Mistrovství České republiky v rapid šachu se konalo v Turnově

24.09.2022 07:10:21 | Autor: František Zikuda, mj | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mistrovství České republiky v rapid šachu se konalo v Turnově

Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu uspořádal Šachový klub Turnov v sobotu 10. září a v neděli 11. září v Kulturním centru Střelnice.

Šachový klub Turnov uspořádal z pověření ŠSČR v sobotu a neděli 10. a 11. září 2022 Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v bleskovém šachu a v rapid šachu. Společně s pracovníky KC Střelnice vytvořili tradičně výborné hrací prostředí pro téměř 200 šachistů z celé ČR. Tento významný šachový turnaj byl zařazen také do akcí pořádaných u příležitosti oslav 750 let města Turnova. Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta města Turnova ing. Tomáš Hocke, předseda ŠSČR ing. Martin Petr a předseda ŠK František Zikuda.

Turnaje se zúčastnilo 29 týmů, z toho také čtyři týmy domácího Turnova. K nejvýše nasazeným patřila extraligová družstva Lysé nad Labem, ŠK Moravská Slavia Brno, DP Praha, ŠK Plzeň Líně a také domácí ŠK Turnov. Turnaj se hrál na 15 kol a od 1. kola do konce probíhaly urputné boje na 60 šachovnicích.

S velkou jistotou procházelo vítězně turnajem družstvo Lysé nad Labem vedené na 1. šachovnici GM Vojtěchem Plátem a podporováno nehrajícím kapitánem GM Vlastimilem Jansou. Po dlouhé sérii výher tak ani porážka s Moravskou Slavií Brno nezabránila celkovému vítězství. Sestava družstva Vojtěch Plát, Martin Červený, Tadeáš Baláček a Vítězslav Priehoda.

Domácí ŠK Zikuda Turnov A po trochu slabším začátku dohrál druhou polovinu bleskového turnaje bez porážky, což mu v konečném součtu vyneslo druhé místo. Na výborném výsledku se podíleli GM Pavel Šimáček, Tomáš Kraus, Jan Vykouk a Václav Finěk, který dosáhl výborného výsledku a ve svých 12 letech je velkým talentem českého šachu.

Třetí místo obsadila Moravská Slavia Brno, která i přes drobná zakolísání byla pro všechny týmy silným soupeřem a zisk bronzových medailí je zasloužený. Sestava GM Tomáš Polák, Jakub Roubalík, Jáchym Němec a Petr Pisk.

MČR čtyřčlenných družstev v rapid šachu - neděle 11. září 2022

Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu<br />Autor: Archiv ŠK Zikuda Turnov Turnaje se zúčastnilo 33 týmů z celé ČR a k nejvýše nasazeným patřila opět extraligová družstva Lysé n. L., Brna, Turnova, Plzně a DP Praha. Hrálo se na 9 kol na 64 šachovnicích. Svoji suverenitu opět potvrdil tým Lysé nad Labem, který dokázal sedmkrát vyhrát a pouze dvakrát remizovat. Do hry se zapojil velmi aktivně též GM Vlastimil Jansa, který dokázal mimo jiné porazit výrazně mladšího IM Tomáše Krause z Turnova.

Zakolísáním se slabšími soupeři se vyvaroval klub ŠK Plzeň Líně, a proto celou dobu dýchal soupeři z Lysé nad Labem na pomyslná záda a o jeho druhém místě rozhodlo až pomocné hodnocení. Sestava první Lysé nad Labem je Vojtěch Plát, Vlastimil Jansa, Martin Červený a Vítězslav Priehoda, sestava družstva ŠK Plzeň Líně na druhém místě: GM Jiří Štoček, GM Petr Martin, GM Petr Neuman a Lukáš Klement.

Stejnou dvojici týmů, která se podělila o třetí a čtvrté místo, ovšem se značným bodovým odstupem za prvními dvěma družstvy, vytvořilo třetí Brno a čtvrtý Turnov.

Zdárný průběh obou turnajů zajišťovala trojice rozhodčích FA Luboš Drahotský, Petr Picek a Tomáš Ďúran a ředitel turnajů ing. Zdenek Maršálek.

Doufejme, že celkově velmi dobrá organizace obou turnajů, příjemné prostředí hracího sálu i přilehlého baru a restaurace jsou pozvánkou pro další ročníky.

Mistrovství ČR v rapid šachu

Podrobné výsledky lze nalézt na těchto odkazech:

Blesk: https://chess-results.com/tnr665636.aspx?lan=5&art=0

Rapid: https://chess-results.com/tnr665637.aspx?lan=5&art=0

Partie z online přenosu ke stažení:

https://www.sachyturnov.cz/prenosy/mcr2022/blesk/mcr2022_blesk.pgn

https://www.sachyturnov.cz/prenosy/mcr2022/rapid/mcr2022_rapid.pgn

Mistrovství ČR v rapid šachu - kategorie H 10

Víkend 10.-11. září 2022 byl pro turnovský šach skutečně úspěšný. V Harrachově proběhlo Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže. Výborného výsledku dosáhl šachista ŠK Zikuda Turnov Antonín Sochor, který v silné konkurenci obsadil krásné třetí místo a vybojoval bronzovou medaili.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Začátek září v Turnově patřil šachu
Turnovské šachové družstvo je mistrem republiky
Vynikající úspěch mladého turnovského šachisty na Mistrovství Čech
Dvojnásobné vítězství Turnova na otevřeném MČR družstev v šachu
Úspěch turnovských šachistů na šampionátu čtyřčlenných družstev
Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev
Šachový turnaj žákovských družstev v Turnově vyhrál tým ze Žižkovky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT