Mladé házenkářky čelily v Pardubicích těžkým soupeřkám
27.11.2010 10:13:10 | Autor: Vlaďka Ševrová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ve dnech 19. - 21. listopadu se zúčastnilo turnovské družstvo minižákyň házenkářského turnaje v Pardubicích Pramínek cup 2010.
Ve dnech 19. - 21. listopadu se zúčastnilo turnovské družstvo minižákyň házenkářského turnaje v Pardubicích Pramínek cup 2010 .
Do turnaje se přihlásilo celkem 12 celků, které hrály systémem každý s každým. Aby měly možnost si zahrát všechny malé turnovské hráčky, rozdělily je trenérky do dvou družstev. (Tuto variantu zvolila většina přihlášených celků). V turnovském áčku hrála děvčata trénující již něco málo přes jeden rok, za béčko nastoupily hráčky vesměs nové a méně zkušené. A tým nakonec skončil na devátém místě a B tým jedenáctý.
Z důvodu neúčasti některých hráček na turnaji, hrály Turnovačky bez střídání. Nejvíc toho odehrála Zuzana Homolková, která za áčko chytala a v béčku pomohla svým kamarádkám v poli.
Výsledky turnovského áčka byly pro trenérky zklamáním, i když družstvo získalo na turnaji již alespoň tři vítězství. Ačkoli ani jednou neskórovala, nejlepší hráčkou A družstva byla trenérkami a trenéry zvolena Veronika Hrdinová. Za snahu zkusit při utkání to, co se učí na tréninku, mohou trenérky pochválit i Lucii Noskovou, která se jako jediná snažila o uvolnění „klikou".
V béčku se většina hráček poprvé postavila proti těžkým soupeřkám. Vyzdvihnout lze výkon Jany Krupařové, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou B družstva, za předvedenou hru turnovské trenérky mohou pochválit postavou malou, ale bojovnou, Elišku Berndtovou. V bráně se několika dobrými zákroky předvedla Tereza Duchoňová.
Turnovské trenérky byly nespokojené i s tím, že brankářkám nebyla snížená břevna, jak by mělo v této kategorii být - údajně prý proto, aby nebyly stávající branky poškozeny, a tak zkušenější hráčky brankářky menších postav jen přehazovaly.
Škoda, že malé házenkářky z Turnova nemají podmínky k trénování jako jejich vrstevnice v jiných házenkářských oddílech. Turnovačky mají ve sportovní hale trénink pouze 1x týdně a to se ještě o halu musí dělit s družstvem starších žáků.
Výsledky turnovských celků:
Turnov A - SHK Pardubice A 2:7, - SHK Pardubice B 4:1, - 1. HC Pardubice 0:5, - Havlíčkův Brod A 3:9, - Havlíčkův Brod B 2:6, - Kobylisy A 2:7, - Kobylisy B 6:1, - Ledeč n. S A 1:10, - Ledeč n. S. B 0:1, - Velké Meziříčí 0:7.
Turnov B - SHK Pardubice A 3:9, - SHK Pardubice B 1:4, - 1. HC Pardubice 2:11, - Havlíčkův Brod A 1:7, Havlíčkův Brod B 2:6, Kobylisy A 0:5, - Kobylisy B 2:1, - Ledeč n. S. A 2:14, - Ledeč n. S. B 1:3, - Velké Meziříčí 1:6.
Vzájemné utkání Turnov A - Turnov B 8:2.
Sestava (branky):
TJ Turnov A: Homolková Z. - Nosková L. (9), Sojková N. (8), Tauchmanová K. (5), Brožová K. (3), Hrancová A. (1), Hrdinová V.
TJ Turnov B: Duchoňová T. - Krupařová J. (11), Kaanová L. (2), Berndtová E. (1), Homolková Z. (1), Mlejnková E. (1), Šimicová T. (1).
K získávání dalších zkušeností a zdokonalování se, budou mít turnovské minižákyně příležitost 11. prosince 2010, kdy turnovský oddíl pořádá ve sportovní hale ve Skálově ul. 1. ročník memoriálu Lubomíra France - Mikulášský turnaj. Na tento turnaj jsou přihlášena družstva DHC Slavia Praha, HC Háje Praha, Sokol Kobylisy, TJ Astra Praha a domácí celek, který to nebude mít v žádném případě jednoduché.
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Korunka z dílny Šenýr Bijoux opět zazářila na hlavě Miss Czech Republic
Ve slavnostní atmosféře Fóra Karlín se v sobotu 3. května rozhodlo o nových královnách krásy pro rok 2025. Všechny nové vítězky soutěže Miss Czech Republic byly ozdobeny výjimečnými křišťálovými korunkami, které již tradičně vznikly v rodinné šperkařské dílně Šenýr Bijoux Olgy Kopalové Rynešové. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku
Kraj podpoří statisíci stavebně historický průzkum památek
Dotační program, který má za cíl podpořit stavebně historický průzkum, vyhlašuje stejně jako v minulých letech i letos odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje. „V případě obnovy památkově chráněného objektu je stavebně historický průzkum podstatnou částí přípravy a my chceme majitelům pomoci tuto přípravu zvládnout," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Libereckého kraje.
Nejnovější články
Nezaměstnanost v kraji zůstala na 4,8 %, zájem je o digitální kurzy
ZUŠ Open rozehraje a rozezní Liebiegův palác a další místa kraje
FOTO: Sedmihorky přestřílely v krajském přeboru domácí Bělou
Zahajují jarní sezonu péče o krkonošské louky
Tradiční soutěž odborných prací žáků středních škol zná své vítěze
Nejčtenější články
11.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
11.05.: Jak probíhala připomínka 80 let od konce 2. světové války v Turnově
11.05.: Rekonstrukce krajských silnic na jaře pokračují
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.