Mistrem světa v letech na lyžích je Freund, šestý skončil Koudelka

15.03.2014 21:43:41 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Mistrem světa v letech na lyžích je Freund, šestý skončil Koudelka

Krakonoš letcům na lyžích přál pouze v pátek. Sobotní dvě kola musela být pro nepříznivé podmínky zrušena. Z vítězství se radoval Němec Severin Freund, před stříbrným Norem Andersem Bardalem a třetím Slovincem Peterem Prevcem. Nejlepším domácím závodníkem byl šestý Roman Koudelka.

Z původního čtyřkolového závodu, který byl rozložen do pátku a soboty, viděli diváci lety pouze první den. Dnešní počasí a především silný nárazový vítr znemožnil skokanům předvést své schopnosti. Optimisticky to ovšem nevypadá ani s dalším programem mistrovství světa v Harrachově. Vítr by měl zlobit i během nedělního závodu družstev, a tak je další soutěžení především na Krakonošovi.

Domácí Antonín Hájek tak dostal jako bonus alespoň jeden den rekonvalescence navíc. Po druhém skoku se mu totiž na dojezdu zasekla hrana a po piruetě hlavou narazil ve velké rychlosti do bariéry. Otřeseného závodníka proto stabilizovali a následně z dojezdu odvezli. S jeho startem v neděli to vypadá nadějně, i když jako náhrada je připraven zaskočit Čestmír Kožíšek.

Čtvrteční zahájení a páteční první kolo MS v letech na lyžích 2014<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Díky zrušenému programu tak platí výsledky z pátku. Zlatou medaili a pohár pro nejlepšího letce převzal Severin Freund za lety dlouhé 203,5 a 191,5 metru. Norský skokan Anders Bardal navázal na povedené poolympijské závody a za vítězem zaostal o 11,1 bodu. Bronz si z Harrachova odveze Slovinec Peter Prevc. Nepopulární bramborová medaile zbyla na veterána Noriakiho Kasaie.

Vynikající formu potvrdil Roman Koudelka. Skončil na 6. místě a s nadějí vzhlíží k nedělnímu závodu družstev. Další trojice domácích skokanů skončila následovně. Jan Matura obsadil 14. příčku, Antonín Hájek s Jakubem Jandou obsadili 21. místo díky shodnému součtu bodů.

Výsledky MS v letech na lyžích jednotlivci 2014

Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově

Podrobný program i možnosti dopravy do Harrachova:

Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

Mistrovství světa v letech na lyžích startuje v Harrachově už ve čtvrtek

Kvůli MS v letech budou v permanenci i policisté

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT