Mistrovství České republiky v tancích 2022 hostil Turnov

31.08.2022 21:44:47 | Autor: Irena Farářová, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Mistrovství České republiky v tancích 2022 hostil Turnov

Nejen tanečnice a tanečníci z TaPŠ ILMA Turnov, ale i dalších deseti tanečních škol z celé republiky pilně trénovali své choreografie na letošní Mistrovství České republiky v tancích. Neuvěřitelné výkony, úžasný tanec, rytmická hudba, slzičky štěstí a spokojený úsměv dětí, to vše ve dnech 28. a 29. srpna 2022 naplnilo sál KC Střelnice Turnov.

Mistrovství České republiky v tancích World Dance Show 2022 WADF disciplín, WADF Mistrovství České republiky - Czech Dance Championship WADF - Caribbean & Latino & Improvisation & Pom-pon Dance 2022 a pohárová soutěž Turnovský granát jsou taneční soutěže, kterých se účastnily děti a mládež z celé České republiky. Letošní ročník soutěží byl podpořen Libereckým krajem a městem Turnov.

Mistrovství ČR v tancích již tradičně jako pořadatel zajišťovala TaPŠ ILMA pod vedením Ilony Šulcové. V letošním roce byla zároveň tato akce zařazena mezi vybrané akce k 750. výročí založení města Turnova. Vyvrcholením akce v neděli od 18:30 byla Discoparty a bezplatný taneční workshop mezinárodních porotců před KC Střelnice, jíž se zúčastnili tanečníci šampionátu, porotci i široká turnovská veřejnost.

Mistrovství ČR v tancích v KC Střelnice Turnov<br />Autor: Archiv ILMA Turnov Program MČR v tancích byl opravdu nabitý. V neděli 28. 8. 2022 proběhla soutěž duet a párů latinskoamerických tanců a karibských tanců a v závěru tanečního dne byl vyhlášen nejlepší choreografický výkon dne bez rozdílu techniky a věku. Tuto cenu získala taneční škola ILMA s choreografií „Světlušky" dětské věkové kategorie choreografů Denisy a Mariana Šulcových. Největším úspěchem a divácky nejatraktivnější byla soutěž latinsko-amerických tanců, kde „želízkem v ohni" byl poprvé v mládežnické kategorii taneční pár Adriana Šulcová a Tomáš Müller. V pondělí 29. 8. proběhla sóla latinskoamerických tanců a karibských tanců. Výsledkové listiny naleznete zde: https://www.czechdance.latinofestival.cz/index.php/vysledky/vysledky-2022.

V porotě zasedli čeští a polští profesionální mezinárodní porotci Adam Wysocki (Praha), Jindřich Hes sen. (Mladá Boleslav), Jana Stehlíková (Louny), Dominika Spisarová (Ostrava - Praha), Martina Bartuschková (Brno), Lenka Pomněnka (Poděbrady), Roman Filus (PL), Michal Milewski (PL). Předsedou poroty byl Marian Šulc, člen mezinárodního prezidia WADF.

Vyhlašovateli akce byly WADF - ČAT (Česká asociace tance) z. s. a mezinárodní taneční organizace WADF - World Artistic Dance Federation. Poděkování patří především pořadatelům akce, ILMA AGENCY s. r. o., ILMA z. s. a regionálním partnerům, bez jejichž finanční podpory by nebylo možné akci uskutečnit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký Babylon hostil 11. ročník World Dance Championship
Ohlédnutí za Czech Dance Championship 2019 v Jablonci
Taneční a pohybová škola ILMA úspěšně zahájila taneční sezonu 2019
V Babylonu dotančeno. Mistrovství světa mělo 3000 účastníků

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT