Mistrovství České republiky v rapid šachu se konalo v Turnově

24.09.2022 07:10:21 | Autor: František Zikuda, mj | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mistrovství České republiky v rapid šachu se konalo v Turnově

Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu uspořádal Šachový klub Turnov v sobotu 10. září a v neděli 11. září v Kulturním centru Střelnice.

Šachový klub Turnov uspořádal z pověření ŠSČR v sobotu a neděli 10. a 11. září 2022 Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v bleskovém šachu a v rapid šachu. Společně s pracovníky KC Střelnice vytvořili tradičně výborné hrací prostředí pro téměř 200 šachistů z celé ČR. Tento významný šachový turnaj byl zařazen také do akcí pořádaných u příležitosti oslav 750 let města Turnova. Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta města Turnova ing. Tomáš Hocke, předseda ŠSČR ing. Martin Petr a předseda ŠK František Zikuda.

Turnaje se zúčastnilo 29 týmů, z toho také čtyři týmy domácího Turnova. K nejvýše nasazeným patřila extraligová družstva Lysé nad Labem, ŠK Moravská Slavia Brno, DP Praha, ŠK Plzeň Líně a také domácí ŠK Turnov. Turnaj se hrál na 15 kol a od 1. kola do konce probíhaly urputné boje na 60 šachovnicích.

S velkou jistotou procházelo vítězně turnajem družstvo Lysé nad Labem vedené na 1. šachovnici GM Vojtěchem Plátem a podporováno nehrajícím kapitánem GM Vlastimilem Jansou. Po dlouhé sérii výher tak ani porážka s Moravskou Slavií Brno nezabránila celkovému vítězství. Sestava družstva Vojtěch Plát, Martin Červený, Tadeáš Baláček a Vítězslav Priehoda.

Domácí ŠK Zikuda Turnov A po trochu slabším začátku dohrál druhou polovinu bleskového turnaje bez porážky, což mu v konečném součtu vyneslo druhé místo. Na výborném výsledku se podíleli GM Pavel Šimáček, Tomáš Kraus, Jan Vykouk a Václav Finěk, který dosáhl výborného výsledku a ve svých 12 letech je velkým talentem českého šachu.

Třetí místo obsadila Moravská Slavia Brno, která i přes drobná zakolísání byla pro všechny týmy silným soupeřem a zisk bronzových medailí je zasloužený. Sestava GM Tomáš Polák, Jakub Roubalík, Jáchym Němec a Petr Pisk.

MČR čtyřčlenných družstev v rapid šachu - neděle 11. září 2022

Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu<br />Autor: Archiv ŠK Zikuda Turnov Turnaje se zúčastnilo 33 týmů z celé ČR a k nejvýše nasazeným patřila opět extraligová družstva Lysé n. L., Brna, Turnova, Plzně a DP Praha. Hrálo se na 9 kol na 64 šachovnicích. Svoji suverenitu opět potvrdil tým Lysé nad Labem, který dokázal sedmkrát vyhrát a pouze dvakrát remizovat. Do hry se zapojil velmi aktivně též GM Vlastimil Jansa, který dokázal mimo jiné porazit výrazně mladšího IM Tomáše Krause z Turnova.

Zakolísáním se slabšími soupeři se vyvaroval klub ŠK Plzeň Líně, a proto celou dobu dýchal soupeři z Lysé nad Labem na pomyslná záda a o jeho druhém místě rozhodlo až pomocné hodnocení. Sestava první Lysé nad Labem je Vojtěch Plát, Vlastimil Jansa, Martin Červený a Vítězslav Priehoda, sestava družstva ŠK Plzeň Líně na druhém místě: GM Jiří Štoček, GM Petr Martin, GM Petr Neuman a Lukáš Klement.

Stejnou dvojici týmů, která se podělila o třetí a čtvrté místo, ovšem se značným bodovým odstupem za prvními dvěma družstvy, vytvořilo třetí Brno a čtvrtý Turnov.

Zdárný průběh obou turnajů zajišťovala trojice rozhodčích FA Luboš Drahotský, Petr Picek a Tomáš Ďúran a ředitel turnajů ing. Zdenek Maršálek.

Doufejme, že celkově velmi dobrá organizace obou turnajů, příjemné prostředí hracího sálu i přilehlého baru a restaurace jsou pozvánkou pro další ročníky.

Mistrovství ČR v rapid šachu

Podrobné výsledky lze nalézt na těchto odkazech:

Blesk: https://chess-results.com/tnr665636.aspx?lan=5&art=0

Rapid: https://chess-results.com/tnr665637.aspx?lan=5&art=0

Partie z online přenosu ke stažení:

https://www.sachyturnov.cz/prenosy/mcr2022/blesk/mcr2022_blesk.pgn

https://www.sachyturnov.cz/prenosy/mcr2022/rapid/mcr2022_rapid.pgn

Mistrovství ČR v rapid šachu - kategorie H 10

Víkend 10.-11. září 2022 byl pro turnovský šach skutečně úspěšný. V Harrachově proběhlo Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže. Výborného výsledku dosáhl šachista ŠK Zikuda Turnov Antonín Sochor, který v silné konkurenci obsadil krásné třetí místo a vybojoval bronzovou medaili.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Začátek září v Turnově patřil šachu
Turnovské šachové družstvo je mistrem republiky
Vynikající úspěch mladého turnovského šachisty na Mistrovství Čech
Dvojnásobné vítězství Turnova na otevřeném MČR družstev v šachu
Úspěch turnovských šachistů na šampionátu čtyřčlenných družstev
Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev
Šachový turnaj žákovských družstev v Turnově vyhrál tým ze Žižkovky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků
V Lomnici představí opravené SVČ Sluníčko

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT