Mistrovství České republiky v tancích 2022 hostil Turnov

31.08.2022 21:44:47 | Autor: Irena Farářová, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Mistrovství České republiky v tancích 2022 hostil Turnov

Nejen tanečnice a tanečníci z TaPŠ ILMA Turnov, ale i dalších deseti tanečních škol z celé republiky pilně trénovali své choreografie na letošní Mistrovství České republiky v tancích. Neuvěřitelné výkony, úžasný tanec, rytmická hudba, slzičky štěstí a spokojený úsměv dětí, to vše ve dnech 28. a 29. srpna 2022 naplnilo sál KC Střelnice Turnov.

Mistrovství České republiky v tancích World Dance Show 2022 WADF disciplín, WADF Mistrovství České republiky - Czech Dance Championship WADF - Caribbean & Latino & Improvisation & Pom-pon Dance 2022 a pohárová soutěž Turnovský granát jsou taneční soutěže, kterých se účastnily děti a mládež z celé České republiky. Letošní ročník soutěží byl podpořen Libereckým krajem a městem Turnov.

Mistrovství ČR v tancích již tradičně jako pořadatel zajišťovala TaPŠ ILMA pod vedením Ilony Šulcové. V letošním roce byla zároveň tato akce zařazena mezi vybrané akce k 750. výročí založení města Turnova. Vyvrcholením akce v neděli od 18:30 byla Discoparty a bezplatný taneční workshop mezinárodních porotců před KC Střelnice, jíž se zúčastnili tanečníci šampionátu, porotci i široká turnovská veřejnost.

Mistrovství ČR v tancích v KC Střelnice Turnov<br />Autor: Archiv ILMA Turnov Program MČR v tancích byl opravdu nabitý. V neděli 28. 8. 2022 proběhla soutěž duet a párů latinskoamerických tanců a karibských tanců a v závěru tanečního dne byl vyhlášen nejlepší choreografický výkon dne bez rozdílu techniky a věku. Tuto cenu získala taneční škola ILMA s choreografií „Světlušky" dětské věkové kategorie choreografů Denisy a Mariana Šulcových. Největším úspěchem a divácky nejatraktivnější byla soutěž latinsko-amerických tanců, kde „želízkem v ohni" byl poprvé v mládežnické kategorii taneční pár Adriana Šulcová a Tomáš Müller. V pondělí 29. 8. proběhla sóla latinskoamerických tanců a karibských tanců. Výsledkové listiny naleznete zde: https://www.czechdance.latinofestival.cz/index.php/vysledky/vysledky-2022.

V porotě zasedli čeští a polští profesionální mezinárodní porotci Adam Wysocki (Praha), Jindřich Hes sen. (Mladá Boleslav), Jana Stehlíková (Louny), Dominika Spisarová (Ostrava - Praha), Martina Bartuschková (Brno), Lenka Pomněnka (Poděbrady), Roman Filus (PL), Michal Milewski (PL). Předsedou poroty byl Marian Šulc, člen mezinárodního prezidia WADF.

Vyhlašovateli akce byly WADF - ČAT (Česká asociace tance) z. s. a mezinárodní taneční organizace WADF - World Artistic Dance Federation. Poděkování patří především pořadatelům akce, ILMA AGENCY s. r. o., ILMA z. s. a regionálním partnerům, bez jejichž finanční podpory by nebylo možné akci uskutečnit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký Babylon hostil 11. ročník World Dance Championship
Ohlédnutí za Czech Dance Championship 2019 v Jablonci
Taneční a pohybová škola ILMA úspěšně zahájila taneční sezonu 2019
V Babylonu dotančeno. Mistrovství světa mělo 3000 účastníků

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT