Mistrovství České republiky v tancích 2022 hostil Turnov

31.08.2022 21:44:47 | Autor: Irena Farářová, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Mistrovství České republiky v tancích 2022 hostil Turnov

Nejen tanečnice a tanečníci z TaPŠ ILMA Turnov, ale i dalších deseti tanečních škol z celé republiky pilně trénovali své choreografie na letošní Mistrovství České republiky v tancích. Neuvěřitelné výkony, úžasný tanec, rytmická hudba, slzičky štěstí a spokojený úsměv dětí, to vše ve dnech 28. a 29. srpna 2022 naplnilo sál KC Střelnice Turnov.

Mistrovství České republiky v tancích World Dance Show 2022 WADF disciplín, WADF Mistrovství České republiky - Czech Dance Championship WADF - Caribbean & Latino & Improvisation & Pom-pon Dance 2022 a pohárová soutěž Turnovský granát jsou taneční soutěže, kterých se účastnily děti a mládež z celé České republiky. Letošní ročník soutěží byl podpořen Libereckým krajem a městem Turnov.

Mistrovství ČR v tancích již tradičně jako pořadatel zajišťovala TaPŠ ILMA pod vedením Ilony Šulcové. V letošním roce byla zároveň tato akce zařazena mezi vybrané akce k 750. výročí založení města Turnova. Vyvrcholením akce v neděli od 18:30 byla Discoparty a bezplatný taneční workshop mezinárodních porotců před KC Střelnice, jíž se zúčastnili tanečníci šampionátu, porotci i široká turnovská veřejnost.

Mistrovství ČR v tancích v KC Střelnice Turnov<br />Autor: Archiv ILMA Turnov Program MČR v tancích byl opravdu nabitý. V neděli 28. 8. 2022 proběhla soutěž duet a párů latinskoamerických tanců a karibských tanců a v závěru tanečního dne byl vyhlášen nejlepší choreografický výkon dne bez rozdílu techniky a věku. Tuto cenu získala taneční škola ILMA s choreografií „Světlušky" dětské věkové kategorie choreografů Denisy a Mariana Šulcových. Největším úspěchem a divácky nejatraktivnější byla soutěž latinsko-amerických tanců, kde „želízkem v ohni" byl poprvé v mládežnické kategorii taneční pár Adriana Šulcová a Tomáš Müller. V pondělí 29. 8. proběhla sóla latinskoamerických tanců a karibských tanců. Výsledkové listiny naleznete zde: https://www.czechdance.latinofestival.cz/index.php/vysledky/vysledky-2022.

V porotě zasedli čeští a polští profesionální mezinárodní porotci Adam Wysocki (Praha), Jindřich Hes sen. (Mladá Boleslav), Jana Stehlíková (Louny), Dominika Spisarová (Ostrava - Praha), Martina Bartuschková (Brno), Lenka Pomněnka (Poděbrady), Roman Filus (PL), Michal Milewski (PL). Předsedou poroty byl Marian Šulc, člen mezinárodního prezidia WADF.

Vyhlašovateli akce byly WADF - ČAT (Česká asociace tance) z. s. a mezinárodní taneční organizace WADF - World Artistic Dance Federation. Poděkování patří především pořadatelům akce, ILMA AGENCY s. r. o., ILMA z. s. a regionálním partnerům, bez jejichž finanční podpory by nebylo možné akci uskutečnit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký Babylon hostil 11. ročník World Dance Championship
Ohlédnutí za Czech Dance Championship 2019 v Jablonci
Taneční a pohybová škola ILMA úspěšně zahájila taneční sezonu 2019
V Babylonu dotančeno. Mistrovství světa mělo 3000 účastníků

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závody Světového poháru ve slalomu se jedou v Krkonoších

Svátkem pro české fanoušky alpského lyžování je víkendový závod Světového poháru ve sjezdu žen ve Špindlerově Mlýně i s hvězdami Michaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou! Oba dny jsou na programu slalomy, v sobotu se jede v 9.30 a 12.30 a v neděli 9.15 a 12.15. Přehled pozvánek na aktuální víkend

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022
Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT