Mladé házenkářky čelily v Pardubicích těžkým soupeřkám

27.11.2010 10:13:10 | Autor: Vlaďka Ševrová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mladé házenkářky čelily v Pardubicích těžkým soupeřkám

Ve dnech 19. - 21. listopadu se zúčastnilo turnovské družstvo minižákyň házenkářského turnaje v Pardubicích Pramínek cup 2010.

Ve dnech 19. - 21. listopadu se zúčastnilo turnovské družstvo minižákyň házenkářského turnaje v Pardubicích  Pramínek cup 2010 .

Do turnaje se přihlásilo celkem 12 celků, které hrály systémem každý s každým. Aby měly možnost si zahrát všechny malé turnovské hráčky, rozdělily je trenérky do dvou družstev. (Tuto variantu zvolila většina přihlášených celků). V turnovském áčku hrála děvčata trénující již něco málo přes jeden rok, za béčko nastoupily hráčky vesměs nové a méně zkušené. A tým nakonec skončil na devátém místě a B tým jedenáctý.

Z důvodu neúčasti některých hráček na turnaji, hrály Turnovačky bez střídání. Nejvíc toho odehrála Zuzana Homolková, která za áčko chytala a v béčku pomohla svým kamarádkám v poli.     

Výsledky turnovského áčka byly pro trenérky zklamáním, i když družstvo získalo na turnaji již alespoň tři vítězství. Ačkoli ani jednou neskórovala, nejlepší hráčkou A družstva byla trenérkami a trenéry zvolena Veronika Hrdinová. Za snahu zkusit při utkání to, co se učí na tréninku, mohou trenérky pochválit i Lucii Noskovou, která se jako jediná snažila o uvolnění „klikou".

V béčku se většina hráček poprvé postavila proti těžkým soupeřkám. Vyzdvihnout lze výkon Jany Krupařové, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou B družstva, za předvedenou hru turnovské trenérky mohou pochválit postavou malou, ale bojovnou, Elišku Berndtovou. V bráně se několika dobrými zákroky předvedla Tereza Duchoňová.

Turnovské trenérky byly nespokojené i s tím, že brankářkám nebyla snížená břevna, jak by mělo v této kategorii být - údajně prý proto, aby nebyly stávající branky poškozeny, a tak zkušenější hráčky brankářky menších postav jen přehazovaly.

Škoda, že malé házenkářky z Turnova nemají podmínky k trénování jako jejich vrstevnice v jiných házenkářských oddílech. Turnovačky mají ve sportovní hale trénink pouze 1x týdně a to se ještě o halu musí dělit s družstvem starších žáků.

Výsledky turnovských celků:

Turnov A - SHK Pardubice A 2:7, - SHK Pardubice B 4:1, - 1. HC Pardubice 0:5,   - Havlíčkův Brod A 3:9, - Havlíčkův Brod B 2:6, - Kobylisy A 2:7, - Kobylisy B 6:1, - Ledeč n. S A 1:10, - Ledeč n. S. B 0:1, - Velké Meziříčí 0:7.     

Turnov B  - SHK Pardubice A 3:9, - SHK Pardubice B 1:4, - 1. HC Pardubice 2:11, - Havlíčkův Brod A 1:7, Havlíčkův Brod B 2:6, Kobylisy A 0:5, - Kobylisy B 2:1, - Ledeč n. S. A 2:14, - Ledeč n. S. B 1:3, - Velké Meziříčí 1:6.

Vzájemné utkání  Turnov A - Turnov B 8:2.

Sestava (branky):

TJ Turnov A: Homolková Z. - Nosková L. (9), Sojková N. (8), Tauchmanová K. (5), Brožová K. (3), Hrancová A. (1), Hrdinová V.

TJ Turnov B: Duchoňová T. - Krupařová J. (11), Kaanová L. (2), Berndtová E. (1), Homolková Z. (1), Mlejnková E. (1), Šimicová T. (1).

K získávání dalších zkušeností a zdokonalování se, budou mít turnovské minižákyně příležitost 11. prosince 2010, kdy turnovský oddíl pořádá  ve sportovní hale ve Skálově ul. 1. ročník memoriálu Lubomíra France - Mikulášský turnaj. Na tento turnaj jsou přihlášena družstva DHC Slavia Praha, HC Háje Praha, Sokol Kobylisy, TJ Astra Praha a domácí celek, který to nebude mít v žádném případě jednoduché.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT