zastupitelům zvoleným za ANO v roce 2014 za jejich práci v uplynulém volebním období. Povedlo se mnohé a město v rámci našeho společného vedení ušlo velký kus cesty. Bohužel se jim tyto úspěchy nepodařilo proměnit za lepší volební výsledek, pravděpodobně právě s ohledem atmosféru ve společnosti ovlivněnou vrcholnou politikou. Věřím, že budou konstruktivní opozicí.

V Turnově 18.10.2018 Tomáš Hocke

Oznámení Jany Svobodové o vystoupení z klubu hnutí ANO:

Obracím se na Vás jako kandidátka č. 2 na kandidátní listině ANO 2011 v Turnově v komunálních volbách 2018.

Dovolte mi uvést informace o povolebním vývoji z mého pohledu, věřím, že si budete schopni vytvořit objektivní obraz o dění bezprostředně po komunálních volbách. Mým záměrem není tzv. prát špinavé prádlo, ale jelikož se mí bývalí kolegové z hnutí ANO opírají o můj morální kredit, nic jiného mi nezbývá.

Ve funkci místostarostky za hnutí ANO jsem působila 4 roky, společně se svými kolegy jsem kandidovala i v letošních komunálních volbách. Spolupráce s kolegy z hnutí ANO byla bezkonfliktní. Když už ke konfrontacím došlo, vždy jsem považovala drobné výměny názorů za dořešené. Následující den po volbách jsem se dozvěděla, že s mou prací nejsou členové místní organizace spokojeni a že pokud bude součástí koaličního vyjednávání i post místostarosty, bude jím lídr kandidátky pan Jaroslav Knížek. Informace mě překvapila, protože mě nikdo dříve neupozornil, že je již dlouho plánovaná změna. Tato informace byla bezprostředně po volbách jako první sdělena koaličnímu partnerovi Nezávislému bloku. Já jsem se o této skutečnosti dozvěděla až následující den.

Rozhodnutí o mém nenominování na pozici budoucí místostarostky ze strany místní organizace hnutí ANO v Turnově je samozřejmě legitimní, nelze proti němu nic namítat. Proti čemu se ale ohrazuji, je úmyslné zamlčení této skutečnosti až do ukončení voleb. Protože jsem s tímto rozhodnutím nebyla před volbami seznámena, došlo k úmyslnému uvedení v omyl, a tím k významnému narušení důvěry, což zabraňuje mé další možné spolupráci s místní organizací ANO v Turnově.

Děkuji svým voličům stejně tak i koaličnímu partnerovi Nezávislému bloku za projevenou důvěru a ocenění mé předešlé práce. A hnutí ANO přeji více otevřeného jednání se svými zástupci.

Jana Svobodová

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Raduan Nwelati se stal senátorem za Mladoboleslavsko a Turnovsko
V Turnově zopakoval vítězství opět Nezávislý blok
Lídrem Hnutí ANO do komunálních voleb v Turnově je Jaroslav Knížek

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT